Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ennyire féltékeny?

Miért vagyok ennyire féltékeny?

Figyelt kérdés
Nagyon féltékeny vagyok az egyik ismerősömre és már engem idegesít... Mindig ok nelkul megkap mindent amit csak ker. Most is karacsonyra kapott egy uj telefont (az elozo csak 1 eves volt) egy uj szekrenyt, valami okos lampat, ilyen ledes szalagot ami vilagit es meg mindig kapni fog valamit csak mert karacsomy van/lesz. Nekem mindenert rengeteget kell konyorognom, meg azert is amire szuksegem van pedig mi se vagyunk olyan rossz anyagi allapotba (jelenleg egy matracert harcolok mivel mar faj a hatam a jelenlegi agyamtol). Ha barmit kerek az a kifogas hogy ha tanulsz kapsz, javitsd ki a matekot mert a 4-es nem eleg. Ismerosom meg bukasra all egy tantargybol 2 tantargybol meg kettes es megis mindemt megkap amit csak ker. Tudom nem szep dolog feltekenynek lenni mert folosleges, de megis az vagyok mert persze amikor o kert egy konlret agyat mert nem tetszett neki az elozo mivel 1 szemelyes volt apuci egybol rendelt egyet. En meg nem birok hajolni se rendesen mert faj a hatam az agytol ami valojaban nem is agy hanem egy kanape amit ki lehet huzni szoval nem valami jo minosegu. Ezert kertem szuleimtol egy matracot mert tudom hogy egy konkret agy nagyon sokba kerul (mar maga a matrac is) de a valasz egybol az hogy majd szuletesnapodra. Ha egyaltalan kapok akkor is valami hasznalt sz@rt (mar bocsanat a kifejezesert) csak rosszul esik hogy en mar a sok stressztol hanyok meg belazasodok olyan sokat tanulok es nem is magam miatt hanem azert hogy megkapjam azokat a dololgokat amiket szeretnek mint pl egy farmer mert abbol is csak 2 van ami amugy pont eleg de a multkor is elaztam es a masik epp mosasbam volt szovam nem birtam mit felvenni. Tudom kicsit osszecsaptam az egeszet de muszaj volt valahova nevtelenul leirni mert masnak nem mernem elmondani mert csak megjobban azt ereznem hogy tulreagalom. A kerdesre visszaterve meg csak annyit szeretnek tudni hogy valahogy tul tudnek mar ezen lepni hogy ennyire feltekeny vagyok? Van ra valami megoldas?

2019. dec. 20. 21:59
 1/3 Ignis Subdialis ***** válasza:
45%
A családotok hozzáállása más, ez van. Szomorú az, ahogy a szüleid bánnak Veled és jogos, hogy igazságtalannak érzed, mert az. De nem amiatt igazságtalan, mert bezzeg az ismerősöd meg mindent megkap, hanem azért, mert önmagában abszurd az, hogy egy szülőnek ennyire nem fontos a saját gyereke, a gyerekének az egészsége. Ez nagyon ciki. És sajnos az, hogy a szüleid így elhanyagolnak, ennyire nem törődnek a fizikai állapotoddal, túlterheltségeddel, az érzéseiddel, ez már önmagában erősíti azt, hogy másokhoz mérd magad és irigykedj. Normális helyeken egy matracot a gyereknek nem ajándékba adnak valami ünnepi alkalomra, hanem azonnal megveszik, amikor szükségessé válik, hogy ne rontsa a gerincét valami priccsen. Nem tudom, próbáltad-e már elmondani nekik, hogy mennyire kimerült vagy és milyen fontos lenne a gerinced és a tanulmányi eredményeid érdekében a jó pihenés. De az, ahogy ők viselkednek, valahol azt mutatja, hogy van valami pszichés problémájuk, amivel Te nem tudsz mit kezdeni, ha nekik ez így "jó". De azt megpróbálhatod, hogy úgy teszed fel a kérdést, hogy tudnál-e valahogy segíteni nekik, mit tudnál tenni értük, hogy vegyenek egy ágyat. Vagy próbálkozhatsz azzal is, hogy a hiúságukra hatsz valahogy, akár azzal, hogy szeretnéd ha jó kapcsolatod lenne velük és szeretnéd érezni a gondoskodásukat, hogy odafigyelnek az egészségedre, az érzéseidre stb. És ha anyagilag megterhelő számukra a matrac és azért nem szeretnék megvenni neked, akkor esetleg egy használt ággyal is beérnéd. (Ezzel tudat alatt azt üzened nekik, hogy sóherek, és esetleg bizonyítási kényszert ébresztesz bennük, hogy bebizonyítsák, hogy nem.) Amit meg az ágytól függetlenül javasolnék az az, hogy ha nagyon nem nyitottak továbbra sem az odafigyelésre, akkor lassan elkezdheted függetleníteni magad tőlük agyilag. Pl. elkezdhetsz odafigyelni magadra, nem loholni, mint egy versenyló, letojni a jegyeket és inkább keresni az élvezetes dolgokat akár a tanulásban, akár a szabadidőben. Egy agyonfrusztrált, agyonhajszolt tinédzser nagy veszteség a társadalomnak is, nemcsak önmagának. Nem éri meg. Most már kellő számú statisztika alapján állíthatom, hogy óriási a szakadék a közhiedelem és a valóság között a tekintetben, hogy az iskolában szerzett jegyek mennyire függenek össze a boldogulással: semennyire.
2019. dec. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Több oka is van ennek.


