Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek sok, ha 50 ezret...

Szerintetek sok, ha 50 ezret költenék hobbira?

Figyelt kérdés

Ezt csak egyszer venném meg, utána nem kerülne semmibe szinte.

Nem keresek túl jól, viszont vagyok olyan szerencsés, hogy eddig nem kellett lakbért fizetnem (majd most már) és így össze tudtam spórolni kb. 350.000 forintot. Valamint simán elvagyok egy hónapban úgy, hogy nem költök magamra szinte semmit. A múlt havi fizetésemből is 10 ezret vettem el, mert kellett egy nadrág és némi kaja.

Nagy dilemma ez nekem, hogy "elverhetek" 50-et csak úgy, vagy inkább gyűjtsek még pár hónapot, hogy ne legyen annyira feltűnő a mínusz?

Ti, hogy csináljátok az ilyesmit?



2020. jan. 16. 01:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
89%
Nyugodtan költs a hobbira. Viszont ameddig otthon laksz spórolj, mert az önálló élet drága.
2020. jan. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan költsd el. Most ameddig még nem kell másra költened.
2020. jan. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Jutalmazd meg magad, különben miért dolgoztál?

Én minden fizetés után kedveskedem magamnak valamivel, hol egy finom ebéd, hol valami apróság, mert megérdemlem.

Ha nem befolyásolja a megélhetést, és mellette még spórolsz is ne is gondolkodj rajta.

2020. jan. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
#5 Pacsi! Videó- és fotószerkesztés.
2020. jan. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Én 3 éve, egyszer adtam ki 100 ezret a hobbimra, azóta is kétnaponta használom a kis cuccot. :)
2020. jan. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Végül is nem is magamtól sajnálom annyira, mert engem is az boldogít, ha valamit vehetek belőle amit akarok, és nem az, ha csak nézem a fiókban élére állítva a pénzt. Inkább az, hogy a szüleim hajlamosak megszólni, hogy minek vennék ezt-azt, miért költeném el a pénzem felesleges dolgokra.

Elhiszem, hogy nekik felesleges, és semmit nem jelent, de én nem ők vagyok.

2020. jan. 16. 22:19
 17/17 anonim ***** válasza:
Az ember nem mondhat le egész élete folyamán mindenről, mert sajnálja magától. Nehéz megtalálni az egészséges mértéket, de egy hobbira kell, hogy jusson! A hobbi az a tevékenység, amelyben örömödet leled és mégsem munkaként megélt tevékenységként épül be az ember életébe, ez az a tevékenység, amelybe bele tudsz temetkezni anélkül, hogy érdemben bárkinek is ártanál és ez az a tevékenység is, amelybe bánatod, gondolkodás, egyéb, személyes agyi tevékenységet igénylő esetekben is bele tudsz merülni úgy, hogy nem vagy tevőlegesen tétlen. 50 ezer forint a mai világban nem pénz egy hobbira, - ha nem hajléktalan, mélyszegény szemszögből vizsgáljuk a dolgot. Szerintem vedd meg, amit szeretnél - és élvezd a létét!
2020. jan. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!