Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A munkáltatónak elemi érdeke...

A munkáltatónak elemi érdeke bemesélni a dolgozóinak hogy nem érnek semmit és örüljenek hogy egyáltalán állásuk van?

Figyelt kérdés

Preventív magatartás ez a cég részéről? Az meséli be napi szinten az embereknek (verbális agresszió) hogy szarok vagytok bénák vagytok öregek vagytok képzetlenek vagytok nem kelletek sehova így örüljetek ennek a helynek és húzzátok meg magatokat mert ha innen egyszer kikerültök akkor vége mindennek.

Sokáig azt gondoltam simán szemétség ez a főnök részéről de rájöttem ez tudatos számító magatartás . Olyan bért ad amiért senki se nagyon maradna itt hosszú távon így neki érdeke hogy a dolgozó azt higgye sehova se kell és körbe se nézzen másutt. Így tarta meg az embereit (és nem a bérrel).

Lehet ez van mögötte? Attól fél a melósai körbe néznek a piacon és secperc találnak jobb helyet (jobbat nem is de jobban fizetőt igen).

Így a főnök feladata: már azt megakaályozni hogy egyáltalán körbe nézzen.

Mivel éri ezt el? Ha sulykolja hogy szar vagy semmit se érsz örülj ennek is.

Nem így lenne?


2020. jan. 11. 12:47
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül van szükség arra, hogy szerződésben legyen a munkahelyi zaklatás, terrorizálás, stb. mert van ptk. és munkatörvénykönyv is. Így lehet személyesen a konkrét személyt perelni, ill. lehet a munkahelyet is, hiszen a főnök a munkahely nevében jár el, őt képviseli, vele vagy szerződéses jogviszonyban, a munkahelyi ártalom - legyen az fizikai vagy lelki - a munkahely intézményileg a felelős, aztán majd "ő" (jogi személy) lerendezi azzal, aki közvetlenül felelős, ha akarja.


Állásinterjún és szerződésmódosítást kezdeményezve is lehet próbálkozni, hogy legyenek benne olyan pontok, amiket a dolgozók diktálnak, ennek akkor van a legnagyobb esélye, ha az összes dolgozó együtt lép fel: ha vagy így lesz, vagy itt a felmondásunk, netán sztrájkolunk. Mondjuk, a sztrájknak megvan a maga jogmenete, ezzel nem vagyok olyan nagyon tisztában, de abban biztos vagyok, hogyha 20 dolgozóból 20 odamegy a főnökhöz a felmondó nyilatkozatával, és a konkrét követeléseikkel, és nem hagyják magukat megosztani, akkor nagyon jó eséllyel teljesülnek a követeléseitek, mert ha nem, akkor hosszú időre bezárhat, és attól költségei még nagyon is vannak, és a szerződő partnerek elvesztése, akik más cégeket keresnek is nagyon hasba rúgja őket. Szóval, egységben az erő, van lehetőségetek, de ha csak nyavalyogtok külön-külön otthon, abból tényleg nem lesz semmi.

2020. jan. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

"hogyha 20 dolgozóból 20 odamegy a főnökhöz a felmondó nyilatkozatával, "


Te olyat vársz el az itteniektől ami sztem a történelemben még soha nem volt és soha nem lesz.


Hát mikor van olyan hogy a dolgozók 100, na jó nem 100 legyen csak 90%-a odamegy a főnökhöz hogy felmondunk ? SOHA.

Ilyen soha nem volt és nem lesz. Sem itt sem sehol.

Mese habbal.

Irreális.

Meg aztán vannak itt olyanok akiknek tényleg 2 opciójuk van: vagy ez vagy a semmi.

2020. jan. 12. 09:58
 23/24 anonim ***** válasza:

Azért vannak példák szép számmal,

[link]


Nem is kell feltétlenül úgy értelmezni, hogy na akkor most rögtön felmondok, elég letétbe helyezni a felmondónyilatkozatot, és megállapodni bizonyos követelésekben. Ha azok teljesülnek, akkor meg semmis a felmondás, és mindenki békében végzi a munkáját, kivéve a tahó főnököt.


Volt, hogy sebészek mondtak fel egy kórházban, vagy ápolók helyezték letétbe a felmondásukat. Azért nem reménytelen a dolog, csak össze kell állni, főleg ha van másik munkahely, ahol vesznek fel embereket jobb keresetért. De mint mondtam, a sztrájk is megoldás, csak lehet, hogy ahhoz valami szakszervezet is kell. (vagy meglévőhöz csatlakozni) ehhez nem értek annyira, nézz utána, a te problémád, viszont az biztos, hogy az itt produkált nyavalygásnál előrébb visz.

2020. jan. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Kerdezo te nem vagy komplett. Itt bizonygatod a magad igazat, nem kerdest jottel fel tenni hanem bizonygatni hogy a fonok ezt meg azt teheti.


Nincs ertelme valaszolni, mindig leírod hogy neked miert van igazad elég fura hangnemben

2020. jan. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!