Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amúgy minek kell karácsonykor...

Amúgy minek kell karácsonykor kiöltözni?

Figyelt kérdés
Mindenkit látok fb on, hogy ingek meg szep ruha. De most otthonra minek? Vagy kozeli rokonokhoz?😂 tiszta jopofizas csak az egesz. Szerintem felesleges.
2019. dec. 26. 08:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
59%
Nekem is furcsa, mert ez nálunk sem szokás. Mi nem vagyunk vallásosak, tulajdonképpen számunkra ez ugyanolyan nap, mint a többi, csak van egy karácsonyfa a nappaliban és adunk egymásnak valami ajándékot, ennyi. Most abszolút nincs is semmi karácsonyi hangulatunk, az időjárás sem túl karácsonyos, a családban mindenki dolgozik vagy tanul stb., szóval amolyan gyorsan jövő és gyorsan menő az idei karácsony. Mi otthon nem szoktunk külön felöltözni, pl. én pizsamában voltam, de a többieken is szimpla hétköznapi ruha volt (ami nem egyenlő a szakadt, koszos, büdös ruhával!). Ha rokonokhoz megyünk, akkor fel szoktunk öltözni, de akkor sem kimondottan csinos vagy ünnepi ruhába, hanem inkább hétköznapiasan. Nálunk ez sem számít különleges alkalomnak, kb. mindenkivel találkozunk rendszeresen is, szóval ebből a szempontból nem oszt nem szoroz, hogy most karácsony van.
2019. dec. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Metionin ***** válasza:
Szerintem nem kell, csak van aki úgy jobban érzi magát. Inkább ott szokás, ahol jönnek-mennek rokonokhoz vagy templomba vagy más banzáj van. Meg persze mert készülnek képek. Nálunk ebből semmi sincs meg, se rokonok, se képek, igazából ugyanolyan mint bármelyik más munkaszüneti nap, szóval mi se öltözünk ki és nem is volt ez szokás sosem.
2019. dec. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Coffelia ***** válasza:
A mi 24-énk egy bekuckózós nap, otthon hárman a fa körül, kényelmes ruhában. Nekünk így jó, a lakásunk is kuckós, nevetségesnek érezném a harisnyát meg a szoknyát... na és baromi kényelmetlennek a játszáshoz. Hároméves a kisfiam, csak feszengenék mellette az ünnepi ruhában, főleg mert nem 50 kiló vagyok, hát ez van :D Karácsony többi napján rokonlátogatás van, akkor kicsit csinosabb utcai ruhát veszünk, de a ruha és a magassarkú teljesen felesleges akkor is, mert ugyanúgy játszani fogunk a gyerekekkel, és a cipőt a vendégségben is levesszük. Fiúknak inget, lányoknak blúzt, alul nadrágot.
2020. jan. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!