Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy éljem túl a pàrom csalàdt...

Hogy éljem túl a pàrom csalàdtagjainàl az ünnepi kajàlàsokat?

Figyelt kérdés
Pàr éve kezdődött,hogy egyszerűen nem tudok màshol enni,csak azt amit én itthon elkészítek. Most viszont lett pasim és a nagymamàjànàl lesz az ünnepi kajàlàs. Én pedig egyszerűen képtelen vagyok nàla enni. Múltkor inni kellett nàla valami likőr féleséget és utàna egész éjszaka a wcn ültem. Pedig nem volt koszos a pohàr. Bàr összefogdosta a pohàr peremét.... Undorító! Meg a sütijéből sem tudok enni ,mert arra gondolok,hogy nem én gyúrtam a tésztàt,hanem màs. Ki tudja mosott-e kezet,volt e retek a korme alatt. Stb. Nem akarom,hogy megsertodjenek. Azt csinaltuk mar,hogy vittunk sutit,de karacsonyra mar keszul az undorito bejglijevel. Ja es szerintem,ahol nincs mosogatogep ott nincsenek normalisan elfertotlenitve a konyhai dolgok. Ilyet barna lerskodast szoktam latni villaja. En itthon mindent mosogatogepbe rakok es az itthon 70fokon elmossa. Ezert nem varom a karacsonyt. Kerlek,ne mondjatok azt ,hogy menjek pszichologushoz. Tippeket varnek,esetleg ha van valaki ebben a cipoben...Mar gyomorgorcsom van a karacsony miatt,hogy menni kell a kotelezo gyülésre... :( Koszi,ha valaszoltok! Szep napot Mindenkinek!

#higiénia #mosogatógép #mashol kajalas
2019. nov. 21. 10:17
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
14%
Miért abnormális egy fóbia, ha nem akadályoz meg senkit semmiben? Nem választható kinek mi jut. A lifteket, meg a kilátókat könnyebb elkerülni mint a közös étkezéseket. Miért olyan nehez elfogadni, hogy nem csak hogy nem vagyunk egyformák, de nem is kell törekednünk rá, hogy mind ugyan olyanok legyünk?
2019. nov. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
66%

Nekem volt egy ilyen időszakom, kb. olyan 10-18 éves korom között. Étteremben sem tudtam enni, akármilyen elegáns helyen sem. Rokonnál sem. Csak amit Anyu készített, azt voltam képes. Nekem is ilyen higiéniai agymenéseim voltak, nagyon rossz időszak volt. Aztán valahogy elmúlt.

Kérdező, nem irigyellek...

2019. nov. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
52%
Azért egy friss kapcsolatban így bemutatkozni a családnak karácsonykor nem a legjobb. Kehet, hogy ilyenkor érdemesebb egy kegyes hazugságot bevetni és amikor már komolyabb a kapcsolat és ismer a család tehát nem ez alapján fognak megítélni akkor elmondani, hogy mi a helyzet.
2019. nov. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
76%

Ha olyan a család, vigyetek valami jóféle italt aperitifnek, azzal fertőtlenítesz, és el is lazulsz (B terv: dobjatok be otthon pár felest a vacsi előtt).


Egyébként ezt én is azt gondolom, hogy ez kényszeres dolog, remélem, mire gyereked lesz, elmúlik, különben te leszel az az anyuka, aki csíramentes környezetben neveli a gyerekét, majd csodálkozik, hogy mindig beteg szegény.

2019. nov. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:

“Persze, hogy az ő dolga, egészen addig a pontig, míg ki nem írja egy nyilvános fórumra és ezzel vitára bocsájtja.

Mert ugye azt te is belátod, hogy egyébként a fene sem foglalkozna a Kérdezővel és az agymenésével, azt sem tudnánk, hogy létezik!”

- A kérdező és a kérdező párjának családja viszonylatában értettem, hogy nem az ő dolga.

Ha van egy gyerekem/unokám, akit szeretek, akkor elfogadom azt az embert, akit párjának választott, és igenis nem az én dolgom, hogy az illetőnek milyen fóbiája vagy pszichés problémája van. Jó lenne persze, ha megpróbálná megoldani ezeket, de nem miattam, nem azért hogy én elfogadjam és nem azért, hogy ne sértődjek meg, ha nem eszik a főztömből, hanem saját maga miatt.

Rengeteg ember - sajnos - egyszerűen képtelen elfogadni, hogy az emberek különbözőek. Például nagyon szeretem a gyerekem/anyukám/apukám/párom, de azért lehetne ebben kicsit ilyenebb, abban kicsit olyanabb, amabban meg kicsit amolyanabb. :)

Az ember a barátjait válogathatja meg, a családtagjait nem.

2019. nov. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, nemtudom hogy normális dolog e, viszont képzeld én is ilyen vagyok,mármint én csak olyan, hogy én sem szeretek/merek másnál enni (főtt ételeket), vagyis még max a nagymamámnál, ott szoktam is, de távolabbi rokonnál, barátoknál vagy akárki másnál vendégségben én sem szeretek.
2019. nov. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
0%

Ja am még annyi hogy pl.ha valaki küld haza a vendégségből valamilyen általa készített süteményt, még ha finomnak is néz ki, nem szivesen kóstolom meg hogy őszinte legyek. Nem igazán tudom amúgy elmagyarázni ezt az egészet miért van, de nem érzem úgy hogy tehetek erről,egyszerűen ilyen vagyok.


Előző voltam

2019. nov. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
2019. nov. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
44%

Le tudnátok írni mi váltja ki konkrétan a félelmet? Az hogy megbetegíthet az étel? Van más olyan félelmetek amik a kosszal összefüggésben vannak?

Nagyon szeretném én elnevezni, hospescenafobia lenne az egyik elképzelésem...

Valamilyen szinten érintett vagyok, úgyhogy vállalnám. És én talán attól félek, hogy rosszul lennék a kajától mert az én gyomrom nem az ő baktériumaikra lett edzve. Hasonló érzésem van ha idegeneknél kell aludnom, még a tisztának látszó szállodákban is. Paplanhuzat, lepedő, törölköző, ilyenek. Leküzdöm, de érzem.

2019. nov. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:

#39


Ha hiszed ha nem, én is így vagyok az ágyneművel is, egyszer Pesten valami panzió szerűségben aludtam és a párnára ami a fejem alatt volt, ráraktam egy ruhámat hogy ne érjek hozzá :D

2019. nov. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!