Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mindig a tiniken csattan...

Miért mindig a tiniken csattan az ostor?

Figyelt kérdés

Oké, szögezzük le, a tinik tényleg sokszor hülyén viselkednek, viszont most nem róluk lenne szó!

Hanem inkább a felnőttekről és azon belül is azokról a felnőttekről, akik rosszul érzik magukat a bőrükben a koruk miatt, ezért a tiniket szidják. (ha te nem vagy ilyen, ne vedd magadra) erről sajnos élőben is volt tapasztalatom, ahogy 1-2 ismerősömnek is. Viszont itt is láttam pár érdekes kérdést. Például volt valami nő, aki megkérdezte miért jobbak az idősebb nők, hát persze kapott pár választ, de amikor még mindig nem olvasta, amit szeretett volna, ő maga írta oda, hogy jobbak az ágyban. (hogy direkt írta vagy elfelejtett átlépni egy másik profilba, nem tudom) de ez csak egy példa volt. És érdekes, hogy azok akiknek magukkal van bajuk mindig mást találnak meg, és, ha valakinek a korával van baja, mindig a tiniket ostorozza,és még a munkahelyen is sajnos. Barátnőm (17)pl esti mellett dolgozik, normális, jó jegyei vannak, aztán már az első napján kikezdte 1-2 50-es banya, még olyanokat is mondtak rá, hogy nincs melle, meg megkérdezte tőle, hogy fogott-e már fszt (a 2.napján) és hát kiderült, hogy szűz és még azzal is csesztették. Szóval nem értem ezeket. Nekem mondjuk eszembe nem jutna bárkit is piszkálni a kora miatt vagy bármi más miatt, amiről nem tehet. Szóval nem tudom ezek az emberek mit érezhetnek?



2020. jan. 17. 02:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Fiatal (már nem tini) nőként többször tapasztaltam, hogy teljesen általános jelenség, hogy új környezetben bele-belemarnak az emberbe az idősebb nők (sokszor még kifejezetten öregek is). Nem csak a tinikkel van ez, hanem úgy általában a fiatalabbakkal, vagy bárkivel, akit vagy külső, vagy belső tulajdonságok tekintetében jobbnak éreznek maguknál. Igazából érthető a dolog, mert oké, hogy pl egy munkahelyre jellemzően nem ismerkedni jár az ember, de azért még ott is jól esik az egónak, ha megfordulnak utána és keresik a társaságát az ellenkező nemű kollégák. Ebből kifolyólag ha valakinél nem alakult ki megfelelő önbecsülés, akkor azonnal csúnyának, kevésbé vonzónak, értéktelennek érzi magát, ha Jani a munkahelyen nem őt rajongja körbe, hanem az új, 17 éves kolléganőt és marni fogja, ahol éri, hogy őt lehúzza, esetleg távozásra bírja és újra ő legyen a jelenlévők közül a "legjobb". Simán csak irigységről beszélünk, sokan észre sem veszik, hogy hogyan viselkednek másokkal, meg kell tanulni megfelelően kezelni, ha nem akarja az ember, hogy kikészítsék. Velem is előfordult már, hogy pl tiniként vártam a sorom a fodrásznál és egy idős (és egyébként ismeretlen) nő megjegyezte, hogy hát igen, rám is fér már a hajvágás, mert szarul nézek ki, vagy a nagyanyám barátnői kritizálták a ruháimat (amik egyébként totál átlagos, visszafogott stílusúak voltak). Nem szabad hagynia magát az embernek ilyen esetben, a barátnődnek is meg kellett volna mondania a kolléganőinek, hogy semmi közük a magánéletéhez és inkább a munkájukkal foglalkozzanak, ne az ő melleivel ahelyett, hogy beavatja őket a magánéletébe.
2020. jan. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én azt bírom, amikor a mai tiniket szídjàk a viselkedésük miatt. Igaz hogy nagyon sokat képzelnek magukról és a viselkedésük is egyeseknek felhàborító.

DE, ezt a generációt nem ők rontottàk el, hanem a szüleik és nagyszüleik. A nem nevelés lett a divat.

2020. jan. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Úgysetudodkivagyok ***** válasza:
100%

#8

Nekünk vénséges véneknek (76 éves) fura az,ahogy ti éltek. 1999-ben vagyunk,és idefajult a világ.

Én például nem értem,hogy miért mentek el discóba meg miért hallgatjátok ezeket a hülye pop zenéket. A mi időnkben,a szigorú szovjet rendszerben a színházba járás jelentette a szórakozást,néha beülhettünk bárokba jazzt vagy bluest hallgatni. De időnk nagy részében dolgoztunk tiniként,ezek a mai 90-es évek beli fiatalok nem tudják mi a munka.Tudom, ti ezt elképzelni sem tudjátok.Pedig így volt, és ez volt a természetes, senki sem halt bele.

A "mi időnkben" még megverték a gyereket a tanárok,ha akár egy pillanatra is elbambult,ha pedig a szüleink megtudták,ők is megverték otthon.Nem tegeztük se a tanárt, se az óvőnőt,katonásan tisztelegtünk neki.Rossz gyerekek nem voltak akkoriban,mert őket brutálisan elvették.

Nem vesztettünk el szüzességünket egészen a házasság utánig.

A mai fiatalok számomra nagyon idegenek ezzel szétzselézett punk hajjal,seggig letölt gatyával és szakadt hacukával.

2020. jan. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
gondolom minden generációnak furcsa a másik
2020. jan. 17. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!