Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez lehetséges hogy valaki...

Ez lehetséges hogy valaki enyi alvással kibírja?

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam aki soha nem alszik normálisan. Vannak ezek az okosórák amik figyelik a napi tevékenységeket. Neki is van egy ilyen és van rajta alváfigyelő.

Mindig mutatja, (konkrétan dicsekszik vele) hogy mennyire kevés aludt.

Álltaláva 2,5 - 4 órákat alszik elvileg. Este 11-kor áll neki tanulni elvileg. Aztán hajnali 1-kor kezd el sorozatot nézni még. Aztán másnap meg nem karikás a szeme, nem fáradt, az órákon jól teljesít.

Én nem tudom elhinni hogy ennyit alszik csak. Én ugyan azokon az órákon veszek részt mint ő és kb. ugyan olyan tanulók vagyunk (4-5). Nekem mégis kell(ene) a napi 6-7 óra alvás. Általában 5-6 órákat alszom és néha még úgy is fáradtan kelek.

Rohadtul idegesít hogy én fáradtan megyek be 1 órára kb. 6 óra alvás után, ő meg elvileg 3 órát alszik és nem fáradt.

És ő csesztet minket hogyha fáradtak vagyunk még ilyesmi.

Baszus ő is egy idősebb gyerek még! Aludni kell mindenkinek. A felnőttek sem bírják ki 3-4 óra alvással...



2020. jan. 9. 19:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
sok minden elképzelhető. De nem érdemes keveset aludni, mert az vagy betegséget jelez vagy betegséget okoz.
2020. jan. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Annyit aludj, amennyire neked szükséged van, ne foglalkozz mással. Mindenkinek más a szervezete. Van, akinek kevesebb, van, akinek több alvás kell, illetve a kialvatlanságot sem egyformán viseljük. Van, aki fáradtan is viszonylag jól elvan, van, aki olyankor nem tud nagyon gondolkodni sem. Szóval nem vagyunk egyformák.
2020. jan. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem a legjobb barátnőm ilyen. 2-3 órákat alszik és hosszútávon meglátszik rajta. Egyszer megpróbáltam én is, az lett a vége hogy elájultam kimerültségben és kórházba kerültem két napra. A csajszinak meg rendesen (hogy még finoman fogalmazzak) Úgy taccsravágja az idegrencerét mint a vodka+bomba+cataflam az agysejteid. Egy év után rángatózni kezdett a keze csak úgy random, ingerlékennyé vált, hisztis és folyton feltűnési viszketegsége van. Szóval hm... szépen lassan bekattan ha nem alszik, tapasztalat. :) (Amúgy bocs hogy ezzel jövök, de azt hiszem a csillagjegyében is benne van hogy nagyon kevés alvással is kibírja, az enyémben meg pont az ellenkezője van, nekem sokat kell aludnom hogy ne legyek hisztis.) Szóval ha megnézed az alvásciklusokban nekünk eléggé beletaláltak a csillagjegyek.
2020. jan. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Mások vagyunk, nem mindenkinek a 7-8 óra alvás az ideális. Én elkooperálok 5-6 órával (sajnos néha kevesebbel is), de ahhoz, hogy jól tudjak funkcionálni nekem legalább 7, de inkább 8 óra kell.

Anyukám pl. simán elvan 4 óra alvásokkal.

2020. jan. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én is pontosan olyan vagyok, mint a barátod. Sőt, ha jobban belegondolok, tulajdonképp még kevesebbet is alszom, mint ő.

Ez egy életforma. Mint ahogy nagyon sokanak az, hogy már 10-kor az ágyat nyomják, ez is az. Sokan ezt sosem fogják megérteni, de van egy nagyon kellemes beütése az estéknek-hajnaloknak. Kihalt az egész város, csend és nyugalom van, azt érzed, tiéd az egész világ. A tavasz, nyár esti sétálásoknál, strandolásoknál semmi nem jobb. Az agyam ilyenkor a legaktívabb, ilyenkor vagyok képes bármiféle produktivitásra. Olyan gondolatok, olyan érzések és behatások érnek, ami a nap többi órájában sosem. Egészen máshogy szemléled a világot, az életet és a te saját életed is. Pozitív töltetű érzések fognak el, optimista leszek. Mindig azt érzem, hogy minek vesztegessek el x órát a ""semmittevéssel"", mikor ezerszer értékesebben is el tudom tölteni mással azt az időt. Sokkal többet jelent az nekem, hogy jól érezzem magam, balanszban legyen a mentális egészségem, mint az alvás. És mivel sokszor nincs más lehetőségem, játszi könnyedséggel álodozom fel az alvásra szánt időt ezért.

