Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy éljem túl a pàrom csalàdt...

Hogy éljem túl a pàrom csalàdtagjainàl az ünnepi kajàlàsokat?

Figyelt kérdés
Pàr éve kezdődött,hogy egyszerűen nem tudok màshol enni,csak azt amit én itthon elkészítek. Most viszont lett pasim és a nagymamàjànàl lesz az ünnepi kajàlàs. Én pedig egyszerűen képtelen vagyok nàla enni. Múltkor inni kellett nàla valami likőr féleséget és utàna egész éjszaka a wcn ültem. Pedig nem volt koszos a pohàr. Bàr összefogdosta a pohàr peremét.... Undorító! Meg a sütijéből sem tudok enni ,mert arra gondolok,hogy nem én gyúrtam a tésztàt,hanem màs. Ki tudja mosott-e kezet,volt e retek a korme alatt. Stb. Nem akarom,hogy megsertodjenek. Azt csinaltuk mar,hogy vittunk sutit,de karacsonyra mar keszul az undorito bejglijevel. Ja es szerintem,ahol nincs mosogatogep ott nincsenek normalisan elfertotlenitve a konyhai dolgok. Ilyet barna lerskodast szoktam latni villaja. En itthon mindent mosogatogepbe rakok es az itthon 70fokon elmossa. Ezert nem varom a karacsonyt. Kerlek,ne mondjatok azt ,hogy menjek pszichologushoz. Tippeket varnek,esetleg ha van valaki ebben a cipoben...Mar gyomorgorcsom van a karacsony miatt,hogy menni kell a kotelezo gyülésre... :( Koszi,ha valaszoltok! Szep napot Mindenkinek!

#higiénia #mosogatógép #mashol kajalas
2019. nov. 21. 10:17
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
87%

Erre nincsen más tipp, mint a pszichológus, vagy rosszabb esetben a pszichiáter.

Most még csak a nagymama a gond, de ha egyszer lesz egy 200 fős esküvőd, akkor magad fogod készíteni a menüt?

Vagy soha nem mész el egy étterembe, nem hozathatsz ételt, nem nyaralsz, nem lakhatsz szállodában, nem kerülhetsz kórházba?

Évekkel ezelőtt kezdődött és nem veszed észre, hogy kezd abnormális mértéket ölteni?

Ne a karácsonyi meghívás legyen a legnagyobb gondod, hanem az, hogy a dilid miatt lassan, de biztosan ki fogsz vonulni a társadalomból!

2019. nov. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
Mondd azt, hogy diétázol mert elkaptál valami gyomorrontást.
2019. nov. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
50%
Nekem volt olyan rokonom, ahol tényleg nem ettem és nem ittam semmit, olyan kosz volt. Aztán volt tisztaságmániás nagynéném is. Szóval megnézem, hol eszek/iszok, de nem vagyok mániás, csak igényes. Olyan tisztaságot várok el, amilyen otthon is van.
2019. nov. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ismered el hogy ez egy betegség és nem vagy normális, akkor inkább ne menj oda! Találj ki valamit, és ne menj! Mert ezek nagyon meg fognak sértödni. Elöre szólok.
2019. nov. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
20%

Mindenkinek vannak fóbiái, ettől még senki nem lesz beteg, és az sem biztos hogy ezen egy orvos segíthetne. Csak vannak általánosabb, közismertebb dolgok, amiket jobban elfogadnak az emberek és vannak ritkábbak, mint a kérdezőé.

A probléma az ö esetében szerintem nem az, hogy ne ismerné fel magán a fóbiáját, és nem is az, hogy ne merné felvállalni, hanem az a meg nem értés amivel itt is szembesülnie kell.

Az a baj, hogy elmegy egy ilyen családi vendégségbe, és akármit mondana azt sértésnek vennék. Pont úgy nem értenék, mint 20-30 évvel ezelőtt ha valaki azt mondta valamilyen intoleranciája van, vagy inzulinrezisztenciája, vagy nem fogyaszt állati eredetű ételekez. Most már a többség ezt is képes megérteni, hogy ezek a dolgok nem kitalált, bebeszélt problémák.

Megértem a kérdezőt, mert lehetetlen helyzetbe kerül ezzel. Én is voltam sokszor hasonló helyzetben, de talán ennyire nem volt nagy bennem az ellenérzet, az asztal alatt törölgettem szalvétával a villát, és igyekeztem nem belegondolni a többibe... Nem mindenki képes erre. Olyan mint mikor külföldön egzotikus ételekkel kinálnak, van akinek megy, van akinek nem. Senkit nem tartunk mentálisan sérültnek azért mert nem eszi meg a tengerimalacot vagy a majomagyvelőt. Most képzeljétek magatokat egy ilyen helyzetbe, ahol mindenki számára az a normális, hogy félig nyers kutya és macskahúst esznek tengerimalacpörkölttel, és megbántódnának ha nem kérnél belőle. Csak a kérdező nem mondhatja, hogy ő egy másik kultúra, más szokásokkal. Nem mondhatja, hogy nem konkrétan attól fél, hogy ott nincs megfelelő tisztaság, hanem nála ez általános félelem. Nem értenék, sértésnek vennék, pedig ő nem akar megbantani senkit, de magára sem szeretne olyasmit kényszeríteni, amitől fizikailag is rosszul van. Arra keresi a választ, hogy ilyenkor mit lehet tenni. És nincs jó válasz.

Vagy kitalálsz valami hazugságot, rosszullétre hivatkozol és nem eszel, vagy más kifogást keresel és el sem mész. Ha mégis tudnál úgy tenni mint aki eszik (evészavarosak jók ebben), próbálj meg abból fogyasztani ami kevésbé kockazatos. Forró leves, sült ételek, és igyál mellé som alkholt, az csak használhat ilyen esetekben.

Arra tényleg jók az ilyen fóbiák megnevezései, hogy lehessen mondani valamit a meg nem értőknek, inkább süt valami bélyeget magara az ember mint hogy értetleneknek kelljen magyárazkodnia. Kérdező elmegy egy pszichológushoz, kitalálják hogy idegenhelyenétkező szindrómaja van, és az orvosi pecséttel ellátott papírjával takarózhat a rokonság előtt. Annyival egyszerűbb lenne, ha csak elfogadnánk egymást... szép remények.

2019. nov. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
83%
Pszichológus, de azonnal! A kényszerbetegség köszöbén állsz, ne tedd tönkre magad még jobban.
2019. nov. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
82%
#15-ön Nem szabad olyat elfogadni, ami hátráltat az életben, és kezeléssel megszüntethető.
2019. nov. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
Pasid mit mond?Első körben tőle kérnék tanácsot hogy szerinte hogy lehetne ezt a dolgot megoldani.
2019. nov. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
10%
#17 De őt nem ez hátráltatja az életben, hanem az, hogy ezt a többség még nem érti. Neki nincs problémája azzal, ha elmegy valahova és csak a saját ételeit eszi, őt ez semmiben sem hátráltatja az életében.
2019. nov. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:
Mirőlszól vàlaszolónal koszonom suepen az ertelmes valaszt! :)
2019. nov. 21. 12:19
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!