Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzi azt (majdnem)...

Miért érzi azt (majdnem) mindenki, hogy neki kell megnevelnie mindenkit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Újabban sokat járok a belvárosban és észrevettem, hogy nagyon sok megmondóember van. :D


Pl:


1. Ordít a gyerek az utcán, valaki beszól, hogy : "ménem neveled meg a kölködet?"


2. Ha valaki későn rakja ki az indexet dudálnak.


3. Ha valaki nekimegy véletlenül valakinek, hiába kér elnézést, kiosztják.


4. A villamoson a nő (40 körül) felállítja a 20 körüli csávót, hogy adja át a helyét, legyen udvarias.


5. Nagypapi veszekszik az autóssal, mert 10 centit rálóg a zebrára, úgy sikerült megállnia (20x elfért volna de jól esett neki, hogy megmondhatja a magáét).


6. Boltban fáradt az alkalmazott, leállnak vele veszekedni, hogy flegma.


Rengeteg ilyen van, én meg nem értem, hogy miért érzi úgy (majdnem) mindenki, hogy neki kell megmondania a tutit, neki kell kiosztania és megnevelnie másokat. Nyilván ők sosem hibáznak, tökéletesek és mindig kedvesek, kipihentek.


2019. dec. 19. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Magyar szokás, ez van.
2019. dec. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
*roncstársadalom
2019. dec. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Mert ez valójában nem nevelés, hanem kéretlen belepofázás mások életébe, túlzott kontroll mások felett. Mivel önmaga szét van csúszva, folyton kontrollálni akar másokat.


Gőzkieresztés.

2019. dec. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3#+1

Az index rossz használata brutálisan veszélyes.

A többi esetben sose láttam még balhét, pedig belvárosban dolgozom.

Olyan van, hogy teljesen rááll a zebrára, pedig dugó van, és nem tud róla lemenni, ez hatalmas figyelmetlenség, mármint tiszteletlenségből fakadó, ilyenkor én is jelzek, bekopogok ha úgy van. Szerintem mindenkinek ezt kéne, vagy mindenki.gusztustalanul bunkó emberek közt akar élni? :D

2019. dec. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hámmert ha a szülő létrehozta a kölkét, de nem nevelte meg, csak meg kő nevelni aztat. Há't nem?
2019. dec. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Oké, aláírom. De itt a saját példám:


Sportolás közben szereztem egy szalaghúzódást. Vezetni nem tudok még, mert becarok ha hosszútávon behajlított lábbal kell ülnöm vagy ha nyomnom kell a pedált. Ezért megvettem 9500-ért a bértletet. Muszáj leülnöm a buszon is, mert állni sem tudok annyit, nagyon fáj.


Szóval ha jön egy ilyen önjelölt megmondóember, akkor magyarázattal tartozom neki, hogy miért merészelek ülni azon a járművön 30 éves létemre, amiért én ugyanúgy fizettem, mint bárki más?

Vagy fognom kellene a kezemben egy táblát, hogy "elnézést, nem tudok felállni, mert rogadtul fáj a lábam."? :D


Vagy amikor láttam a villamoson este 9-kor, hogy a pasi melósruhában alszik félig, nekidőlve az ablaknak. Nyilván fáradt volt szerencsétlen a munka miatt, az öreglány meg feltűnően hümmögve lökdöste a szatyrával. :D


Én nem szoktam ledudálni annak a fejét, aki utolsó pillanatban rakja ki az irányjelzőt a belvárosban, mert lehet, hogy fingja nincs arról hogy hol van.


Bárki tévedhet. A sok agresszív, tökéletes ember meg alig várja, hogy kioszthasson másokat, hogy mekkorát hibáztak.

2019. dec. 20. 10:10
 7/7 A kérdező kommentje:

Én nem szoktam bekopogni senki ablakán. Egyébként ez is csak addig megy így, amíg ki nem száll valaki olyan és nem ver szájba. :D


Sokszor van olyan, hogy halad a sor, aztán egyszercsak megáll a legszarabb helyen és bár én még nem ragadtam telibe a zebrán, de bennem is volt olyan, hogy "óbąszki, ne itt álljunk már meg!"

De ha van egy 5 méteres zebra és a nyomorult belóg 10 centit, akkor azért bőven van hely elmenni mellette.

2019. dec. 20. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!