Ez egy hosszú folyamat, mire eljutsz oda, hogy már ilyen szinten eltolódjon az bioritmusod. Nálam sem 1 hónap volt, mire ez az egész folyamat végbement, egy jó 1,5 év. Az éjféli fekvéstől eljutottam oda, hogy 2 előtt még a hálóba be sem teszem a lábam.

Mindig is éjjeli bagoly voltam, sosem kínzott a dolog, hogy jajj, most csak 4 órát vagy éppenséggel 30 percet aludtam. Nem iszok kávét, kólát, energiaitalt, mert nem kedveli őket a gyomrom. Egyébként ha jártas lennél a témában, tudnád, nem rögtön a felkelésnél, 1. tanóránál üt be az alváshiány, kb. 3.-4. óra körül (nagyban függ a te tűrőképességedtől, hogy mennyire vagy hozzászokva ehhez és az alvásod valós időtartamától). Van egy holtpont, ha azon túljutsz, ki fog utána bírni az egész napot.

Egyedül akkor tud nagyon megcsapni a fáradtság engm, ha szomorú, bánatos vagyok és akkor minden egyéb akadályt nehezebben veszek.


Én is szeretek erről a témáról beszélni az osztálytársaimmal, őszintén érdekel és szeretek rálátást nyerni az ő szemszögükből is erről az egész alvásos dologról. Sokan nem hiszik el, mikor elmondom nekik, hogy valóban 0 perc alvással vagyok ott és mégis mosolygok, jó jegyeket szerzek, tesin, mint akit kilőttek, úgy futok.


Egyszer vagyok fiatal, hát mikor éljem ki magam, ha nem most? Mennyivel jobb lesz az unokáimnak majd ezeket a történeteket mesélni, mint azt, hogy este 8-kor már aludtam és ilyen szempontból abszolút megfosztottam magam ezer meg egy élménytől.

2020. jan. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ahhh basszus, en mar annak is örülnék ha 6 ora alvás elég lenne, nekem kell a 8 ora
2020. jan. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
5# Azt hittem csak én vagyok így, tényleg sokkal jobb éjszaka, leginkább én is ilyenkor vagyok aktív,sokkal szabadabbnak érzem magamat, igazából én mostanában délután le fekszem aludni aztán esete ki pattan a szemem és egész éjjel jól érzem magamat,igaz van egy hold pont de már alig veszem észre, ezekután napközben sincs semmi bajom, délután kicsit el álmosodom le fekszem egy kicsit de pár óra múlva már ki is pihentem magamat.
2020. jan. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Áh értem. Köszi a válaszokat.

Szívesen kipróbálnám ezt az életformát amit az 5. és 7. válaszoló írt. Na majd nyáron

2020. jan. 10. 07:00
 9/15 anonim ***** válasza:

Én is teljesen jól elvagyok három óra alvással. Minden nap hajnali háromkor fekszek le és hatkor kelek, mégsincs semmi bajom. Ezt csinálom már gyermekkorom óta, azaz több éve, szünet nélkül. :D

Öt óránál többet ha akarnék, sem tudnék aludni, mindig felébredek magamtól.

Ennek ellenére már vagy tíz éve egyszer sem voltam beteg, a fáradtságnak a fogalmát sem ismerem, sportolok minden nap, majdnem mindenütt jól teljesítek. :D

Gyermekkoromban a szüleim még pszichiátriára is elrángattak emiatt, ahol annyit mondtak, hogy nem kell megijedni, vannak ilyen emberek. :D

A dédmamám is csak négy órákat aludt naponta, 84 évet élt, tehát ez nem rövidíti meg az életet.

Egyébként körülbelül az emberiség 1%-a olyan csodabogár, ming én.

2020. ápr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Azért kíváncsi lennék arra hogy a 2-3 órát alvó "csodabogarak" fizikai munkát végeznek esetleg edzenek-e (nem tingli tangli hanem súlyzós edzés vagy egyenértékű más sport) mennyit dolgoznak otthon (házimunka stb) mennyi stressz éri őket...vannak esetleg más kötelezettségek...


Mert iskolás koromban én is simán megcsináltam hogy 4 órát alszok egy héten úgy hogy csak a tanulás és egy kis sport volt az életemben...úgy hogy nem voltam az a tipikus éjjeli bagoly tulajdonsággal felvértezve :)

2020. máj. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!