Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lehet, hogy valaki nem...

Miért lehet, hogy valaki nem vesz fel semmilyen szemkontaktust senkivel, mintha levegőnek nézne mindenkit?

Figyelt kérdés

Munkahelyemen van egy srác aki szó szerint átnéz mindenkin akit nem ismer, nem közvetlen munkatársa. Másokkal még akik nem is a mi irodánkban dolgoznak, köszönőviszonyban vagyunk. Ez a srác csak előre néz, nem néz rá senkire, csak megy. Többször próbáltam vele szemkontaktust kialakítani, hozzászólni, de nem nézett rám, a folyosón is úgy elmegy mellettem, hogy fél szemmel se néz felém.

Közvetlen kollégái szerint jó fej, kedves, humoros, segítőkész. Egyszer volt úgy hogy nekem is megfogta az ajtót, megköszöntem neki, mondta hogy nincs mit, mosolygott, de utána se köszönt és nem nézett rám. Amúgy nagyon szimpatikus első ránézésre is, olyan akivel szívesen megismerkedne, összehaverkodna bárki.

Mi lehet a baja neki? Milyen tulajdonság ez? Már másfél éve dolgozik ugyanott, azóta csinálja. Másokkal is ugyanilyen, nem csak én mondom ezt!



2019. szept. 13. 12:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%
Asperger szindróma.
2019. szept. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Azért mert bizonytalan nincs még elegendő önbizalma az idegenekhez vagy csak egyszerűen nem érdekli. Én is csinálok ilyet. Ez nekem nem jelenti azt hogy a másikat utálom csak nem ismerem, nincs hozzá semmi közöm. De mondjuk ha tetszik az illető, akkor úgy ránézek meg megnézek mindenkit de nem másra figyelek kivétel az ilyen eset. De ez nem zár ki semmit.
2019. szept. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

Én is ilyen voltam a leírtak alapján, szerintem lehet ez önbizalomhiány, szorongás is, nálam az volt a baj és miután összeszedtem magam újra visszaállt minden a normális kerékvágásba.


Pl nem bírtam az emberek szemébe nézni és csendes voltam, nehezen nyiltam meg. Többen később mesélték hogy magamnakvaló nagyképü bunkónak gondoltak ezért és kellemesen csalódtak amikor megnyíltam.


Szerintem az se lenne gáz ha megkérdeznéd tőle hogy minden rendben van-e. Ha alapból normális akkor jól reagálja le és talán jól is esne neki

2019. szept. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Egyszerűen zárkózott vagy zavarban van.
2019. szept. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Szociális fóbia! Nekem is az van és nem bírom a szemkontaktust. Felengedni meg csak olyan emberek társaságában tudok,akikről biztosan tudom h elfogadtak olyannak amilyen vagyok és nem akarnak cukkolni a csendességem miatt. Élek a gyanúval,hogy a kollegádnál is ugyanez a helyzet.
2019. szept. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Valamilyen szintű szociális fóbiája is lehet . Vagy csak simán zárkózott . Nem nagy dolog . Én se szoktam mindenkinek köszönni és szemezgetni .
2019. szept. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem csak simán introvertált, és el akarja kerülni, hogy valami csacsogós ember rácuppanjön a kimerítő felszínes dumájával.
2019. szept. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

Az utcán vagy az iskolában én is ezt szoktam csinálni általában.

Azért mert nem akarom hogy az embereknek kellemetlen legyen hogy nézem őket. Meg az furcsa lenne szerintem ha nézném őket.

Egyébként elég visszahúzódó vagyok, és önbizalom hiányos is.

2019. szept. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Egyszerűen csak bunkó. Nem kell mindent a szorongásra fogni. Ne haragudj, de elmegy mellettem a folyosón és annyiba nem vesz, hogy a rám nézzen és köszönjön (persze ha napi első találkozásról van szó)? Én ha látom, hogy jön valaki velem szembe a folyosón és még nem találkoztunk aznap, mosolygok és köszönök, ha már üdvözöltük egymást aznap, akkor persze nem bámulom végig, általában elvagyk a gondolataimban és csak elmegyünk egymás mellett. Ha az én kollégám lenne a fiatalember, nem tenné zsebre amit tőlem kapna, ha már az anyja nem tanította meg az alapvető illemre.

L/23

2019. szept. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%
Ha úgy is megérteti magát a másikkal, akkor szerintem mindegy.
2019. szept. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!