Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti a helyemben hogy győznétek...

Ti a helyemben hogy győznétek le az örök megfelelési kényszert?

Figyelt kérdés
Akárkivel elkezdek beszélgetni folyton én próbálok megfelelni a masiknak. Probalok olyan lenni hogy kedveljenek. Én olyan egyszerűen kedvelek akárkit hogy nekik a kisujjukat sem kell mozditani én meg szó szerint teperek mások szeretetéért. Nem igazán vannak barátaim és jo lenne egy szoros kapcsolat de ez így nem út. Pár jó tanacs jol jonne
2019. okt. 27. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
29%

Én is ilyen vagyok, szal sehogy.

Csak vígasztalni tudlak, hogy nem vagy egyedül.

2019. okt. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Senkinek se akarjál megfelelni csak saját magadnak.
2019. okt. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

#2

Remek tanács! Szerintem erre még nem is gondolt.

2019. okt. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, de arra már rájöttem, hogy igazából nem kell "teperni" (bár ez egy olyan szokás amivel tudatában kell lenni az embernek mikor hogy :'D). Mert az emberek nem biztos hogy tudtában vannak annak, hogy szeretnék kedvesebb lenni (nem esik le nekik, én pedig úgy értelmeztem néha hogy felveszik a hozzáállásom, de nem reagálják le - de ez nem biztos hogy így van mint mondtam)


Meg nem az számít hogy mindenki jól érezze magát mikor velem beszélget, hanem ha szinten tudok tartani egy beszélgetést, az már jó, és normális:D!


Persze mivel nekem is olyan a mentalitásom, hogy szeretném ha mindenki boldog lenne azonnal, és mindenki jól érezze magát, így gyakran elkövetem ezeket a hibákat én is :'D 25/f

2019. okt. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Általában az szokott lenni, hogy a külső erős(A), de a belső(B) egy gyenge embert takar, ami önbecsapáshoz vezet. Ez azért van, mert nem szeretem önmagamat. AZ (A)+(B) együtt szeretetéhséget takar, amit külső tényezővel akar az ember elérni, így egy megfelelési kényszer alá helyezi önmagát, ami nem jó.

A megfelelési kényszerből adódóan mindig egy külső, pozitív visszacsatolást vár, kér a környezetétől, ami által egy önbecsapásban él az ember.


Röviden: vállald önmagadat: a haragodat, az örömödet, magadnak felelj meg, ne másnak! Mond ki a "NEM"-et, ha szükséges, de fogadd be azt, aki igazából szeret.

2019. okt. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudod, hogy miért lettél ilyen?
2019. okt. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6# igen. Egész életemben ki voltam kozositve és azt hallottam másoktol hogy en ilyen meg olyan vagyok. Nem nagyon kaptam a szemelyisegemre vonatkozolag pozitiv megerositest. Fogalmam sincs igazabol mot varnak tolem h engem is szeressenek. Sosem artottam senkinek de tenyleg senkinek es megis arra vagyok csak jo h a labukat toroljek belem
2019. okt. 27. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!