Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok az egybites agyú emberek...

Azok az egybites agyú emberek - akikről ordít, hogy buták - a külföldi nyaralásaikon, hogy kommunikálnak?

Figyelt kérdés

Most nem akarok linkelni, de pár embert láttam már facebook-on, ahol az adatlapjukon külföldön tengerparton pózolós képeket osztottak meg és hogy finoman fogalmazzak... nem az eszükből keresik a pénzt. Csúnyán fogalmazva kegyetlen buta vidéki szolis agyhalott pi***ákról vagy suttyó szakmunkás nyaralásra spóroló sötét emberkékről van szó. És oké, biztos ki tudnak nyögni pár mondatot angolul, hogy "I like to coffee"/"when the cleaner come" (sic!!!!) :D

...de ha privát és nem csoportos nyaralásra mennek (márpedig ha a kőbuta műkörmös a dzsigoló palijával Korfura meg Horvátba' akar egy mézeshetet eltölteni, akkor nem jellemző, hogy az utazásszervezés ezen formáját veszik igénybe), akkor bizony le kell foglalni a szállást, a programokat meg kell tervezni, odaérve a szállásról/programokról/ellátásról tájékoztatást kell kérniük és nem tudom, hogy az ilyen redneck emberkék hogy tudják ezt mind ékes angolsággal elintézni. Vagy túlságosan alábecsülöm őket?

Igazából szerettem volna linkelni egy Hajdúszoboszlói netes trash tartalmáról elhíresült politikusjelölt mémkirálynőt (ő inspirálta a kérdésem), de sajnos a szabályzat nem engedi sz. jogokra hivatkozva. Nos neki még a magyar nyelv is gondot okoz eközben külföldön rendszeresen nyaralgat egzotikus helyeken. Szóval ilyen emberkékre gondolok, akik magyarul sem tudnak értelmesen megszólalni, de állandóan külföldön pózolgatnak ilyen-olyan puccos helyen.



2020. jan. 15. 01:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

szerinted az, akinek nincs diplomája és nem beszél angolul (de egyébként 170-as IQ-ja van egy könyvtárnyi tudással és műveltséggel a fejében), az totál ostoba

hát persze! ez teljesen nyilvánvaló

tisztázni kellene a definíciókat és az összefüggéseket babám..

2020. jan. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Munkatársnőm férje egy 8 osztályt végzett fa...szparaszt, az érettségit pénzért vette még a 90-es évek elején. Igazi bunkó amúgy is (kolleganő sok mindent elmesél, egy irodában vagyunk, én az egytizedéért már kivágnám a pasit). A lényeg, hogy minden évben Horvátországban nyaralnak, minden nap másik étteremben vacsoráznak, a férje mindig meg tudja rendelni az ételt, tudja, mit akar (és azt is kap) az étteremben pl. Egyszer kérdeztem a kolleganőmet, mindez hogyan (nyelvismeret nélkül). Azt mondta, hogy mutogatva, kézzel-lábbal kommunikál a férje. Lehet ilyen is.
2020. jan. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

"és mégis mi a fene köze van az intelligenciának a nyelvtudáshoz???"


Most gonosz leszek, de kimondom: Jól láthatóan nem ment értelmezni magyarként egy magyar nyelvű kérdést barátom :D


A kérdező nem azt a kérdést tette fel, hogy "Az unintelligens emberek, akik ebből kifolyólag nem beszélnek nyelveket hogyan nyaralnak?"


Mert ekkor valóban az intelligencia hiányából következne a nyelvtudás hiánya.

A kérdező egy >FELSOROLÁST< írt.


Azok az emberek akik egyidejűleg >egy bitesek> ÉS >nem beszélnek nyelveket<, hogyan oldanak meg egy nyaralást?


Ez volt a kérdés.

Most menjünk vissza középsuliba, és kezdjünk el permutációkat sámolni:


1: Intelligens és nyelveket tudó emberek

2: Intelligens, de nyelveket nem tudó emberek

3: Nem intelligens, de nyelveket tudó emberek.

4: Nem intelligens, nyelveket nem tudó emberek.


A kérdés a 4-es kategóriáról szólt.

Itt az a központi kérdés, hogy aki érezhetően buta, és még egy anyanyelvi környezetben is renre félreérti/nem érti a saját nyelvén megfogalmazott szöveget, az hogy a fenében képes külföldön boldogulni, ahol még csak a kommunikációs partner segítségére se nagyon számíthat.


Na ezekről van szó.

A kérdező is bizonyára tudja, hogy vannak egyébként intelligens, esetleg az érettséginél is magasabb végzettséget szerzett emberek, akik nem beszélnek nyelveket.

Na persze tegyük hozzá, ilyenből egyre kevesebb van, mert ez a múlt században volt lehetséges csak, hogy valaki elvégzi az egyetemi képzését, de egy vizet nem tudna kérni semmilyen nyelven sem, maximum oroszul elszámol 10-ig, meg fejből tud egy Lenin idézetet oroszul, mert azt még beléverték a szoci általános suliban.


Szóval aki az utóbbi 15-20 évben diplomázik, pláne ha doktorál, az bizony minimum beszél egy nyelvet, de trend hogy inkább kettőt.


És ahogy a permutációkban szerepel, van bizony a 3-as kategória is, hogy kőbuta, egyszerű észjárású alak, de valahogy csak ráragadt egy nyelvtudás olyan szinten hogy ne vágják át még a sarki boltban is.

