Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van rajtam kívül más is, aki...

Van rajtam kívül más is, aki nem szereti/tud azonosulni a Rick és Morty-val? Ha igen, Te miért nem vagy utasa a hype vonatnak?

Figyelt kérdés

Csak szimplán érdekel, hogy más is hasonló véleménnyel van-e mint én (nem önigazolást keresek), mert ajnározó véleményt olvastam/hallottam eleget.


Nem azért nem szeretem, mert csak az árral szemben akarok haladni, hanem egyszerűen nincs meg az, hogy miért titulálja mindenki ”okos” mesének. Persze, már megkaptam azt is, hogy én vagyok a hülye, hogy nem értem az üzenetét meg stb...


Szarkasztikus, sötét humora van, groteszk (ezeket egyébként szeretem), de itt nem jön át. Tudom, hogy erős társadalom kritikát alkot (legalábbis próbál), főleg az egyéni butaságokból, kiparodizálja a szánalmas elemeket a hétköznapokban, ahogyan főleg a nyugat által idolizált elemeket pl. pop kultúra. Egyes részeknek „mély” mondanivalója van pl az egyén gyarlóságáról, meg önmagában az egoról. Benne hagytak narratív „hibákat”, ahogy vki elneveti magát a szinkron közben, ahogy kifigurázza a készítőket, vagy éppen a közönséget szólítja meg...


Tehát amikor vki azzal jön, hogy „te ezt nem érted” és visszamondom ezeket, akkor csak néz vissza rám összezavarodottan, és matekoz a fejében hogy az hogyan lehetséges hogy így sem szeretem.


Azt is mondták már, hogy ezt csak bizonyos IQ szint feletti emberek értik meg, ahogy azt is, hogy csak a tudományban jártas szakemberek pl vegyészek, és fizikusok. Holott csak annyiról van szó, hogy nem mindig az elképzelt eredmény valósul meg. Ennyit a fizikáról és a kémiáról.


Előbb ismertem a sorozatot, mint, hogy a hype elérje Magyarországot is, és a 4. Évadig bezárólag mindegyik részt láttam, sőt többször is.


Amielőtt valaki félreértelmezné, nem arról van szó, hogy maga a „mese” rossz, csak egyszerűen ha valaki elgondolkozik rajta, akkor látja, hogy csak kitöltött egy űrt a sorozat (régóta nincs riválisa a klasszikus felnőttmeséknek), de akkor sem egy nagy durranás, ami indokolná ezt a nagy hype-ot, és az agresszív/obszcén fanbázis reakciókat, és azt, hogy az emberek lenézzék azokat, akik nem értenek velük egyet.


Vagyis a hype vmelyest érthető, mert az asztalra teszi azt, amire a mai fiatalok vevők: káromkodás, igénytelenség, agresszió, pszichopatikus viselkedés, felkavaró vizuális megjelenítés, „értelem”/létezés kérdése...


De ebből is látszik, hogy az eredeti célközönsége nem a felnőtt emberek, max csak aki papíron az.



2019. dec. 3. 09:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

A célközönség a 20-30 körüli fiatalok akik ezekben a poénokban nőttek fel, valamint értékelik ezt a fajta humort. Épp úgy élvezheti egy 16 éves tanuló, mint ahogy egy 35 éves villanyszerelő is.


Neked nem tetszik aztán kész, nézz family guyt, amerikai fatert, futuramat vagy brickleberry-t.

2019. dec. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%
Azok meg kik?
2019. dec. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Én is elkezdtem nézni aztán egyre kevésbé tetszett. Főleg a tarsadalomkritika resze... Igazából szerintem unalmas agyontaglalt jelenségeket parodizal.
2019. dec. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

4-es, hasznosabb lett volna, ha nem írsz semmit! :)


Én szeretem nézni. Én màr évekkel ezelött elkezdtem nézni, még a hype elött!

Nem muszáj mindenkinek tetszenie.

Én pl így vagyok a Harry Potterrel és a Star Wars-al. Egyàltalàn nem tetszettek. Nem értem miért tetszik az embereknek. Természetesen mindkettőnek làttam minden részét,így mondom a véleményemet róla.

2019. dec. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
5-ös, lefogadom, én is tudnék olyan példát hozni, amit te nem ismersz, mert nem tartozik az érdeklődési körödbe.
2019. dec. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
Minek szólsz hozzá ha csak kötekedni tudsz és nem is érdekel?
2019. dec. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Mert a kérdés úgy lett beállítva, mint hogyha ezt mindenkinek ismernie kéne. Válaszoltam arra, hogy miért nem ültem fel az állítólagos hype vonatra. Nem ismeri mindenki.
2019. dec. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Metionin ***** válasza:
89%
Én nagyon szeretem de szerintem hülyeség az hogy csak "okos" emberek érthetik meg. Ez az agresszív vitatkozás meg amit egyesek lenyomnak rajta, gyerekes. Fel kéne fogni hogy mindenkinek más tetszik.
2019. dec. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%

Aki szereti vagy sem , azt akkor is alá kell írni hogy vannak olyan részek , amik rendesen arcon csapnak és nézel magad elé hosszú percekig .

Amit persze a mostani " mesék " , de filmek se tudnak kiváltani .


Akik meg nem ismerik a sorozatot ne jöjjenek ide kötegedni :D

2019. dec. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
En mar akkor neztem mikor szinkron se volt meg hozza nalunk:) a hype elott is bele voltam bolondulva
2019. dec. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!