Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Másokat is idegesítenek ezek...

Másokat is idegesítenek ezek a nagy nagy vegán aktivisták?

Figyelt kérdés
Nekem nincs bajom azzal, ha valaki vegán, mert mindenki azt eszik, amit csak akar. De nekem sok az, hogy meg akarják nekem szabni azt, hogy mit ehetek és mit nem. Főleg az zavar, amikor még azt is meg akarják mondani, hogy gondolkodjak. Tehát elvárják, hogy legyek olyan, mint ők. Úgy működnek, mint azok a beteges vallási szekták. Észrevettétek? Bűntudatot keltenek az emberekben, hogy jaj szegény állatok így meg úgy, aztán meg te érezd magad kellemetlenül, ha húst mersz enni, hogy mekkora egy etikátlan szemétláda vagy... HOW DARE YOU?! Szóval elég kőkeményen térítenek és rohadtul szektás dologról beszélünk. Engem soha nem fognak tudni meggyőzni. Oké, hagyni kell őket, ez rendben van, de az a baj, hogy ők már túl sok mindent megengedhetnek maguknak. Eléggé agresszívan lépnek fel és ez számomra olyannyira visszataszító, hogy megutáltam a komplett veganizmust. Nem akarok általánosítani, mert tudom, hogy nem minden vegán ilyen, itt most csak az aktivistákról van szó, akik vergődnek az állati eredetű ételek ellen, hogy térjenek meg az emberek, legyenek vegánok. Engem zavar, amikor ki akarnak oktatni, hogy miért legyek vegán. Soha nem leszek vegán...

2020. jan. 16. 14:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Én még nem találkoztam egy ilyennel sem, szóval nem.
2020. jan. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Kérdés, hogy az utcán odamennek hozzád, és zaklatnak, vagy te keresed a saját magadat idegesítő tartalmakat, hogy legyen miért nyávogni... Én speciel életemben 1 darab vegánnal nem találkoztam még, nemhogy zaklatnának. Az ilyen témájú médiatartalmat meg nyilván nem nyitom meg, mert nem érdekel. Ennyi.
2020. jan. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
50%

15:01


Bp-n sűrűn kiállnak utcákra persze eltakart arcal és minitorokon vágóhídi felvételeket mutogatnak. Engem annyira nem hát még, de ha a gyerekem találná szembe magát ilyennel, lehet a fejükbe húznám a monitort valamelyik vegatardnak.

2020. jan. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%

Olvasd itt Eklatáns Béla nevű nicket... Garantáltan agyf.szt lehet tőle kapni... :-D


[link]

2020. jan. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%

Nem, nem találkoztam még ilyennel.


Húst nem eszek, és emiatt viszont már sokszor kötöttek belém, hogy de egyek, miért nem eszek, hü lye vagyok, stb. Az jobban zavar.

2020. jan. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
41%

#4

Nem tartom előremutatónak az említett akciót, de miért rosszabb, ha gyerek látja? Én is láttam gyerekként vágást, nem mondom, hogy tetszett, de nem is haltam bele. Vagy inkább úgy fogalmazok: nem viselt meg jobban, mint most.

2020. jan. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
55%

Engem is. Élj és hagyj élni, én sem erőltetem rájuk a húsevést és elvárom, hogy tiszteletben tartság azt, hogy nem leszek vegán. Ugyanennyire gyűlölöm az erőszakos hittérítőket vagy azokat akik minden nőre ráerőltetnék a gyerekvállalást. Nem gyakran látok ilyet, de amikor igen, akkor nagyon idegesít.

Utcán egyszer támadott le egy ilyen turbóvegán aktivistacsoport, épp "tüntettek" valahol a marhatenyésztés ellen, tehenes poszterekkel meg hasonlókkal. Én csak simán elsétáltam volna mellettük, de a srác elkapta a karomat, visszahúzott, a képembe nyomott egy képet egy sanyargatott borjúról és közben azt kérdezte, hogy mennyit ér neked egy élet stb stb.. Fapofával megmondtam neki, hogy ennek a borjúnak pont annyit ér nálam az élete, mint amennyit az övé (mármint az aktivistáé), egyszóval semmit. Nem erre számított de mire felocsúdott én már mentem tovább, aztán ordibált valamit de addigra visszatettem a fülest. Máskor nem ért ilyen atrocitás, csak egy ilyen alkalom volt, de legközelebb is így járok el, ha lesz.

2020. jan. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
67%
Én még sosem találkoztam ilyennel élőben, a social median meg te választod meg, hogy kinek a tartalmait nézegeted.
2020. jan. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

"Élj és hagyj élni"

Ez azért most nem kicsit ironikus XD


Vannak vegán rokonaim, barátaim, rendszeresen járok vegán éttermekbe, mert piszok jól főznek. Az általános tapasztalat az, hogy örülnek, hogy ott vagy, örülnek, ha kihagysz akár egy húsos étkezést is, nagyon örülnek, ha gondolsz rájuk vendégségben.


Pályát tévesztett focihuligánok pedig minden nagyobb emberi csoportosulásban vannak, nem értem miért kell ezen meglepődni.

2020. jan. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

#9

Egyébként nekem is ez a tapasztalatom, ha egy vegánnak megjegyzem, hogy nem vagyok vegán de néha-néha ennék ilyesmit, akkor tök lelkesek és barátságosak, hogy már az is szuper, ha legalább alkalmanként eszel ilyesmit.

Ha munkából ki kell ugranom ebédért, akkor két vegán étterem közül választok, messze azokban a legsegítőkészebbek, legkedvesebbek az eladók. :)

Nyilván vannak futóbolondok, akik térítgetnek, de mutasson már bárki egyetlen olyan, magát valaminek definiáló embercsoportot, akik között nincsenek flepnisek. Nem rájuk kell figyelni, és nem kell minden marhaságon betriggerelődni.

(Amúgy nekem is vicces ebben a kontextusban az "élni hagyni". :D )

2020. jan. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!