Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok az egybites agyú emberek...

Azok az egybites agyú emberek - akikről ordít, hogy buták - a külföldi nyaralásaikon, hogy kommunikálnak?

Figyelt kérdés

Most nem akarok linkelni, de pár embert láttam már facebook-on, ahol az adatlapjukon külföldön tengerparton pózolós képeket osztottak meg és hogy finoman fogalmazzak... nem az eszükből keresik a pénzt. Csúnyán fogalmazva kegyetlen buta vidéki szolis agyhalott pi***ákról vagy suttyó szakmunkás nyaralásra spóroló sötét emberkékről van szó. És oké, biztos ki tudnak nyögni pár mondatot angolul, hogy "I like to coffee"/"when the cleaner come" (sic!!!!) :D

...de ha privát és nem csoportos nyaralásra mennek (márpedig ha a kőbuta műkörmös a dzsigoló palijával Korfura meg Horvátba' akar egy mézeshetet eltölteni, akkor nem jellemző, hogy az utazásszervezés ezen formáját veszik igénybe), akkor bizony le kell foglalni a szállást, a programokat meg kell tervezni, odaérve a szállásról/programokról/ellátásról tájékoztatást kell kérniük és nem tudom, hogy az ilyen redneck emberkék hogy tudják ezt mind ékes angolsággal elintézni. Vagy túlságosan alábecsülöm őket?

Igazából szerettem volna linkelni egy Hajdúszoboszlói netes trash tartalmáról elhíresült politikusjelölt mémkirálynőt (ő inspirálta a kérdésem), de sajnos a szabályzat nem engedi sz. jogokra hivatkozva. Nos neki még a magyar nyelv is gondot okoz eközben külföldön rendszeresen nyaralgat egzotikus helyeken. Szóval ilyen emberkékre gondolok, akik magyarul sem tudnak értelmesen megszólalni, de állandóan külföldön pózolgatnak ilyen-olyan puccos helyen.



2020. jan. 15. 01:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%
Lehet venni fordito gepet amibe bemondod magyarul elmondja angolul es forditva.
2020. jan. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Első ami eszembe jut az az utazási iroda.


Mivel csóró egyetemista vagyok, ezért lövésem sincs hogy ezt hogy szokás intézni, mert nem Korfun ücsörgök minden év június-július derekán.

de gondolom elmennek a sok közül egy utazásirodába, ott a magyar ügyintézőnek elgagyogják hogy ők ide-meg ide szeretnének ekkor-és ekkor menni, az ügyintéző csajszi elintézi a foglalásokat, és már csak fizetni kell.

Nagy vonalakban szerintem ennyi.


Ekkor gondolom valamilyen nagyobb szállodában fognak lakni az utazás alatt, tehát nem a helyi random görög/horvát/török/spanyol/ciprusi családi vállalkozásként futtatott apartmanban fognak lenni egy hétig.


Bár igazából ezek az online foglalós oldalak nem olyan bonyik, és a gugli jóvoltából be lehet állítani hogy fordítsa az adott weboldalt. (persze gány lesz a fordítás, dse most azt hogy kicsekkolás-becsekkolás, hány fő, hány ágyas szoba, ezekre jó).


Amúgy most jut eszembe, hát nekem testközelből van tapasztalatom, de nem mint nyelveket nem beszélő proli, hanem az a személy voltam akinek fogadnia kelklett ezeket :D


Balatonon 2018 nyarán 1 hónapra elmentem egy csopaki apartmanházba mindenesnek.

Én nyírtam a sövényt, gazoltam, levelet sepertem, felmostam, és fogadtam az utcáról betántorgó nyelveket abszolút nem beszélő lengyel, ruszki, és német turistákat.

A németekkel még nem volt olyan nehéz, valamennyire gagyogok németül, a lényeget ki tudtam fejezni, meg arra az egy hónapra kikerestem a fontos szavakat és egy ideig meg is jegyeztem (pl "X nap ennyibe kerül", "Jelenleg nincs három ágyas szobánk". Ilyesmi mondatokat begyakoroltam)


De a lengyelek meg a ruszkik katasztrofálisak. Tipik kelet európa, baromira nem beszélnek semmilyen nyelvet.


hogyan kommunikálnak? Kézzel lábbal :D


Mint az activity-ben :D

Fagyisnál és lángososnál végülis csak rá kell mutatni mit akarsz, aztán esetleg az ujjaiddal még jelzed hogy egy, kettő, három...


Szóval visszatérve a magyar traveladdict prolikra:

Ha nagyobb szállodában szállnak meg, akkor ott úgyis a seggük alá van tolva minden.

és szerintem a tényleg, tankönyvbe illő prolik nem spilázzák túl az utazást.