Volt egyszer egy lakótársam, 22 éves srác, érettségije nem volt mert inkább szkippelte a 12. osztályt.

Ha beszéltél vele, kb 3 mondat után érezted hogy fele olyan gyorsan kattognak a fogaskerekek a buksijában.

Ennek ellenére kinn volt Angliában 1 évet melózni valami konyhán, és életben maradt.

Valami broken english-t is megtanult, és lehet hogy egy konyhai közegben több szót ismerne mint én (pl lövésem sincs hogy a felmosóvödör, vagy a szagelszívó hogyan van angolul. Nyilván aki konyhán melózott az tudja)



de mondom, mi itt a kérdésben azt a fajta embertípust beszéljük meg, aki még magyarul is rendszeresen félreérti a beszélgetőpartnert, vagy az írott szöveget.

Pl Nem érti a szerződésekben azt hogy mi a tárgyhónap, mi nem az. Mi a futamidő, és meddig tart. Ilyesmikre kell gondolni.


De mint kiderült, valóban nem tolják túl a nyaralást az ilyen emberek.

Egy marokkói/nepáli/törökországi étteremben nem kell magasan szofisztikált módon kifejezned azt a szándékodat, hogy az étlapról az 1-es és a 6-os ételt szeretnéd.

Rámutatsz, kész. A pincérnek is az a célja hogy megértse mit akar a kedves vendég, nem fog értetlenkedni.


Nem is tudom hol nem érti meg elsőre a pincér azt, ha a nyelvet nem beszélő ungáris turista csak rámutat az étlapon a vínersniccelre, meg a kólára...

2020. jan. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"a nyelv az pontosan olyan tantárgy volt nálunk a gimiben is, amit még az egyébként közepes tanulók is jól teljesítettek"


Nem iskolai jegyekről volt szó. Hány olyan egybites kisp#csa osztálytársnőm volt nekem is, akik színjelesek voltak adott tárgyból, de egyszerűen érezted rajta hogy ha megkérdeznéd tőle merre van a suliban az igazgatói, egyszerűen olyan tufa lenne hogy nem tudja elmagyarázni.

Ezek a magológépek. Kb lefényképezi a szöveget, szórul szóra visszamondja-leírja, aztán 2 nap múlva már kihipózott aggyal nézne ugyanarra a dolgozatra amiből 2 napja 5-öst írt. Nem valódi intelligencia.



"de ennek fordítottja is igaz, rengeteg embert ismerek, akik hihetetlenül okosak, de nem beszélnek nyelveket"


Én ilyenből max 50 felettieket ismerek, akiknek a szoci időkben tényleg csak dísznek volt nyelvórájuk.

A mai világban egy okos ember tudja, hogy mérföldekkel több esélye van a boldogulásra, ha képes magát kifejezni egy idegen nyelven.

Nem azért mert egy fehér kesztyűs sznob arisztokrata, akinek derogálna ha nem tudna az asztalnál angolul köszöntőt/franciául/németül köszöntőt mondani, hanem mert a gyári melónál összetettebb munkákhoz jól jön a nyelvtudás.


Bele se merek gondolni hogy mennyire vergődés lenne az egyetem, ha nem tudnék angolul. Honnan informálódok? Abból a szám szerint 1 1984-ben kiadott tankönyből ami már 2000-ben is elavult volt?

Még szép hogy angolul.

De pl ha rendelni kell egy munkahelyen valamit, és a magyar piacon ilyesmi nincs/nem jó árban van, akkor is kell a nyelvtudás, hogy tudd, mit, hogyan, hova rendelj.

(egyáltalán megtaláld a cuccot ami kell)

2020. jan. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Akkor beszéljünk azokról a nem "egybites agyú" emberekről, akik elvégeztek egy egyetemet, de sose kapják meg a diplomájukat, mert képtelenek egy nyelvvizsgát letenni"


Biológia BSc szakon volt egy ilyen csaj ismerősöm.


Nála a legnagyobb baja az volt, hogy egy mérhetetlenül lusta, sült galambot váró csaj volt (valszeg még mindig az).


Mikor szakdoga bfejezése nélkül, és nyelvvizsga nélkül véget ért az egyetemi pályafutása, elment egy helyi kocsmába pultosnak.

Kétségkívül esztétikailag jól mutató jelenség volt, de nem egyetemre való.

2020. jan. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

13as

neked nem sikerült értelmezni ezt a mondatot


"Diplomához eleve kell egy B2-es nyelvvizsga szóval olyan nincs hogy valaki okos és nem beszél nyelvet."

2020. jan. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Na barátom, te meg az okosságot a diplomához kötöd :D


Sokkal jobb.


Amúgy különböztessünk meg:

-okosságot (műveltség)

-intelligenciát

2020. jan. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

nem én írtam ezt te nagy ész, olvasd már vissza a kommentjeimet, ez a kérdezőnek a meglátása

épp azt magyaráztam eddig is, hogy semmi köze sem a nyelvtudásnak sem a diplomának ahhoz, hogy ki okos és ki nem az

bocs, de mondatot tudjatok már értelmezni, ha már intelligenciáról osztjátok itt az észt

2020. jan. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
ez már totál off, de egyébként nem hiszem, hogy az okos = művelt, bár ezek a definíciók már megegyezés kérdései is
2020. jan. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!