Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy éljem túl a pàrom csalàdt...

Hogy éljem túl a pàrom csalàdtagjainàl az ünnepi kajàlàsokat?

Figyelt kérdés
Pàr éve kezdődött,hogy egyszerűen nem tudok màshol enni,csak azt amit én itthon elkészítek. Most viszont lett pasim és a nagymamàjànàl lesz az ünnepi kajàlàs. Én pedig egyszerűen képtelen vagyok nàla enni. Múltkor inni kellett nàla valami likőr féleséget és utàna egész éjszaka a wcn ültem. Pedig nem volt koszos a pohàr. Bàr összefogdosta a pohàr peremét.... Undorító! Meg a sütijéből sem tudok enni ,mert arra gondolok,hogy nem én gyúrtam a tésztàt,hanem màs. Ki tudja mosott-e kezet,volt e retek a korme alatt. Stb. Nem akarom,hogy megsertodjenek. Azt csinaltuk mar,hogy vittunk sutit,de karacsonyra mar keszul az undorito bejglijevel. Ja es szerintem,ahol nincs mosogatogep ott nincsenek normalisan elfertotlenitve a konyhai dolgok. Ilyet barna lerskodast szoktam latni villaja. En itthon mindent mosogatogepbe rakok es az itthon 70fokon elmossa. Ezert nem varom a karacsonyt. Kerlek,ne mondjatok azt ,hogy menjek pszichologushoz. Tippeket varnek,esetleg ha van valaki ebben a cipoben...Mar gyomorgorcsom van a karacsony miatt,hogy menni kell a kotelezo gyülésre... :( Koszi,ha valaszoltok! Szep napot Mindenkinek!

#higiénia #mosogatógép #mashol kajalas
2019. nov. 21. 10:17
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:
Mirolszol barcsak te lennel a pasim rokona :)
2019. nov. 21. 12:20
 22/48 anonim ***** válasza:

Kérdező miért nem mondtad hogy azt vártad hogy valaki elmondja tök normális vagy és aki ezt másként gondolja az mind hülye.

Miért nem kérsz segitséget a párodtól?


Nekem is van fóbiám,nem eszem semmit amiben lehet csonszillánk ,porcogo,ergo szinte kizárt az összes felvágott,darálthús,egy csomo minden.

Első körben szóltam a páromnak hogy tudjon róla és hogy lehetne meguszni hogy ne egyek anyósom töltött paprikájából,szendvicséből stb.Megtaláltuk a megoldást és mindenki boldog.Nem kellet se pszichológushoz mennem se gyakorira jönni csak a megfelelő emberhez fordulni aki segithet aki a legjobban ismeri a családját.

2019. nov. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
23%

Ez a történet szomorú.

Próbáltam beleképzelni magam a párod családtagjainak helyzetébe, hogy mondjuk van egy fiam/bátyám akinek a párját meghívjuk karácsonyi ebédre, és nem akar enni az ebédbôl.

Nem tudom, nem tudom átérezni a problémát, én csak annyit mondanék rá, hogy örülök hogy itt vagy, szeretünk, és ha nem akarsz enni, akkor ne egyél, mi szeretünk és elfogadnunk téged úgy ahogy van.

Mások erre tényleg képtelenek? Képtelenek elfogadni a másikat, úgy ahogy van? És akkor ez lenne a CSALÁD? Szomorú!

2019. nov. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:
23# Edes vagy,de komolyan :) koszonom:)
2019. nov. 21. 12:46
 25/48 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha nekem ezt elmondanád, hogy ez a helyzet veled, és így sajnos te nem tudsz nálam enni vagy inni, akkor megérteném, hiszen nem te tehetsz erről. Sőt, sajnálnám is, hogy ilyen helyzetben vagy, biztosan nehéz, igenis nehéz lehet együtt élni ezzel, mert úgy érzi, ott lebeg a feje felett, hogy megbántja a vendéglátóját. Mindazonáltal, ez attól még fóbia, betegség, amiről nem tehetsz ugyan, de sokkal jobb lenne a helyzeted, a megítélésed családon belül, valamint a te közérzeted is, ha segítséget kérnél a feloldásában. Nagyon kérlek, ismerd fel, hogy ezzel így saját magadnak teszel rosszat, bezárod magad, a fóbia sarokba szorít, amiből ki kell törnöd, hogy teljesebb életet élhess!
2019. nov. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
82%

#23

"Meg a sütijéből sem tudok enni ,mert arra gondolok,hogy nem én gyúrtam a tésztàt,hanem màs. Ki tudja mosott-e kezet,volt e retek a korme alatt. Stb."


Te is kattant vagy mint a Kérdező?

Nem azért nem eszik, mert remeg a keze, vagy kifolyik a szájából, mert az valahol érthető lenne, Hanem mert alapban undorodik attól az ételtől, amit nem ő főz. Nem írta, hogy koszos emberek lennének, tehát ez kilőve.


Azzal, hogy egy fóbiásnak jóváhagyjátok a fóbiáját (lehet veletek is vannak gondok!) attól azok a dolgok még abnormálisak és kezelésre szorulnak.

2019. nov. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező!

Állj oda tökösen a család elé és mondd el, hogy neked az a gondod, hogy undorodsz az ételüktől, mert lehet nem mostak kezet, vagy retek volt a körmük alatt!

Aztán menj el "Mirőlszól" haverodhoz, vagy a 23-ashoz és náluk is mondd el ugyanezt, majd meglátjuk a nyálazó toleranciájuk meddig fog tartani!

2019. nov. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
10%

Az, hogy a Kérdező hogy és miként kezeli a fóbiáját az az ő dolga.

Az én dolgom az, hogy ha valakit vendégül látok, akkor törekedjek arra, hogy az a valaki jól érezze magát nálam. Ha viszont az a valaki már hetekkel azelőtt azon görcsöl, hogy mit fogok szólni, ha nem eszik az általam készített ételből, akkor valamit rosszul csinálok.

Szeretem a gyerekem, és szeretem azt az embert is, akit a gyerekem párjául fogadott. Szeretem úgy ahogy van, a fóbiáival együtt. Ha le akarja küzdeni ezeket a fóbiákat, akkor hajrá, én mindenben támogatom, de azért tegye, mert ez őt saját magát zavarja, és ne azért, mert attól fél, hogy én nem fogom őt elfogadni úgy ahogy van!

2019. nov. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
100%

28 as ,egyetértek azzal amit mondasz DE a kérdező sehol egy szóval nem mondta hogy őszintén odaállna a család elé és benyögné hogy milyen baja van.


Tippeket vár...érted..nem a megoldást hanem szimplán tippeket,ötleteket hogy lehet ezt túlélni.Mivel kétszer kérdeztem rá és egyszer sem válaszolt igy azt gondolom még a párja sem tudja hogy van ez a problémája.

2019. nov. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
100%

#28


"Az, hogy a Kérdező hogy és miként kezeli a fóbiáját az az ő dolga."


Persze, hogy az ő dolga, egészen addig a pontig, míg ki nem írja egy nyilvános fórumra és ezzel vitára bocsájtja.

Mert ugye azt te is belátod, hogy egyébként a fene sem foglalkozna a Kérdezővel és az agymenésével, azt sem tudnánk, hogy létezik!

2019. nov. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!