Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogosan sért, ha a főnököm...

Jogosan sért, ha a főnököm így fogalmaz?

Figyelt kérdés

24 óra munka, 48 óra pihenés. Ez a beosztásunk. Az egyik kolléga küldött neki egy SMS-t, hogy nem tud bejönni, erre felhívott engem, hogy "be kellene jönni holnap nappalra, és a másik kolégám pedig az estét viszi"

Jogosan sért, hergel, és idegesít fel, ha úgy fogalmaz, hogy "be kellene jönni"?

Nem, nem kell. Úgy gondolom, hogy ha akarok, otthon maradok, és csak a saját beosztásomat viszem.

Kevésbé zavarna, ha úgy fogalmazna, hogy "bejönnél-e"


Úgy érzem, ebben az országban már semmilyen jog nem illeti a munkavállalót, csak a munkáltatót!


Rabszolgatörvény ide vagy oda, én kizárólag havi 240 órát vagyok hajlandó vállalni, kizárólag a saját beosztásomon, 24-48ban, és csak akkor vállalok plusszt ha kedvem tartja. Nem az, hogy ráérek-e, hanem hogy kedvem tartja-e, vagy pihennék! Ez az én dolgom. És ki fogok állni ezért a jogomért! Különben akkor kösznönjünk el a munkáltatóval egymástól, úgyis alig találnak ide embert!


2019. jan. 6. 17:25
1 2 3
 1/25 Andizsuzsi ***** válasza:
63%
felesleges hiszti
2019. jan. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
42%

IGenis IGAZA VAN A KÉRDEZŐNEK! Én sem fogok senki kedvéért többet vállalni mint amennyi kötelező, leszarom a túlóratörvényt! Nem kell nekem több pénzt, van családom, gyermekem, Ők nekem az elsők!


25/N

2019. jan. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Miss Endzsi ***** válasza:
96%
Igazad van, nem vagy köteles elvállalni, csak ha kedved tartja.
2019. jan. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, különben meg nyugodtan mondhatod, hogy nem mész be. Pont. Jogod van hozzá.


Ha meg ezért kirúg, sok sikert ahhoz, hogy újabb melóst találjon, mert ma Magyarországon haldoklik a munkaerőpiac.

2019. jan. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Andizsuzsi ***** válasza:
59%
A kérdésből nem derült ki, hogy ne lett volna lehetősége nemet mondani, ezenkívül a kérdésnek semmi köze a rabszolgatörvényhez.
2019. jan. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
44%
A munkáltató elrendelhet túlórát, tehát be kell menned, különben kirúghat, extrém esetben polgári peres úton kártérítést is követelhet.
2019. jan. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, ebben nincs igazad.

Elrendelhet, amit én vagy elfogadok, vagy nem.


Természetesen van lehetőségem nemet mondani. De ki akarja azt, hogy kellemetlen helyzetbe kerüljön egy ilyen párbeszéd folyamán a főnökei előtt? Igen, engem ezzel kellemetlen helyzetbe hoznak, hogy nemet akarnék mondani, de igent mondok muszájból. Mivel feszült helyzet ez, megadja magát az ember nyilván, és igent mond. Egy szintig. Engem csak az zavar, ahogyan előadta... Nekem ne mondja azt, hogy be kellene jönni! Nem rendelkezhet a szabadidőm felett! Szabad ember vagyok! És igen, akkor ha nem tetszik neki rúgjon ki! Úgyis, alig találnak ide embert dolgozni, magukkal csesznének csak ki! :)

Most ez még belefért, bejöttem dolgozni, de beszélni szeretnék majd vele, hogy ne fogalmazzon így...

2019. jan. 6. 17:51
 8/25 anonim ***** válasza:
75%
#6-nak nincs igaza, ez ugyanis nem ilyen egyszerű mint írod... Édesapám vállalkozó, saját cége van, és tőle (is) tudom elsőkézből, hogy milyen eszméletlenül nehéz ma Mo-n munkaerőt találni és meg is tartani azt, hát még túlórát elrendelni, majd azt kötelezővé tenni...? Örülhet, ha a kötelező munkaidőkeretre van embere.
2019. jan. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
59%
havi 240 ora... azt a kva...
2019. jan. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Andizsuzsi ***** válasza:
29%

"Elrendelhet, amit én vagy elfogadok, vagy nem."


A jogszabályokkal sem vagy tisztában, ne nagyképűsködj. A túlóra elrendelhető, és ha a munkáltató ragaszkodik hozzá, akkor bizony be kell menned.


Kérd meg, hogy legközelebb szíveskedjen kérelmet benyújtani neked.

2019. jan. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!