Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem merek mások előtt...

Miért nem merek mások előtt beszélni?

Figyelt kérdés
Idegen emberek előtt nem merek megszólalni, valamiért nem megy, vagy csak nagyon nehezen. A hangommal nem vagyok megelégedve. Hogy tudnám legyőzni ezt? Így nem fogok menni semmire az életben, párkapcsolatban. Mit tanácsoltok?
2020. jan. 1. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért mi van a hangoddal?

Ilyet még nem hallottam, hogy valaki a hangjával nincs megelégedve... általában izgulás/lámpa láz szokott lenni az ok.

2020. jan. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ugye, mi nem ismerjük egymást. Miről beszélgetnèl velem, ha kommunikálnunk kellene?
2020. jan. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem olyan mint másnak, szerintem.


Hát ha nem ismerjük egymást, nincs semmi közös érdeklődés, akkor először mondjuk az időjárásról :)

2020. jan. 1. 18:14
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Akkor elárulom neked, hogy nincs két egyforma hangú ember, mindenkinek különbözik a többiekétől.


UI: az időjárás a legrosszabb téma én biztos lelépnék az első mondat után...

2020. jan. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A gondolkodásoddal nincs gond, akkor meg ne parázz, beszélj, cselekedj. Nem tudni mennyi idős vagy, de ha tinédzser, akkor a hangod még változhat.
2020. jan. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnos már 25 vagyok :(

Te merre laksz? Ha tőlem jó messze, küldök egy felvételt, amit ma készítettem, beszélek benn :)

2020. jan. 1. 19:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Régen nekem sem ment. Mikor meg kellett szólaljak éreztem a "nyomást" magamon... inkább elfutottam volna minthogy beszélnem kelljen. Nem tudom mi változott vagy mi történt. Lehet amiatt hogy csináltam sok hülyeséget részegen, és olyanokkal is össze vesztem meg megpróbáltam átvágni akik egyébként helyben kitudtak volna nyírni. xD


Ugyanakkor lehet azért mert egy idő után megtetszett, hogy milyen szépen tudnak egyesek beszélni, artikulálni. Mindig mikor megkell szólaljak most is akkor próbálom minél szebben előadni, akár a történeteket is. Kicsit nehéz mivel minden pillanatban koncentrálnom kell hogy mit mondok, vagy mit akarok mondani. Közben ha tudok figyelem a másikat. Lehet neked is egy motiváció kellene, hogy milyen ember akarsz lenni.


Próbálj meg beszélni tükör előtt. Gesztikulálj vedd fel videóra ahogy beszélsz. Tükör előtt én is szoktam beszélni amikor tudom hogy nem hallják. Azzal is szoktam gyakorolni hogy megyek és mesélek valamit szüleimnek vagy másoknak mégha jelentéktelen is. Minden egyes beszélgetésre úgy gondolj mint egy lépésre a célod felé.


Az én tanácsom:

- Tükör előtt beszélni

- Videóra felvenni ahogy beszélsz

- Lépésről lépésre haladni, mindig egy kicsit feszegesd a határaidat, nem kell egyből neked lenni a legbeszédesebbnek

- Kérdezz, próbálj meg kérdezni másoktól akkor nem kell sokat beszélj csak kérdezz és látni fogod hogy megy ez csak bele kell szokni, és idővel ha jobban megy neked is akkor imádni fogsz magadról beszélni, vagy legalábbis menni fog könnyen


Így egyelőre ennyit tudok

2020. jan. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!