Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzi cikinek a mai...

Miért érzi cikinek a mai modern nő a hagyományos női szerepet, miért érzi megalázónak házimunkát és a gyerekvállalást?

Figyelt kérdés

A szüleink korában (Y-generáció vagyok) egy nő sem csinált problémát abból, hogy el kellett mosni vagy kitakarítani. Ami szerintem viszont sokkal nagyobb baj, hogy a gyerekvállalást valami mérhetetlen teherként és - ha egyáltalán szülnek - hőstettként élik meg, mintha nem is lenne az élet természetes velejárója a gyereknemzés és nevelés. Ezek után a gyerek sínyli meg azt, hogy az anyukája 30 felett sem "élte ki magát".

Lehet, hogy sarkosan fogalmazok, de szerintem érthető mire gondolok.


2019. dec. 11. 12:35
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
93%

Tudod, honnan lehet tudni, hogy egy dolog megalázó? Hogy ha egy férfi csinálja, arra van gúnynév. Ha egy nő végzi 90-100%-ban a házimunkát, arra az a szó, hogy nő, ha egy férfi végezné ugyanilyen százalékban, az papucs, bvzi, meleg, punci.


A társadalom miatt meg nem fogok szülni, nem fog senki belém tuszkolni egy gyereket.

2019. dec. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
61%
Egyáltalán nem tartjuk cikinek, csak úgy gondoljuk, hogy most rajtatok van a sor, fiúk.
2019. dec. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
17%

"szexi dögként elcsábítani az uramat, hogy" - hát nem tudom, 22 éve vagyunk együtt a párommal, de spec "uram"-ként még sose említett - szerencsére.:)

Nem vagyok senkinek se az ura, nem vagyok senkinek se a szolgája.

2019. dec. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
85%
Én is a munkamegosztó modellt láttam otthon, anya többet dolgozik apámnál, mind a mai napig, se kedvük, se energiájuk, kéthetente 1x van nagytakarítás, én is segítettem benne anno, meg elmosogatni a hétköznapokon. Mosni kellett még a ruhákat, teregetni, vasalnom nem volt szabad (pedig lány vagyok) és csak hétvégente főztünk, melóba/suliba mindenki megoldotta magának. Sajnos vagy nem sajnos, ilyen egy modern család. Meg is őrülnék, ha olyan párom lenne, aki nem segít otthon semmiben. Gyereket meg nem szeretnék 30 előtt, éretlennek tartom magam még hozzá, pedig imádom őket. 23/L
2019. dec. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem rohadj meg a sötét és korlátolt gondolkodásoddal együtt. :)
2019. dec. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
84%

Nem erzem cikinek, de nagyon farasztonak. Es halatlannak. Ennek fo oka, hogy az egyetemi diplomammal egy igazi hivatast valasztottam, amiben szivvel lelekkel dolgozok, ezert a munkam nem napi 8 ora, hanem 10-12 szabadieobol is elveve. Emellett egy haztartas vezetese egyedul, ha gyerek is van iszonyatosna nehez. Persze amiota van, azota szepen le kellett adni a nagy hivatastudat miatti pluszmunkabol, hogy a gyerekne fozzek, jatszak vele, es ne koszban fetrengjunk.

Nem tuom mit ertesz hagyomanyos noi szerepen, mert ha en otthon lennek haztartasbelikent akkor szipi szupi szuper lenne a lakas lenne meleg etel tiszta ruha, de a ferjem fizetesen nem lenne eleg mar nyaralasra, lakasfelujitasra, gyerek iskolaztatasara is. Nekem szellemileg nem lenne kielegito es ugy ereznem tanulnom kellene, de az mar ugye meg nem a hagyomanyos noi szerep sokak szerint.

A gyerekvallalas nem teher, csak akkor ha apuka lusta mint a dog es nincsenek nagyszulok, nagynenik a lathataron se. Ugyanis egesz nap babazni, kozben haztartast ellatni ketfelekeppen lehet vagy gyerekkozpontu vagy es uszik a haztartas vagy a gyereket bevagod a jarokaba/hintaba es csilli villi a hazatok. Es akkor kerdes apukanak igenye van-e meg az ejszakai szupernore szexistennore. Ha apuka is odateszi magat kicsit es legalabb hetvegente vallal takaritast gyerekmegorzest akkor egezs jol eluzemel a klasszikus anyu otthon elvan egy majd tobb gyerekkel.


Ami megalazo az ez: apuka es gyerekek is kesobb anyukaval kiszolgaltatjak magukat e siha egy koszonomot el nem mormolnak. Kozben anyu is visszamegy dolgozni vagyis ment es ugyanugy minden rajta marad...apuka meg x ido mulva meg meg is csalja mert hogy folyton csak zsembel az asszony otthon.

Oszinte leszek ebben a globalizalt interneten mindent elerhetove tett vilagban melyik no akarna regi rend szerint otthon bezarva a negy fal kozott gyerekeket es ferjet kiszolgalva eldegelni evtizedeket. En biztos nem. Vagy egyutt fele fele vagy inkabb egyedul, mert akkor egy lusta ferjre kevesebbel kell gondoskodni😂

2019. dec. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
68%

Miért? Baromi egyszerű! Hány olyan filmet, sorozatot láttál (a kifejezetten családi filmeket leszámítva) amiben a titkosügynök, bombázó cégvezető nő hazatipeg és nekiáll vasalni? Egyet sem.

