Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vágyok ennyire az...

Miért vágyok ennyire az elismerésre?

Figyelt kérdés
Nagyon nagy szükségem van rá, hogy ahol vagyok ott megbecsüljenek és elismerjenek engem. Legyen szó párkapcsolatról vagy munkahelyről vagy barátságról,bármiről. Ha ez nincs meg, akkor szenvedek,kiábrándulok, apátiába esek és a teljesítményem a 0-ra csökken. Ha viszont érzem, hogy ahol vagyok, ott elismernek, akkor 2000%-on tudok pörögni,teljesíteni, nincsen lehetetlen ,amit ne érhetnék el. Miért van rám ez ilyen nagy hatással?
2020. jan. 12. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy vagyunk beprogramozva, hogy jól esik az embernek, ha elismernek minket, elfogadnak olyannak, amilyennek vagyunk. Ha állandóan arra emlèkesztetnek, hogy mi nem tetyzik nekik, min kellene változtatni, mit nem csinàltál meg, milyen lehet a magánéleted, akkor ott nem a fejlődèsedet szolgálják.
2020. jan. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*tetszik
2020. jan. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát én akárhova megyek, mindenhol csak elvárásokba ütközöm. Már eleve úgy állnak hozzám. A szüleimet ha meglátogatom, csak kritizálni tudnak. A munkahelyem azt meg ott akarom hagyni, mert semmi perspektíva nincs benne,és még csak meg se próbálnak motiválni. A társkeresésről meg inkább ne is beszéljünk, így direktbe már nem is keresek, mert az ilyen direkt randikon úgy éreztem magam, mintha állásinterjún lennék. És akkor azt mondják az okosok, h magamtól kell boldognak lenni, de hogy legyen az ember boldog, ha szarba se veszik,akárhol van,akármit csinál.
2020. jan. 12. 13:56
 4/9 anonymousreview60 ***** válasza:

Jajj aranyom, hát ez így egyszerű! Ha csak ennyi a történeted. A szüleidtől azt láttad, higy akkor érsz valamit, akkor szeretnek csak, ha jól teljesítesz. Emiatt a külső világba látható és onnan visszaigazolt eredményekre (ún. sikerre) alapozódik az önértékelésed, tehát rossz.

Ha a feltevésem helyes, ezt egy közepes terapeuta rövid idő alatt gatyába rázatja veled.

2020. jan. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonymousreview60 ***** válasza:
Az embernek magában kell boldognak lenni, majd a párjával még boldogabbnak. Különben ő csak kivenni tud a kapcsolatból, beletenni nem. Ha "tégy boldoggá, úgy szeretném" van rád írva, az riasztó. Az kicsit olyan, mintha TBC-s lennél.
2020. jan. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert kevés az önbizalmad. Egyébként az elismerés tényleg inspiráló bármely területen, de meg kell tanulnod, hogy akkor sem fogsz padlót, amikor nem kapsz visszaigazolást. Majd jön a következő. Addig meg ne hagyd el magad, ne süllyedj depibe. Hülyeség. Legyen több önbizalmad, ha már elismertek, vagy párkapcsolatod sikeres volt, akkor nem vagy elveszett ember. Ez élettapasztalat. Nem tudom, mennyi idős vagy, de ezt lehet fejleszteni fejben!
2020. jan. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezen kell változtatnod, hogy ne külső motiváló, illetve elismerő tényező hatására "indulj" be, hanem magadtól, folyamatosan legyél ilyen. Pszichológiakönyvek garmada segít ebben.
2020. jan. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező pasi vagy nő vagy?
2020. jan. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, de nekem a természetemből adódik. Oroszlán jegyű vagyok, és számomra tényleg alapvető az elismerés fontossága. Ennek hiányában egyszerűen teljesen demotivált vagyok.

Ez nem kóros dolog :)

22/L

2020. jan. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!