Ha 5 napra mennek pl Egyiptomba, akkor 4 nap a tengerparton és esténként a szálloda svédasztalos éttermében, esetleg a helyi túristahülyítő bazárba kacatokat venni, és egy nap esetleg valami kultúr dolgot megnézni, pl Gízai nagy piramis. Csinálnak 20 képet, aztán húzás vissza a légkondis buszba, és irány a szálloda agyonklórozott vizébe (ami nyilván Magyarországon nincs, ezért el kell menni 3000 km-t)


Szóval szerintem nem igazán merülnek el ezek az emberek a helyi világban, a helyi emberek életében.

Nem fognak helyiektől kocsit bérelni hogy azzal mászkáljanak, nem fognak kis családi házban megszállni, nem fognak nagyon a városban mászkálni, mert ottmár bizony kéne néha kérdezni mi merre van.


(De tudjuk jól, hogy ha lassan, túlartikulálva kérdezed hogy "HOOOL VAAAN AAA FŐŐŐTÉÉÉR" akkor érteni fogják :D )

2020. jan. 15. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

Muszáj leírnom volt középsulis fizikatanárom aranyköpését:


"Azt ugye tudjátok hogyan kell megkérdezni magyarosan, hogy hol van a teniszpálya?

"Wo ist teniszpálya?"


Nem egy óriási poén, de 10-ben fizika óra közepén nagyon emlékezetes maradt. Hogy a francba jött ez elő a mechanika témakörben, nem tudom :D

2020. jan. 15. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%
Alábecsülöd a metakommunikáció, kézjelek, mutogatás hatalmát. Olaszok nem beszélnek semmilyen nyelvet, japánok se, egyik helyen se adtak el, fontos infókat meg lehetett tudni.
2020. jan. 15. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

és mégis mi a fene köze van az intelligenciának a nyelvtudáshoz???

a nyelv az pontosan olyan tantárgy volt nálunk a gimiben is, amit még az egyébként közepes tanulók is jól teljesítettek

de ennek fordítottja is igaz, rengeteg embert ismerek, akik hihetetlenül okosak, de nem beszélnek nyelveket

2020. jan. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
#2: Haha. Rátapintottál a lényegre: traveladdict prolik, ezt a szót kerestem. Tökéletes jelző, köszi. Lényegében ez a "kycshimmel" horvátba' meg "majorka szánsájn" kategória, ami ihlette a kérdésemet. A tősgyökeres vidéki lúzernél már több pénze és önbizalma van külföldre utazni, de ahhoz meg túl primitív, hogy kozmopolita egyetemistaként Strasbourg és Amszterdam kaliberű városok esszenciájában elmerüljön.
2020. jan. 15. 10:28
 7/19 A kérdező kommentje:
#5: Diplomához eleve kell egy B2-es nyelvvizsga szóval olyan nincs hogy valaki okos és nem beszél nyelvet. Nem azokra gondolok, akik nem tudnak perfekt angol nyelvű vlogot készíteni a nyaralásukról, hanem akik a Balatonról csöppennek a külföldi turistaövezetbe és annyiban merül ki a tudásuk, hogy "lecc gó tu dö bícs" miközben eljátsszák, hogy ők valami baromi felvilágosult világutazók. Eközben meg egy értelmes programot nem tudnak kitalálni csak fekszenek 4-5 napon keresztül a tengerparti napágyon és lövik a szelfiket az "otthon maradt" proli spanoknak.
2020. jan. 15. 10:35
 8/19 anonim ***** válasza:
61%
Persze te egy hibátlan, tökéletes emberke vagy ugye, aki az intelligencia csúcsa.
2020. jan. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Akkor beszéljünk azokról a nem "egybites agyú" emberekről, akik elvégeztek egy egyetemet, de sose kapják meg a diplomájukat, mert képtelenek egy nyelvvizsgát letenni és nem tudnak egy épkézláb mondatot összehozni angolul vagy bármilyen idegen nyelven. Szóval nem csak a "buta" emberek nem beszélnek nyelveket.
2020. jan. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
#9: Azért ahhoz művészet kell, hogy a diploma megszerzéséig valaki ne szerezzen meg egy összeollózott kétrészes B2-es nyelvvizsgát. Én sem vagyok egy agytröszt sőt a nyelvtudásom nekem is gyér, de még nekem is van B2-es középfokú vizsgám, tehát tényleg butának kell lenni ahhoz, hogy valaki a nyelvérzékének a hiányára hivatkozzon. Mellesleg egyetemen hemzsegnek az angol nyelvvizsga felkészítő kurzusok. Csak az nem szerez papírt aki nem akar.
2020. jan. 15. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!