Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Autista lennék?

Autista lennék?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. Minden iskolámban kiközösítettek, mert én nem tartottam viccesnek azt, hogy bántjuk a másikat, nem mentem el inni, bulizni. jelenleg sem megyek.


Néha gondom van az emberek megértésében. Ha valamit mondanak nekem egyszerűen nem fogom fel, de van amikor meg igen. Szövegnél is ez van. Néha azonnal megértem, felfogom ,hogy mi van odaírva, máskor meg annyira nem érdekel, hogy a betűket sem értem.


sokan monsták, hogy nem tudok jól fogalmazni. Tanárok, szüleim mondták ezt eddig, akik halgattak. Meg ha írok is, nem tudom magam rendesen kifejezni. Nagyon magas a vérnyomásom, 170 egész nap, este 180ra is felmegy. Van egy szívproblémám, annyi, hogy nagoyn erősen ver, és légszomjam van. Háziorvos annak tudja be, hogy csak ideges vagyok az orvosnál... :/


Sokat stresszelek a suli miatt, jéghidegek a végtagjaim emiatt...


Meg még ha pl egy viccet látok a facebokon, és azt el akarom sütni, akkor amikor beszélnék, teljesen belekavarodok és összekeverem a szavakat. Eddig nyugtatgattam amgam azzal, hogy biztos az idegesség, a megfeleléskényszer, de nem az. Nem tudok beszélni rendesen! Annyira tökéletesen akarom mondani, hogy meg sem tudok szólalni.


3 évet voltam magántanuló, 6. 7. 8.-ban... 9. 10.-ben nappalin tanulok. És anyám is megmondta, hogy ez a két év alatt olyan személyiségváltozáson mentem keresztül, hogy már rám sem ismer. Önbizalmamat a földbetiporták, nem, hogy nem tudok, meg sem merek szólalni emberek előtt, mert attól tartok, hogy leszólnak, lehülyéznek. Mindenhol engem tartottak a rossznak, akaratom ellenére a tanárok úgy bántak velem, mint egy olyan súlyosan sérült egénnel, aki nagyon különleges bánásmódot igényel. Nem tudom, hogy mi látszik rajtam, de olyan furán bántak velem a tanárok most gimiben.. Külön odajöttek és elmagyarázták a dolgozat kérdéseit. És csak nekem. Egyszer már kicsit fel is csattantam rá, hogy Köszönöm meg tudom oldani magamtól is, erre csak mosolyogtak. Ez számomra felfoghatatlan.


2020. jan. 11. 19:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem autista vagy. Ezek nem igazán annak a tünetei.
2020. jan. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az sem lenne baj, ha autista lennél.

Hidd el, az autisták nagy része nem életképtelen idióta.

Meg kell tanulnod elfogadnod magad.

2020. jan. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!