Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti nem unjátok még ezt az...

Ti nem unjátok még ezt az állandó bocsánatkérést meg magyarázkodást a helyesírás miatt?

Figyelt kérdés

-telefonról vagyok

-a telefon írja rosszul

-esik az eső emiatt nemtudtam figyelni

-a telefonon nincs vessző és ékezet

-a telefon régi

-fiatal vagyok

-hosszú a hajam

-2 hónapos terhes vagyok


Ezek valós magyarázkodások, gyűjtöm screenshot-on :D


2019. nov. 4. 07:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Anno engem is bosszantottak az ilyen emberek, de aztán rájöttem boldogabb vagyok ha a magam dolgával foglalkozom.
2019. nov. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%
Vannak furcsa emberek, te vafy az egyik. :D
2019. nov. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tudom :D
2019. nov. 4. 07:20
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én is telefonról vagyok és egyébként nálam is olyan érdekes dolgokat tud néha csinálni, hogy pl. megduplázza mondjuk a "sajt" szóban a "t" betűt, ha valahol kitörlök a mondatban egy kis részt és egyszerűen nem értem miért csinálja ezt, viszont mégis át tudom olvasni utána a szöveget és ki tudom javítani utána a hibákat ha vannak, szóval az nem mentség egyáltalán, hogy telefonról ír valaki. Engem nem idegesít tulajdonképpen, csak nem értem, hogy miért nem lehet normálisan írni.


Az persze más, ha valaki betegség(nem jut eszembe a neve) miatt nem tud írni. Az érthető. De mondjuk azt is írhatná bárki.

2019. nov. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

De, unom.

Ritka, amikor valaki leírja, hogy bocs, elgépeltem, vagy kapkodtam és nem érdekelt a helyesírás.

2019. nov. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%

Engem különösebben nem érdekel, amíg érthető amit ír és nem csak szavakat dobál egymás után.


Én sem vagyok egy helyesíróbajnok.

2019. nov. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%

Nem akadok fenn a helyesíráson.

Több félanalfabéta embert ismerek, akik a szakmájukban viszont olyat tudnak alkotni, amiről én csak álmodhatok.

Én nem a hiányosságaikra fogok fókuszálni, hanem arra, amiben jók. Sok ember természetszerűleg keresi a másikban a rosszat, a gyengeséget, a kapaszkodót amivel lehúzhatja, hogy saját magát felsőbbrendűnek érezhesse. Ez rosszabb, mint a pocsék helyesírás.

2019. nov. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

Mik ezek az indokok, hosszú a hajam? :DD


Nem mondom, hogy unom, inkább hülyeségnek tartom.

De megértem a szintjüket, mert az a baj, ha a kérdező nem írja, hogy "jaj bocs a helyesírásért meg az ékezetekért", akkor nem fog a kérdésére választ kapni. Ahelyett a kommentelők grammarnáciskodni kezdenek. :D

2019. nov. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%
A helyesírás igenis tanulható és szükséges az alapműveltséghez. A nyelvünk nagyon egyedi, sajnálom, hogy egyre többen vannak, akik nem figyelnek oda rá. De én már csak ilyen régimódi vagyok. :)
2019. nov. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%

Nem, néha nagyon hajmeresztő dolgokra akar módosítani a telefonom, ha nem veszem észre, mert mondjuk hosszabb szöveget írok telefonon, csak utólag látom, mit javított. Aztán Facebookon még ki tudom javítani utólag a marhaságot, de például ezen az oldalon nincs rá lehetőség.

Én esetleg jót nevetek 1-1 szövegen, ha egyébként nem értelmezhetetlen zagyvaság.

Persze, vannak szarvashibák j-ly olyat nem javít a telefon, de mondjuk a legújabb helyesírási változásokat már én sem követtem le, én még az előző szerint érettségiztem és úgy írok, ahogyan engem akkor tanítottak, a munkám nem követeli meg, hogy kövessem a helyesírási szabályok változását.

2019. nov. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!