Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért, és mikor...

Az emberek miért, és mikor kerülik a szemkontaktust általában?

Figyelt kérdés
2019. dec. 7. 05:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Állati őseinknél a hosszas szemkontaktus az agresszió jele, így vagyunk vele mi is. Normális esetben csak röpke másodpercekig tart, ugyanis a normális nisztagmus amúgy is megakadályozza a hosszas fenntartását.
2019. dec. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

És a nőknél mi a helyzet!

Miért nem mer egy férfire nézni ha face to face beszélnek.

2019. dec. 7. 07:21
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg oka lehet. Pl szégyenlősség, bűntudat, gondolkodás stb.

Én legtöbbször azért nem tartom a szemkontaktust, mert önbizalomhiányomból adódóan magasabb "rangúnak" érzem a beszélgetőpartnert, és ezáltal úgymond "nem merek" a szemébe nézni.

2019. dec. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Autizmus (Asperger) is lehet. Legalábbis nálam az az oka.
2019. dec. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Nálam nem diagnosztizált autizmus (Asperger) az oka. Mára azért sokszor nézek a másik szemébe beszélgetéskor, de olykor még igen kellemetlen vagy egész egyszerűen nem jut eszembe. Jó, ez viccesen hangzik, de én az eddigi életmeet úgy éltem le, hogy amit más érez, ami másnak természetes, az nekem nem, tudatosan kell rá figyelnem és tanulnom kell. Attól is félek, mit olvas még ki belőle.



Vadidegenekkel utcán, villamoson viszont kerülöm a szemkontaktust, én úgy érzem, gondolom, hogy az intim szféra egyfajta megsértése ez is.

Japánról hallottam talán, hogy nem illik egymás szemébe nézegetni pl a metrón. Ha valóban jól hallottam és így van, akkor ez azért jól hangzik.

2019. dec. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a gondolataimba merülök, rendesen nem nézek oda, mert máshol jár az agyam. Ugyanakkor nyíltak a gesztusaim, így nem értik félre a többiek.


Amikor figyelek, vagy le akarom döngölni a másikat, vagy elbambulok, akkor tartok hosszú szemkontaktust.

2019. dec. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szégyellem magam. tényleg. ha tehetem , nem nézek senki szemébe. direkt főleg nem.
2019. dec. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én csak akkor nem merek valaki szemébe nézni ha valami nagyon ciki dolog történt vele kapcsolatban régebben. Vagy netán bejön és nem nem akarom,hogy észrevegye. Vagy már többször volt olyan is, hogy egyszerre 10-en beszéltek, kérdeztek és már azt se tudtam hova nézzek, kinek válaszoljak. Illetve ha bele vagyok merülve valamibe nagyon és valaki valamit kérdez amire 1 szavas válasz elég akkor sem szoktam ránézni.
2019. dec. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De ha bejön akkor miért ne vehetné észre?
2019. dec. 7. 23:17
 10/11 anonim ***** válasza:

Mert vagy én vagy ő foglalt(vagy mind2en) 》 nagyon ciki

Vagy mi van ha én nem jövök be neki én meg bámulom mint az állat 》 simán ciki

2019. dec. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!