Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzi cikinek a mai...

Miért érzi cikinek a mai modern nő a hagyományos női szerepet, miért érzi megalázónak házimunkát és a gyerekvállalást?

Figyelt kérdés

A szüleink korában (Y-generáció vagyok) egy nő sem csinált problémát abból, hogy el kellett mosni vagy kitakarítani. Ami szerintem viszont sokkal nagyobb baj, hogy a gyerekvállalást valami mérhetetlen teherként és - ha egyáltalán szülnek - hőstettként élik meg, mintha nem is lenne az élet természetes velejárója a gyereknemzés és nevelés. Ezek után a gyerek sínyli meg azt, hogy az anyukája 30 felett sem "élte ki magát".

Lehet, hogy sarkosan fogalmazok, de szerintem érthető mire gondolok.


2019. dec. 11. 12:35
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%

A férfi uralta társadalom évezredekig fentállt. Kb az utóbbi 100 évben kezdtek el dolgozni a nők, nadrágban járni, szavazni stb. Az utóbbi évtizedekben gyakorlatilag egyenlő lett a két nem, már nők is lehetnek miniszterelnökök, mérnökök vagy fizikai munkások. Rengeteg női vezető van ezek mellett.

Egyáltalán nem fair az, hogy mindkét nem dolgozik, mégis a nőkre marad a házimunka és a gyerek nevelése.

Nem csoda, hogy egyre több nő köszöni szépen nem kér belőle. Inkább építi a karrierjét és élvezi, hogy meg tud engedni magának bármit, nem kell puncsolnia érte a ház urának.

Változott a világ, ez van.

Azzal, hogy egy nő gyereket szül és gyesen marad, ismét eltartott, kiszolgáltatott helyzetbe kerül.

Nem minden férfi szararc persze, de sokan éreztetik ilyenkor, hogy ők viszik haza a lóvét és a nő örüljön ha kap 5 ezret fél évente fodrászra.

Meg ugye egy párkapcsolati probléma esetén egy gyesen lévő anyuka nem tud ugrálni, hogyha el akarna költözni

Nem akarnak függésbe kerülni a nők újra, nekem ez a véleményem. De biztos sok más egyéb ok is van (féltik az alakjukat, nem szeretik a gyerekeket stb)

2019. dec. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 Metionin ***** válasza:
100%

Nem magát a házimunkát érzik megalázónak szerintem, hanem azt ha ez kizárólag rájuk marad úgy hogy ők is ugyanúgy dolgoznak, mint a férjük. Józan paraszti ésszel belegondolva, ha mindkettő ledolgozza a maga x óráját a munkahelyen, akkor otthon miért csak az egyiknek kellene dolgoznia? Régen a nő otthon volt, az ő munkája a házimunka volt. Mióta a nők is ugyanúgy dolgoznak, a házimunkának is feleződnie kellene.

A gyerekvállalás meg szerencsére ma már választható, nem az élet velejárója. Nem kell a rózsaszín köd, igenis teher, mind idegileg, mind egészségügyileg, mind anyagilag. Nem mindenki hajlandó feláldozni magát és hála az égnek nem is kell. Aki pedig gyereket vállal, az tegye azért mert akarja, kell az életébe a gyerek, nem pedig azért mert hőstett vagy mert az utcában már mindenki szült, akkor szül ő is hogy ne lógjon ki.

2019. dec. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:

Itt nem arról van szó, hogy szerintem helyes, ha a nő rabszolga.


Volt egy esetem. Ismerkedtem egy lánnyal, aki előre megszabta nekem, hogy márpedig ő nem fog semmilyen házimunkát elvégezni, legyen bejárónő. A munkamegosztás szerintem teljesen oké, sőt ez az elvárható, mert nem tanyán élünk, ahol a nehéz fizikai munkát a férfi végzi, ameddig az asszony főz.

De az ilyen háztartási munkaundot valaminek a tünete. Mint ahogyan az is, hogy bármi felelősséget vállaljon a mai nő a társadalom felé gyermekvállalással, mert senki nem ismer a saját maga kényelmén kívül kötelezettséget.

2019. dec. 11. 14:10
 24/44 anonim ***** válasza:
100%
Az én környezetemben a gyereknevelés és a házimunka is közös dolog. Engem is így neveltek (30 éves vagyok már), ezt a mintát láttam. Mert anyukám is dolgozott, ezért nem egyedül csinálta a háztartást. Nem lehet, hogy 8-9 órát dolgozik a nő is és a férfi is, mégis a nő nyakába szakad az egész háztartás is. Ez akkor működne, ha nem lenne állása. De egy fizetésből ma elég kevés család tud megélni. A másik meg: iszonyúan bezárva érezném magam, ha nem lenne munkám és nem lennének céljaim, csak a takarítás. Begolyóznék rövid időn belül. Gyereket nem szeretnék, de nem azért mert megalázó, egyszerűen nem vagyok anya-típus és félek a szüléstől.
2019. dec. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
92%

#23 ha keres annyit, akkor fogadjon bejaronot, nekik is meg kell elniuk valamibol.


