Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan jut el valaki odáig,...

Hogyan jut el valaki odáig, hogy öngyilkos legyen? Mi a Breaking Point?

Figyelt kérdés

Nem az érdekel milyen gondokkal kell küzdjön vagy fájdalommal, mert bármi miatt lehet bárki öngyilkos, hiszen mindenki más és valakit teljesen sokkolhat olyan esemény ami rám semmilyen hatással nem lenne, lehet valaki azért akar öngyilkos lenni mert kigyulladt a háza, ő egyedül tudott kimenekülni és hátrahagyott mindenkit félelemből, elvesztette a családját és az otthonát is, lehet más meg azért lesz öngyilkos mert nem kapott 5-öst egy dolgozatra, elfelejtette valakinek a születésnapját vagy az első szerelmét nem tudja elfelejteni. Itt csak érzékeltetni akartam, hogy lehet az ok nagyon komoly meg lehet számunkra röhejesen jelentéktelen is, tehát felesleges is az okot taglalni.


Ami fontosabb, az az életösztön, tök mindegy mi van az emberben benne van hogy túl kell élnie, életben kell maradnia. Lehet gyávának nevezni az öngyilkosokat vagy lehet egyszerű választásnak nevezni, de szerintem ezt leküzdeni nem könnyü tekintettel arra, hogy mennyi mindentől félünk ami végzetes lehet számunkra meg alapvetően félünk a haláltól sőt még talán egy öngyilkos is félhet a haláltól, mert nem tudhatja, hogy ezzel jobb lesz vagy rosszabb.


Én arra vagyok kíváncsi, mi az a pont ahol az emberben megváltozik valami és mi az ami megváltozik? Mert szerintem aki öngyilkos lesz abban valami komolyan megváltozik és itt akár el tudok képzelni komoly kémiai változást is az agyban.


Nem az a kérdés, hogy mi kell ahhoz, hogy valami öngyilkos legyen, az a kérdésem, hogy mi az a Breaking Point egy emberben ahol valami megtörik végleg, ahonnan nincs valaki számára már visszaút?

Megállapítható egy emberben valódi elváltozás akár fizikai elváltozás úgy ahogy például egy pszichopatában vagy az öngyilkosság mögött nincs semmi valódi elváltozás, nincs Breaking Point, hanem egy egyszerű az öngyilkos nézőpontjából racionális döntéstről beszélünk amit bármelyik ember bármilyen állapotban meghozhat és véghezvihet?


Hiszen előbbi esetben az öngyilkosság jobb szó híján mert nem nevezném ennek, de betegség vagy talán pontosabban rendellenes elváltozás, valódi kémiai elváltozás az agyban míg utóbbi esetben az ember állapota nincs rá hatással hanem lehet ez egy teljesen egészséges normális ember végiggondolt racionális döntése.


Amiatt érdekel, mert az életösztön elleni cselekedethez nem hinném, hogy elég egy döntés bármilyen ok miatt is lássuk az igazoltnak.



2019. dec. 29. 17:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! A hozzászólásod alapján nem sokat tudsz a témáról.

"Depis és vagdossa magát". Igen, előfordul, hogy valaki a feltűnésért csinálja, de a legtöbb esetben takargatják, és azért teszik, mert így próbálják a lelki fájdalmat enyhíteni.

A másik meg, hogy igen, van, akinél a szándékosan elrontott öngyilkosság egyfajta figyelemfelkeltés, segélykiáltás... De ha valakit másképp nem vesznek észre, ott már komoly baj van a környezettel is.

2020. jan. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a kérdésre is válaszoljak.

Ahogy már előttem is írták, ez egy nagyon hosszú folyamat, fokozatosan lesz egyre rosszabb. Egyre gyakrabban és egyre komolyabban foglalkoztat az öngyilkosság gondolata, először csak "mi lenne, ha" szinten, majd néhány hónap múlva azon kapod magad, hogy utánanézel, mennyire drága a kötél, végül lesz egy kidolgozott terved, és szépen lassan elkezded megtenni az ehhez szükséges lépéseket, kivéve, ha közben megment valaki.

2020. jan. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
100%

En például mostanában érkezem meg oda

Érdekes, évek óta gondoltam arra, hogy biztosan csak ez a megoldás mert nincs semmilyen jovokepem, de most látom, hogy akkor meg nem volt komoly a gondolat es féltem is tőle, tenni akartam azért, hogy mégse kelljen megtennem

Ami most van az más.. előtte meg arra is gondoltam, hogy mit csinálnék még meg mielőtt megteszem, ez azt jelenti, hogy mostanáig meg mindig éreztem valamit olyan dolgok iránt, amit szerettem

Most mar látom, hogy aki tényleg meg akarja tenni, az mar nem érez semmit semmi iránt, mint en most

Eddig nagyon sokat sírtam, mar egy ideje egyáltalán nem, konkrétan nem erzek semmit, csak azt hogy soha többe nem akarok gondolkodni

Valójában az öngyilkosok nem meghalni akarnak, en sem, csak nem akarok többe gondolkodni, márpedig a kényszeres gondolatok jönnek, es ennek sajnos más nem vet véget

Ahogy telnek a napok, egyre inkább megértem az összes embert, aki mar megtette, van az a kínzó szint, amit mar ép ésszel nem lehet csinálni, sajnos úgy érzem kezdek ott lenni

2020. jan. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
39%
Személyiségtől függ. És a probléma türőképességtől. Amikor a személyiség túl gyenge,és eléri egy probléma,akkor azt nevezik depressziónak. Mivel nem bírja el a problémát,ami lehet egy kis dolog is. Amikor a probléma megszűnik,a személyiség megerősödik,ekkor jön ki a depresszióból. Ahhoz hogy kijöjj a depresszióból a személyiséget kell megerősíteni hogy elbírja a jelenlegi problémákat és ne az öngyilkosság legyen a megoldás. Az ok nélküli depresszióra meg az a megoldás hogy átgondolja miért érdemes meghalni. Ha ez megvan,akkor azt kell megnézni miért NEM érdemes meghalni.
2020. febr. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
100%

Kedves 13 as!

Remelem azota jobban vagy. Irj, ha latod, amit irtam.

2023. jan. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú évnyi,évek kínlódásom vívódásaim traumáim a veszteségek és az egyre inkább kilátástalannak tűnő jövőképem miatt egyre inkább közelebb kerülök hogy meghozzam végzetes döntésemet.Ahogy teltek az évek minden egyre csak bonyolultabb és rosszabb lett.
2023. jún. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!