De az alapvető gondok önmagadban kezdődnek.


Pl nem érzed azt, hogy van értelme hajtani, hiszen nem kapsz igazán jutalmat.


Valahol viszont el kell fogadnod:

Magadról szól a tanulás (papír), igaz sokaknak csak így is dísz csak.


Önértékelés baromi fontos.


Emellett ahogy olvasom fogalmad sincs milyen a munka.

Mennyit kell dolgozni, hogy legyen egy rendes minimum 60ezres telód.


Amíg nem tapasztalod meg, nem is fogod fel igazán.

Elvárod a szüleidtől...


Kérdezd meg őket:


Havi hány ezerből éltek?

S mire is elég?


+ Megsúgom: ha vagy elég kreatív s értesz valamihez, tudsz jó kesst csinálni suli mellett is.

Diákként pl volt, hogy összeszedtem 2x annyit mint akkor anyám fizuja.


Csak alkottam.


Az irigység sokaknál negatív önértékelésből fakad, elégedetlenségből.


Menj el a gondolataiddal sétálni vagy bicózni egy jót nyugis helyre s gondolkodj.

Tegyél fel kérdéseket önmagadban, keresd meg a választ.


Ha megtalálod a pontokat melyek zavarnak tegyél ellenük avagy értük, ha olyan dolog.


Nekem nem volt ott anyuci, apuci, hogy elkényeztessenek.

A vállalkozásomat pedig a nulláról építettem fel, úgy hogy a kezdetben kinevettek, "minek az neked" "mit álmodozol". "naív vagy..." Stb...



Megsúgom: az akire te irigy vagy sokra nem fogja vinni az életben.


De te se, ha nem teszel magadért valamit.


Foglalkozz és összpontosíts magadra!


A gyenge emberek mutogatnak màsok felé, az helyett, hogy magukban merülnének el.


S persze ez nehezebb lépés önmagunk felé, sokan ezért az egyszerűbb utat választják.


Ne állj be a birka sorba!


Tizenévesen én is néha féltékeny voltam tesómra....

Pl első kérésre 500ezres gépet kapott...sima netezgetésre...


Amikor nekem kellett volna egy jóval olcsóbb, jobb teljesítményű a 3D modellezéshez és dig.rajzhoz...nos le voltam tojva.


Nagyon rosszúl esett.

Akkor határoztam el magam, hogy megkeresem rá és megoldom saját zsebből.

Akkor kamilláztak is.


23 évesen munkanélküli voltam, akkor méginkább szembesültem, hogy addig voltam jó, amíg pénzt nyomtam kezükbe.


Akkor pattant az agyam, hogy nem akarok alul maradni sehol.

Se családban se melóban.

Kitörtem: 1 év alatt beindítottam vállalkozást, akkor megvolt kocsira szánt keret fele pluszba (5mill)

Rá még 1 évvel: 10kk kp-ban autóra ment, vettem házat.


Szüleim semmit se tudtak, csak azt látták:

Leadom a havi kesst nekik, meló után pedig 5-től este 11-ig ügyködtem szobámba elvonulva.


Majd egyszer csak elköltöztem.

Amint megtudták mi van....egyből jött a benyalás.


Hugicával mi lett?

Életképtelen, sok iskolát végzett, fóbiás királylány.


Ne irigykedj, hiszen jelenleg mindketten csak suliba jártok és önmagatokkal se vagytok tisztában + nincsenek tapasztalataitok.


Viszont nem mindegy milyen célt, értékrendet alakítasz ki önmagadban.


Szerintem gyerekes csak elvárni dolgokat, nem vagy 6 éves.


Kérdezd meg az embereket(átlagot):

Hány órát dolgozik pl a számodra kinézett telefon áráért?

S ha megvenné egybe, lenne-e annyi pénze, hogy megélne +eltartaná családját?


Ha nem vagy kreatívabb emberke, lehet vállalni diák melót vagy majd nyárit is 😁


+TANULD MEG ÉRTÉKELNI, AZT is AMID JELENLEG VAN...


De ez nem jelenti azt, hogy ne küzdj többért, jobbért.


Hajrá!!!

2019. dec. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

1#-es

Csak egy szemszöget olvashattunk el a kérdezőtől.

Ne támadd a szülőket, hiszen sok tényezőt nem tudunk róluk!


Fókuszálj arra, ami közvetlen a kérdezőben zajlik le s mit is tehetne ellene.


Igen, önmagunkért első sorban akárhogy nézzük: mi felelünk. (Főleg ahogy idősödünk)

2019. dec. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!