Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te mit szólnál ahhoz, hogy...

Te mit szólnál ahhoz, hogy egy idegen ember leszólítana egy nyilvános helyen, hogy vizsgáltasd ki magad valamire?

Figyelt kérdés
Egy idegen ember észrevesz a testeden valami rendellenességet és megkérdez téged, hogy voltál-e már vele orvosnál. Mit szólnál ehhez? Hálás lennél vagy inkább zavarna, hogy minek kérdezget ilyen személyes dologról?
2019. dec. 11. 20:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nem szeretné, ha súlyosabb lenne a baj. Észre vette, szólt.


Lehet furának tűnik, de csak a jó szándék vezérelhette.

Hálás lennék, főleg ha kiderül tényleg van valami bajom.

2019. dec. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Mi a frászért pontoztatok le? :D
2019. dec. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Megköszönném neki, elgondolkodnék rajta, és lehet, hogy doki lenne belőle.
2019. dec. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Közölném vele, hogy orvos vagyok (ami igaz) és foglalkozzon a saját dolgával!
2019. dec. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Honnan tudja bárki is megmondani, hogy jár e vele orvoshoz. Vagy az is lehet, hogy most vár az időpontra. Szerintem borzasztó tapintatlan valakinek megmondani, hogy menjen orvoshoz, mert rendellenesen néz ki valamejik része, úgy, hogy az égvilágon semmi közöd hozzá.

Tegyük fel aknéja van valakinek, gondolom minden nap néz tükörbe, és csak az ő felelősége, hogy elmegy e hormon vizsgálatra meg miegymásra. Aztán meg odamennek hozzá, hogy te figyi, ez az akné nagyon nem szép, menjél vele orvoshoz. Vagy púpos vagy menjél vele orvoshoz.

Megfogalmazhatod bármilyen szépen, csak az fog lejönni, hogy neked azonnal szembetűnt ez a hiba, és annyira zavar téged, hogy még a konfortzónádból is kilépsz, csak hogy megmond.

2019. dec. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én nem örülnék neki, mert úgy gondolom, ha érzem, hogy van valami problémám, az az én döntésem, hogy teszek-e ellene. Mást nem zavarok azzal, hogy pl. össze-vissza állnak a fogaim vagy rossz a tartásom, egyik se fertőző vagy bármi ilyesmi max nem esztétikus. Meg honnan tudja, hogy nem látta még orvos (vagy milyen okból nem voltam vele orvosnál, mert pl. egy fogszabályzó nem olcsó)
2019. dec. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ha életveszélyes elváltozás, ami nem annyira nyilvánvaló (pl. nem egy hatalmas vörös bőrkiütés a karon, hanem egy kicsi anyajegy hátul a nyakon), akkor igen, örülnék neki.

Ha nagyon nyilvánvaló akkor meg kínos helyzetben érezném magam, de nem haragudnék az illetőre.

2019. dec. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!