Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki nem szerez diplomát és...

Aki nem szerez diplomát és nem talpraesett az tényleg csak napról napra fog élni? (jobb esetben)

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert több évet csúsztam már az egyetemmel, gondolkoztam, hogy otthagyom vagy mellette kitanulok egy keresett szakmát (amit mostanában promóznak), de rájöttem, hogy ezek a mostanában ajnározott szakmunkások (villanyszerelő, gázszerelő stb.) is csak akkor keresnek jól, ha kiterjedt kapcsolati hálójuk van és vállalkozóként dolgoznak. Amúgy hétvégente is állandóan robotolnak (szoktam látni) és zsebbe kapják a közel sem eget-rengető fizetésüket. Ha pedig jövőre beüt a válság, akkor még megrendelések sem lesznek. Természetesen én soha nem tudnék vállalkozni és nincs egy ismerősöm se, viszont félek, hogy nem tudom megszerezni a diplomát, mert tanulási nehézségeim vannak. Persze van egy kamuszakmám (hálózattelepítő), de azzal kitörölhetem, mert nulla tapasztalatom van benne és a nyelvtudásom se valami acélos (angol B2) ráadásul it-s területre is mindig csak diplomásokat vesznek fel. Na visszatérve a kérdésre: szóval ma milyen szakmát érdemes tanulni, ami nem egyetemi végzettséget ad és alkalmazottként normálisan meg lehet belőle élni?

2019. nov. 8. 00:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
67%
A bátyámnak még érettségije sincs, mégis jól menő vállalkozása van. Eredetileg pék a szakmája, de már 10 éve vendéglátó egységet üzemeltet, ami nagyon jól megy.
2019. nov. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Én diplomával dolgozok és vannak itt szerelők akik többet kapnak nálam.
2019. nov. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!