Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy éljem túl a pàrom csalàdt...

Hogy éljem túl a pàrom csalàdtagjainàl az ünnepi kajàlàsokat?

Figyelt kérdés
Pàr éve kezdődött,hogy egyszerűen nem tudok màshol enni,csak azt amit én itthon elkészítek. Most viszont lett pasim és a nagymamàjànàl lesz az ünnepi kajàlàs. Én pedig egyszerűen képtelen vagyok nàla enni. Múltkor inni kellett nàla valami likőr féleséget és utàna egész éjszaka a wcn ültem. Pedig nem volt koszos a pohàr. Bàr összefogdosta a pohàr peremét.... Undorító! Meg a sütijéből sem tudok enni ,mert arra gondolok,hogy nem én gyúrtam a tésztàt,hanem màs. Ki tudja mosott-e kezet,volt e retek a korme alatt. Stb. Nem akarom,hogy megsertodjenek. Azt csinaltuk mar,hogy vittunk sutit,de karacsonyra mar keszul az undorito bejglijevel. Ja es szerintem,ahol nincs mosogatogep ott nincsenek normalisan elfertotlenitve a konyhai dolgok. Ilyet barna lerskodast szoktam latni villaja. En itthon mindent mosogatogepbe rakok es az itthon 70fokon elmossa. Ezert nem varom a karacsonyt. Kerlek,ne mondjatok azt ,hogy menjek pszichologushoz. Tippeket varnek,esetleg ha van valaki ebben a cipoben...Mar gyomorgorcsom van a karacsony miatt,hogy menni kell a kotelezo gyülésre... :( Koszi,ha valaszoltok! Szep napot Mindenkinek!

#higiénia #mosogatógép #mashol kajalas
2019. nov. 21. 10:17
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:

Szerintetek wz mennyiben fedi le a problémátokat? :

"Mizofóbia

A piszoktól való félelem messze túllépi a tisztaságra törekvés határait. A mizofóbiások iszonyodnak a piszkos, szennyezett dolgok megérintésétől, így az ilyen esetek után hosszasan és körülményesen tisztogatják a kezüket. Emellett környezetük tisztasága, súlyosabb esetekben sterilsége is rendkívül fontos a számukra, s extrém elvárásaik miatt gyakran úgy érzik, hogy ennek megteremtése és megőrzése lehetetlen feladat. A mizofóbia rengeteg idő- és energiapazarlással jár, s sokszor teljesen felőrli az érintetteket."

2019. nov. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nem mondanàm magam tisztasàsmàniàsnak. Példàul velem egy àgyban alszik a kutyàm. Ha a lakàsba feljövünk,akkor nem mosom meg a làbait,mert fuj az utcàn jàrt. Lefekszik a szőnyegre ,utàna én is. Szóval szerintem ez nem tisztasagmania. En csak nehany embertol undorodom,ahol latom,hogy regiek a labasok,muanyag talak. Nincs mosogatogep. Ugy erzem,hogy a termeszetben elpusztulnak a hidegben melegben a bakteriumok. Peldaul,ha leesne az utcan a kertunkben az utolso kocka csoki,siman megennem. Nagymama lakasaban leesen ott mar nem. Mert ott a butykos labaval jon megy. Oda hapcizik stb.
2019. nov. 22. 13:04
 43/48 anonim ***** válasza:

Szerinted a melegben a természetben elpusztulnak a bacik?

Amugy ha a baciktól rettegsz képzeld azt hogy a nagyi mindent domestosszal mos el,az is megöli a bacikat.

2019. nov. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 A kérdező kommentje:
Igen,a map miatt.
2019. nov. 22. 13:13
 45/48 anonim ***** válasza:

Ez egy érzet. A tisztaság/piszkosság érzete. Nem a baktériumoktól fél általánosságban, hanem mások koszától.

Ezért sem mizofóbia szerintem, mint azt itt is leírtam már a #17-nél: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__101..

2019. nov. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

És kérdező, nagyon hasonlóan érzem ezeket én is. Bár a mosogatógép hiányán nem akadok ki. Viszont a mosogatógépből kivett poharat elöblítem mielőtt innék belőle, mert érzem az öblítő illatát rajta.

Szeretem azokat a rokonokat, ismerősöket akik hozzánk jönnek, de nem szeretem, hogy használják a cuccainkat. Ide értve a padlót, pláne mezítláb, de a műanyag harisnyás talpaktól is eléggé kivagyok. :D Utálom ha használják a vécénket. (Régen emiatt volt külön kijelölt vendégvécénk.) Most így eszembe jutott, hogy amolyan nem hivatalos vendégpoharaink is voltak, amiket inkább nem használtam.

Sehol máshol nincs bajom ezzel, kint az utcán, iskolában, munkahelyen, tömegközlekedési eszközön, padon, lépcsőn, sehol, csak ha hozzánk jönnek mások, vagy ha nekem kell máshol ennem, innom, aludnom.

2019. nov. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
Én a kanalakat szagolgatom mielőtt ennék velük. Ha nem érzek rajta semmilyen "szagot" akkor eszem vele, különben nem. De ez otthon is így megy, anyám csak azt látja hogy veszek ki egy kanalat a fiókból, megszagolom, visszateszem (mert egyébként tiszta), veszem ki a következőt, megszagolom és így tovább amíg nem találok "szagtalant" :D hülyének is néznek miatta, és sajnos vendégségbe vagy étteremben nem is nagyon tudok szagolgatni, furcsa lenne :D
2019. nov. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 A kérdező kommentje:
:D
2019. nov. 22. 14:27
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!