Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudtok ajánlani olyan biztonsá...

Tudtok ajánlani olyan biztonságos környéket lakni, ahol 30 millióért kapok házat és nagyrészt biztonságos és nagyon kevés ember lakta? Autista vagyok és eléggé antiszociáűlis, zavar az egymás hegyin hátán való élet.

Figyelt kérdés
2019. dec. 5. 21:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Hát én egy autistát nem így képzelek el, persze lehethogy ennek is vannak fokozatai.
2019. dec. 6. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Hát én egy autistát nem így képzelek el, persze lehethogy ennek is vannak fokozatai"

Az autizmus spektrumzavar nevében is benne van, hogy egy széles spektrumon helyezhetők el az autista személyek. Általában nem is betegségként, hanem állapotként definiálható, amihez persze társulhatnak betegségek, értelmi fogyatékosság is pl, de nem feltétlen kíséri. Asperger diagnózis ma már nincs is, a jól funkcionáló autista spektrumra sorolják be őket. Egyes új nézetek szerint az ADHD (tehát a figyelemzavaros hiperaktivitás) is az autizmus spektrumán helyezkedik el, és azért mondjuk egy sima figyelemzavaros gyereket/embert értelmi fogyatékosként elkönyvelni igencsak bátor dolog (főként hogy nekik nagy arányban kifejezetten magas az intellektusuk).


Ez csak kiegészítés, a kérdés szempontjából nem vagyok hasznos, nem is bánom :)

2019. dec. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
18%
Kamu kérdés, autista nem vezethet autót (szép is lenne).
2019. dec. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

#13 Nem szívesen ábrándítalak ki, de egy magasan funkcionáló autista még repülőt is vezethet. Tipikusan jellemző rájuk a remek memória és a szabálykövetés, egyik sem éppen hátrány egy jármű kezelésekor.

(random fun fact: olaszul az "autista" szó autóvezetőt jelent, nem autistát, az úgy van, hogy "autistico".)

2019. dec. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én is érintett vagyok.

Többen kérdezték nem akarok megtanulni vezetni.

Mondtam hogy nem és nem is tudnák mert nekem nem menne és a hölgy aki autistákal foglalkozot azt mondta nyugotan szerezehetek jogsit.

Ezek szerint mivel szakember mondta lehet jogsit szerezni gondolom bár engem ez nem érint.

2019. dec. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Miért ne vezethetne? Ne beszélj marhaságokat! Oké persze van olyan foka az autinak amit már nem engednek volán mögé de szerintem a kérdező nem ez a véglet. (Én is érintett vagyok)
2019. dec. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!