Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha kaphatnátok örök életet,...

Ha kaphatnátok örök életet, elfogadnátok?

Figyelt kérdés
Indokoljátok is!
2019. dec. 18. 21:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
62%
Nem, mert utálom az életemet és még csak 25 év telt el belőle, már most unom...
2019. dec. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%

Mit jelentene, hogy örök élet? Nem halnék meg semmitől, örökké élnék és elpusztíthatatlan lennék akár az űrben lebegve a bolygó nélkül is? Értelemszerűen nem kellene, hisz az általunk ismert világ se tart örökké.


Ha csak arra gondolsz, hogy nem halna meg a testem magától, de lenne út arra, hogy meghaljak, akkor élnék vele, aztán kiszállok amikor jónak látom.

2019. dec. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
37%

Igen, öröklétet, örök életet kaptam, elfogadtam. Persze néha, mikor már uncsi és/vagy elhasználódott a bolygókon utazáshoz való űrruhám, levetem (ezt a többség halálnak hívja). De kapok újat minden esetben (ezt meg születésnek nevezik). A végcélom az illúzióm és énhatáraim eltűnése, a megvilágosodás. Utána persze tanulni és fejlődni fogok még, épp csak nem leszek rabja semminek.


Nem értem, milyen indokot fűzhetnék hozzá.

2019. dec. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Valamivel hosszabb életet szívesen, de az örök élet inkább rémisztő, mint csábító. Így valahogy minden értelmét vesztené, ha nem lenne bennem a tudat, hogy ez az egy véges életem van, vagyis ha szeretnék valamit, most kell tegyek érte.
2019. dec. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
41%
Igen. Ha nem halnék meg semmitől. Miután vége lenne ennek a földnek, szivesen lebegnék és sodródnék az űrben. Nézném a mindenséget.
2019. dec. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
53%
Ha arról van szó hogy nem öregszem akkor igen. Pár száz évig biztos ellennék ugyanígy, aztán nekiállnék csinálni valami értelmeset. Ha pedig annyira rossz akkor még mindig ott van az öngyilkosság.
2019. dec. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
48%
Nem, mert a mostanival sem vagyok kibékülve.
2019. dec. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
81%
Aki örök életet kapna, az idővel olyan végtelenül sok információt birtokolna az agyában, hogy a bolygó legokosabb emberévé válna. A legtágabb látókörrel rendelkezve a leggyorsabban, optimálisan tudna dönteni a globális kérdésekben is. Ha ez a személy az örök egészséget is megkapná, vagyis teste-lelke-szelleme egészséges maradna, akkor isten-funkcióba lépne előbb-utóbb, mivel nála hasznosabban senki sem tudná a bolygót irányítani. Mivel egészséges lenne a szelleme, nem válna őrült zsarnokká, szóval tényleg afféle istenségként működne. Nyilván meg tudná ragadni a végtelen infók birtokában az irányítást is, és kizárná újabb és újabb zsarnokok hatalomra jutását. Úgy gondolom, az örök élet (ne felejtsük: egészséges elmével) olyan végtelen fejlődési lehetőséget jelentene, hogy akár egy bűnöző is megtanulna jó emberré lenni annyi végtelen idő alatt. Bárki kapná meg az örök életet, a fenti kondíciókkal előbb-utóbb a bolygó jó gazdájává lenne.
2019. dec. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
31%
Inkább csak az ingyen sört kérem, jó?
2019. dec. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
39%
És ha elfogadom örökké dolgoznom, adóznom kell? Az sem mindegy, h milyen anyagi helyzetben fogadod el. Egy szegény ne akarjon mégtovább kinlódni.
2019. dec. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!