Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan hárítsam el hatásosan...

Hogyan hárítsam el hatásosan a kéretlen közeledést?

Figyelt kérdés
Sokadik alkalom után nagyon elegem van, és minden jel arra mutat, hogy egy hangos, kategorikus "NEM", és az illető faképnél hagyása nem elegendő. Annál ugyan kulturáltabbnak tartom magam, minthogy a képébe üvöltsek, hogy menjen a .... - ba, de lehet, hogy nem lesz más opcióm.

2019. nov. 12. 23:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
93%

"Aki meg rám kiáltott tegnap, hogy jól meg....nálak, az 30 valamennyi volt. "


Ez szatír. Kell hívni a rendőrséget.

Hidd el, ha tudnád rutinból hívni a rendőrséget, hogy belemondd, megtámadott egy szatír Z tér 16 előtt, akkor nem pécéznének ki ezek maguknak.

De te még fel sem ismered, hogy mi ez a szitu.

2019. nov. 13. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
4%
Szóval a szituk felénél ez egyszerűen nem kéretlen közeledés. Benézted. Ezért nem hatásos a visszautasítás.
2019. nov. 13. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

12 - De kéretlen, mert szabadulni akarok tőle, nem kérek az egész szituációból, mégse jutok ki belőle. Ha teszem azt orrba vágom, akkor meg engem vesznek elő, hogy erőszakot alkalmazok, meg különben is "biztosan akartam én is, csak játszom az agyam".


Ahol lakok, ott nagyapám korú emberek is beszólnak ilyeneket az utca túloldaláról, ha jövök felpakolva a bevásárlásból. "És mindenkinek tök természetes, én vagyok a fura meg a prűd, amiért nem bóknak veszem" - ezt egy szomszédtól kaptam például. A harmincast a buszmegállóban meg hallotta másik 10 ember, velem egykorúak, középkorúak és idősek is, de senki meg se mukkant, meg se rezdült, mintha mi sem lenne normálisabb, minthogy ilyeneket kiabálnak egy vadidegennek, aki csak el akarja olvasni a menetrendet.

2019. nov. 13. 03:50
 14/18 A kérdező kommentje:
Annyira utálom ezt az egészet, ott tartok, hogy teljesen ki vagyok bukva, és már lassan félek egyedül kimozdulni.
2019. nov. 13. 04:22
 15/18 anonim ***** válasza:
75%
Primitív hely lehet :( Legyen mindig zene a füledben, akkor az odaszólásokat nem hallod és látják is, hogy nem hallod, a megszólításra meg tanulj be pár idegen szót és játszd a külföldit (Pesten kéregető csöves ellen simán beválik, az angolt már érti némelyik, de barátom megtanított pár török mondatra, azt nem ismerik).
2019. nov. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

ezt zaklatásnak hívják, mindig maradj olyan helyen, ahol látnak a járókelők, nehogy elkapjanak valahol

esetleg, ha látsz egy határozottabb kiállású férfit a járókelők között, aki ránézésre úgy tűnik, hogy segítene, akkor menj oda hozzá, hogy ezek az emberek követnek és zaklatnak téged és nem tudod, hogy mit tegyél, mert ez már nem az első eset, legalább addig is ott van melletted valaki

nagyon vigyázz magadra, ezek vadásznak rád

2019. nov. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

13: De értsd meg, hogy ez nem udvarlás, nem közeledés, nem tetszéskifejezés! És nem a visszautasítás a megfelelő ellenlépés rá!

Ez bűncselekmény, veszélyhelyzet és annak megfelelően kell reagálni rá, még csak eszedbe se jusson szóba elegyedni velük!!

2019. nov. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Későn válaszolok, de legyen mindig fülhallgató nálad, hallgass zenét. Akkor fogják látni rajtad, hogy nem akarsz társaságot, talán nem fognak odajönni
2021. aug. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!