"Mint ahogyan az is, hogy bármi felelősséget vállaljon a mai nő a társadalom felé gyermekvállalással, mert senki nem ismer a saját maga kényelmén kívül kötelezettséget."

jo dolog az altalanositas. mutasd meg, hol vannak a gyermektelenek tomkelege es hogy csokken a nepesseg.

amugy az nem felelossegvallalas a tarsadalom fele hogy adot fizetek? meg nem szemetelem ossze az utcakat?

2019. dec. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
89%
Ácsi ácsi ácsi. Kötelezettség a társadalom felé? Te miről beszélsz? Akkor neked, mint férfinak nincs kötelezettséged a társadalom felé, mert biológialiag nem tudsz szülni, de mivel mi tudunk, ezért nekünk van? Ezt mégis hogy gondoltad?
2019. dec. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
96%

Én kérek elnézést, hogy a 21.században magam dönthetek arról, hogy akarok e gyereket, vagy nem. Én kérek elnézést, amiért tanultam, dolgozom, karriert szeretnék. Én kérek elnézést, amiért nem végzek el minden házimunkát, pláne nem a másik ember után, aki ugyanúgy ott él velem.

Én kérek elnézést, hogy a kiteljesedést nem házi cselédként kívánom elérni.

Tudom, sarkosan fogalmaztam, de érted, nem?

2019. dec. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk a bejárónő nem hülyeség, ha magas az órabéred, akkor jobban megéri dolgozni a házimunka helyett.

De azt kéne megérteni, hogy nem vagyunk egyformák, mindenkinek más a fontos. Olyat kell keresni, akivel megértitek egymást.

2019. dec. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező, nem "cikinek érzi", hanem van választása... ahogy én (X generációs férfi) sem cikinek éreztem a "férfi dolga a család eltartása a nőé a gyereknevelés" dumát a saját szülői generációmtól, csak egész egyszerűen behánytam tőle már 16 évesen is... mert mindigis a 2 keresős családmodellt tartottam jónak a magam részére, sose akartam se eltartó se hagyományos "családfő" lenni...

Mindamellett a csajok hős eposzát se kell előadni, sajnos hemzseg közöttük az olyan kettős mércés teremtés, akik a különböző értékrendekből azt mazsoláznák össze, ami nekik a jó, az ilyen legyen egyenjogúság de a férfi keressen többet, meg a férfi is vegyen részt a gyereknevelésbe, de "anyucika csak egy van"... na, ez a femibe oltott mamazilla a szigorúan kerülendő emberfajta...

"Volt egy esetem. Ismerkedtem egy lánnyal, aki előre megszabta nekem, hogy márpedig ő nem fog semmilyen házimunkát elvégezni, legyen bejárónő." - nézd Kérdező, ha ilyenkor nem dobod azzal a lendülettel az efféle parazita teremtést, az egyértelműen a te hibád...

2019. dec. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim válasza:
87%

Annyira udorítóan általánosítasz, hogy nem tudom válasz nélkül hagyni. Én kicsit olyan vagyok, mint amit szeretnél látni a nőkben. Van gyerek, van vezetett háztartás és van munkám. Viszont ezt egyedül képtelenség csinálni, és mondhat bárki bármit, a legkészségesebb pasit se láttam, hogy szabad idejében rögtön a mosogató mellé áll vagy nekiáll felmosni kikapcsolódásként. Elég sokat segít a férjem, de neki sem szúrja a szemét a szennyes, és a nyűgös vagy beteg gyereket is egyértelműen az én feladatom kezelni. Miért? Hát te vagy az anyja!

Az anyja, aki fizeti a hitel felét, ugyanúgy dolgozni jár, és keményen belefizet mindenbe. Mégis a pasi privilégiuma kijelenteni, hogy ő nem érti, miért sír a gyerek, nem bírják az idegei, elvonul inkább. Én soha nem mehetek el duzzogni, mégis ki maradna vígasztalni a kicsit és közben befejezni a készülő vacsorát?

Teljesen igaza volt a lánynak, én is azt mondom, hogy 2 gyerekkel +férjjel nem fogok tudni csilivili házat tartani, főzni naponta, dolgozni, sportolni az alakomért, hogy velem maradjon a férjem és néha napján aludni reggel 7-ig. Közben szexi dögként elcsábítani az uramat, hogy ő is boldog legyen. Ehhez bizony bejárónő kell, mert az energiatartalékom véges. A munkám nem adhatom fel, mert a pénz bizony kell. Na meg a szellemi leépülés sem célom, ha már egyetemet végeztem.

Az általad leírt szerep csak úgy lehetséges, ha a nő otthon marad, csak a családja körüli

2019. dec. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!