Ha arra gondolsz, hogy "sikeres nő" mit látsz a szemeid előtt? Egy három gyerekes anyukát aki otthon a "klasszikus családmodellben" neveli a gyermekeket amíg apa pénzt keres? Hát nem. Egy kosztümös igazgatót látsz akinek a tökéletes alakjára tökéletesen simuló divatos ruháját alig fedi a tökéletes frizurája.

A helyzet az, hogy az "inga túllendült". Megint, mint ahogy mindenben. A nők az egyenjogúságért küzdve túllőttek a célon. És most kell minden, csak nem bírják. Tökéletes anya, tökéletes díva és tökéletes üzletasszony. Mert ez jön a médiából. Csak ezek közül egyre van idő, mert a nő is csak ember és csak egy ember.

Sokan azért megtalálják az arany középutat és azt a társat aki szintén az arany középúton jár. Beosztják egymás közt a karriert, az otthoni feladatokat és a gyermek körüli teendőket. És működik. Akinek meg ez nem megy az szenved. És keresi a kifogásokat és a bűnbakot. És persze meg is találja. Legtöbb esetben a férfiban. Ahogy itt is látszik sok válaszon. Tudom, le is leszek pontozva rendesen, de gondoljatok végig valamit. Miért ellenséget kerestek és nem társat? Miért bűnöst kerestek és nem megoldást? Nézzetek körül magatok körül. A legtöbb férfi nagyon sokat változott ahhoz a képhez képest amit felestetek róluk. Nem sörrel a kezünkben a TV-t bámuló izzadt majmok vagyunk akiket ti kiszolgáltok. Főzünk, mosunk takarítunk és a gyermek körül is ott vagyunk ha kell. Ha a te párod nem ilyen akkor az az ő hibája, nem az összes férfié.

2019. dec. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim válasza:
87%

Sosem éreztem egyiket sem megalázónak, de rengetegett változott a világ.


Régen együtt éltek a szülők-nagyszülők, ma ha már csak meghallja valaki, hogy úgy terveznek családot a párjával, hogy valamelyikük szüleinél, akkor rögtön jön az, hogy élősködők, minek szül, ha nem bírja eltartani és társai. Ugyanez, ha van nagyszülői segítség.

Ha úgy van otthon, mint háztartásbeli 3-4 gyerek mellett, akkor szintén egy élősködő nő, aki kihasználja a férjét és mindenki azt kívánja, hogy kerüljön mihamarabb utcára, a rosszabbak még kváznak is egyet mérgükben.


Szóval a nő legyen házitündér, aki meleg vacsorával várja haza a férjét, tökéletes anyuka, aki sosem emeli fel a hangját és kötődően nevel, szexi feleség, aki heti 5-ször akar szexelni minimum és a szülés után egy hónappal már bomba formában van (hiszen különben megkapja, hogy egy slampos trampli, aki nem figyel magára). Mellé legyen minimum két diplomája, rendes állása ahová visszavárják (de közben a gyereket ne akarja bölcsődébe adni, mert hát milyen dolog az). Eközben a férfinak annyi a dolga, hogy dolgozzon. Aztán ő mossa kezeit, hazamegy és leül a tv elé és húzza a száját, ha a hűtőben nincsen sör.

2019. dec. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
70%
Én sem megalázónak érzem, csak nem kívánatosnak. De ha szerinted ez ennyire vonzó életút, hogy otthon legyél a gyerekkel meg takaríts, akkor ti férfiak miért nem csináljátok? Mehettek ti is gyesre, lehettek otthon a gyerekkel és elvégezhetitek ti a házimunkát. Senki nem akadályoz meg benne.
2019. dec. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
79%

Tesóm és köztem nagy korkülönbség van, mikor végre anyám is rendbejött anyagilag, meg a karrierje elkezdett beindulni, teherbe esett. Nem akarta megtartani a gyereket, de apám kikönyörögte, ott sírt neki, hogy "jaj, apuka leszek megint, mekkora csoda" stb. Így született meg húgom.

Anyám elment gyesre, aztán vissza már nem ment, mert nem tudta volna oviba vinni, meg elhozni húgomat, úgyhogy felmondott és megpróbált más munkát keresni. Persze, nem járt sikerrel, mert kb. lehetetlen lett volna összeegyeztetnie a gyerekkel járó kötelezettségekkel, így lett egykeresős és elszegényedő a családunk.

Anyám az ingerszegény környezetben teljesen leépült, láttam rajta, hogy nem is fog már úgy az agya, folyton fáradt volt és boldogtalan, én nem láttam rajta túl sok lelkesedést.

Aztán pár év múlva kiderült, hogy apám fűzte a szomszéd 18 éves lányt, meg hasonló dolgok, anyám nekem sírt. Rettentő megalázó helyzet volt és nem volt neki kiút, mivel keresete nem volt és a gyerek miatt nem is tudott akármit elvállalni.

És semmi kirívó nem volt ebben a történetben, mert igazából elég ha feljössz ide a gyakorira, mennyi ilyet olvasni itt... Na, akkor szerinted, mi olyan vonzó van a gyerekvállalásban? Kockára teszed vele nőként a testi és mentális egészségedet, a karriered, a függetlenségedet.

2019. dec. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!