Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek bakterofób vagy?...

Szerintetek bakterofób vagy? Ha igen miért nevetnek ki az iskolában?

Figyelt kérdés

Tisztaságmániás vagyok, undorodom a kosztól, a baciktól. Nem olyan durván, mint Sheldon, de azért eléggé. Saját étkészletem van otthon, hiába van elmosva lefertőtlenítve, már a tudattól, hogy más is evett már azzal a villával kiborít és elmegy az étvágyam.


Tömegközlekedéssel sem tudok utazni, ennyira rossz megfogni azt, amit előttem már több millióan megfogtak minden koszos bacis fetőzött kézzel. Ha valaki tüsszent, köhög, vagy hozzám ér, attól azonnal hányingerem van.


Hiába mondtam el majdnem minden tanáromnak, hogy kérem ne foglalkozzon már azzal, hogy mit teszek a sggem alá a székre és miért nem emgyek el vécére az iskolában, csak hülyének néznek és mondják, hogy hagyjál a hülyeségeiddel. Ha a belvárosban járok, elborzadok a szagoktól és attól, hogy nincs egy méter, amit ne tehetnék meg szrba vagy psába lépés nélkül.


Elég szomorú ezt hallani 16 évesen. Családom megért. de más ember nem. Tudom, nyafizásnak hangzik, de nem az!! Nagyon nagyban befolyásolja az életemet és rosszul is érzem magam miatta.


16/f..


2020. jan. 3. 19:37
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
20# Az is igaz :) Bár ismerek nagyon erős pókfóbiás embert, az sem egy egyszerű történet :D
2020. jan. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

21#

Az az ember sem találkozik minden egyes nap pókkal. A kérdezőnek minden nap kell ennie, minden nap kell közlekedni, minden nap kell kilincseket fogdosnia, minden nap emberek között kell lennie. Azért ez elég nagy különbség, hogy egy embernek három havonta egyszer jön elő a fóbiája, vagy minden ébren töltött percében lenne oka a rettegésre.

2020. jan. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell ertened hogy segítségre szorulsz, mert így nem tudod normálisan élni az életed

Vagy nem veszed észre hogy a többiek nem szenvednek attól amitől te?

Meg kéne ertened hogy mitől kell valosan felned es mitől nem

Ezért van szükséged pszichologusra

2020. jan. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Jó, a belváros egyes részein néha tényleg érdekes aromák terjengenek. Meg az én arcomba se tüsszentsen senki. De megfogni egy K+ bkv kapaszkodót az nem a világ vége

Ha más megfogja, neked se lesz bajod tőle. Ez csak így megy, magadban kell tudatosítani. Különben hogy tudná más segíteni rajtad? Neked kell elkezdened

:)

2020. jan. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Szerintem tegyél ez ellen valamit . Ha majd dolgoznod kell , akkor nagyon vissza üt majd .
2020. jan. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Valamit nagyon csúnyán eltévesztettetek: nem félek. ebben az esetbena fóbia szó nem azt jelenti, mint amit valójában. Nem félek, undorodom. Csak leforog a szmem előtt, hogy amit most a számbaveszek, azt milyen kézzel fogom meg. azzal milyen kezet fogtam, az milyen kezet fogott, az a kéz is mit foghatott előtte. Semmi félelem nincs az egészben, csupán a kosztól undorodom. Még, ha szemmel nem is látható.
2020. jan. 3. 22:49
 27/29 anonim ***** válasza:
90%
Magyarázhatod ameddig akarod, ez akkoris kóros viselkedés. Csak azt nem tudom, hogy minek kérdezel, ha utána csak azt a választ fogadod el ami neked tetszik. Keress egy pszichológust, vagy sz_rj tovább az egészre, de akkor pedig ne picsogj, ha idiótának gondolnak miatta
2020. jan. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Te értettél valamit magyon félre.

A pszichológus PONTOSAN erre való.

Még egyszer elmondom

PONTOSAN erre való.

Persze ha nem akarsz ezen semennyire változtatni nem kell elmenned, de így nem fogod tudni élni az életed.

Egy pszichológus segítene egy kicsit elviselhetőbbé tenni az egészet, illetve feltárni hogy miért is alakult ki ez nálad, milyen trauma stb válthatta ki.

Illetve ha nem akarsz semmi koszosat megfogni próbálj meg IDŐNKÉNT kesztyűt hordani.

Kérlek szépen nézz el egy szakemberhez, nem kell ahhoz őrültnek lenni hogy pszichológushoz menjen az ember.

2020. jan. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Igaziból, amit a többiek kihagytak az pont az, amit az egyik pszichológus mondott: Ha az anyuka jön, hogy kúráljam a drogos gyerekét, akkor javaslom neki a pszichológust, mert nehéz lehet egy drogossal együtt élni.


Ha a bacterofóbiádat nem akarod kikúrálni(nem érzed szükségét), akkor a pszichológus (aki nem írhat fel gyógyszert) nem fog tudni kikúrálni. Viszont felmerült egy problémád, hogy a környezeted nem elég megértő veled szemben. A pszichológus ebben tud igazán segíteni, hisz itt már megfogalmazódott benned, hogy valamilyen segítséget kérj erre a problémára.


Ha a pszichológust nem érzed jó választàsnak, akkor egy coach-ot is kérhetsz, aki lelki tényezők nélkül a gyakorlatias problémegoldás felé tud terelni.


Leginkább azért van erre szükség, mert egy olyan bonyolult problémàval nézel farkasszemet (az emberek problémáznak azon, hogy nem alkalmazkodsz - néha abszúrdnak tűnő módon), amiti itt a gyk-n nem tudunk segíteni megoldani, ez több hetes/hónapos munka, ami alatt rengeteg módszert ki kell próbálni, hogy neked melyik válik be. És egy felnőttel, aki támogat és ismer módszereket könnyebb lehet.

2020. jan. 4. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!