Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a fene van már az emberekke...

Mi a fene van már az emberekkel, hogy nem ismerik az illemet?

Figyelt kérdés

Nem egyértelmű mindenkinek, hogy annak kell köszönni először, aki belép valahová? A munkahelyemen ez mindennapos, hogy ülök az irodában vagy a konyhában, becsörtetnek, és arra várnak, hogy én köszönjek.

Ilyen esetben teljesen mindegy a kor, a nem, a beosztás, az köszön először, aki belép (bár most ugyanolyan nemű, korú, rangú emberekről van szó, mint én). Komolyan lehetséges, hogy ők annyira ostobák, hogy ezzel nincsenek tisztában vagy csak szimplán parasztok?


2019. dec. 4. 09:04
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Rosszul tudod utolsó, mindig a belépő köszön először, lehet az akár a miniszterelnök is.
2019. dec. 4. 13:57
 12/15 anonim ***** válasza:
41%

Te tudod rosszul, mégpedig azért vagyok ilyen k. okos, mert engem kivételesen érdekel a téma és épp egy hete olvastam el egy illemtan könyvet. Nem mellesleg ezen nincs mit rosszul tudni, ahogy írtam, az etikett az osztályok megkülönböztetése céljából jött létre, régen nem csak ezt kellett - érted, nem illett - tudni, hogy kivel hogyan kell viselkedni, hanem a kétmillió idióta megnevezés közül is a megfelelőt kellett alkalmaznod, különben kivágtak akárhonnan, mint a macskát. Nézz meg bármilyen régi iparról szóló videót (ezeket is szívesen szoktam nézegetni), úgy pattannak fel a dolgozók, amikor bejön a gyárvezető, mint a rugó. Arról sem hallottam még, hogy Erzsébet királynőnek bárkinek előre köszönt volna. Ha már illemmel jössz, vagy tudd jól a szabályokat, vagy legalább ne hangoztasd, hogy te tudod jól, mert ez elég ciki - nem mellesleg illetlen ;)

Amint mondtam, manapság már nem szokás a társadalmi osztályok között különbséget tenni, de ez véletlenül sem jelenti azt, hogy a felettesed nem fogja többnek gondolni magát nálad, mert ebben az országban aztán mindenki tudja, hogy hol a helye (csak általában rosszul).

2019. dec. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
* Erzsébet királynő bárkinek előre köszönt volna
2019. dec. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Először is nézz utána, mit jelent az illetlen szó, mert marhára rosszul használod.

Másrészt, nem arról beszélek, hogy mi volt 50 meg 100 évvel ezelőtt, a mostról van szó.

Ha folyosón találkozol felettessel, nyilván te köszönsz először, de ha zárt térbe belép, akkor meg ő, és igen, ez lehet a királynő is. Főleg, hogy a legtöbb embernek ő csak egy nő, nem a felettese, sem az uralkodója, sem az atyaúristene.

Olvass utána, mindenhol de mindenhol így írják.. ja és pls, ne 120 éves illemtankönyvekre hivatkozz már, nyilván nem változott azóta semmi a világon..

És jó lenne, ha mellőznéd ezt a gusztustalan hangnemet, én sem írtam ilyen stílusban neked.

2019. dec. 4. 14:29
 15/15 anonim ***** válasza:
Am a kérdezônek van igaza. Eszembe se jutna ilyen hogy bemegyek valahova aztán várom hogy köszönjenek. Aki belép az köszön. Ezt még egy kis iskolás is tudja.
2019. dec. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!