Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én nem értem az infp-ket?...

Csak én nem értem az infp-ket? Tökéletesek, mégis mindig van valami bajuk.

Figyelt kérdés

Tehát ha a tantárgyakat nézzük, minden egyszerűen megy nekik. Az irodalom, a nyelvek zsigerből jönnek nekeik, ami ha még nem is lenne így, a szuper erős memóriájukkal pikk-pakk megtanulnák. Ezért jók nagyon töriben is pl. Ezért azt várná az ember, hogy a reál tantárgyak legalább nem mennek nekik, pedig azokban is kiemelkedően teljesítenek. Csak egyáltalán nem érdeklik őket ugyebár...


Van egy infp osztálytársam, aki kb a legjobb matekos az nálunk, pillanatok alatt megtanul bármit, de semmi nem érdekli, és nagyon lusta. Nagyon idegesít, hogy pl most írtunk német témazárót, és amire én 1-2 órát készültem, 4 es lett. Ő meg óra előtt jött rá, hogy ja, amúgy tz... Mily meglepő, 5-öst kapott. Nem számít kiemelkedően jó tanulónak, mert azt az 5 percet nem szánna rá arra, amire én órákat szoktam... Egyszer azt mondta tanult törire, erre csak neki lett csillagos 5-ös az osztályban. Ráadásul tesiből is kb a legtehetségesebb az évfolyamban, de képes elaludni órán.. Lefekszik a padra, és úgy kell felrántgatni onnan. Mindezek ellenére kb sosem mosolyog, mindig szomorú, 0 életkedvvel. Otthon szokott kockulni, vedeli a kv-t, suliban meg alszik. Nagyon igénytelen, a táskájába be se pakol, minden tantárgyból van benne egy könyv oszt kész. Úgy jön be a suliba, mintha abban a pillanatban kelt volna ki az ágyból. Hosszú, kócos haj, vérpiros kék szemek. Egyébként meg jóképű is... Mi baja van? Ilyen aggyal hogy lehet valaki ennyire trehány? Nameg nem csak ő... Ismertem előtte 2-t, csak nem ennyire. Ők is kb ilyenek voltak. Tudom hogy az érzéseiknek élnek, és nem képesek igazán logikusan gondolkodni, meg hogy egy lány mennyire el tudja venni az eszüket... Nade ennyire? Irigylem őket, jó lehet infp-nek lenni. Mondjatok mégegy ilyen op típust. Enfp esetleg. De nekik azért általában nehezebb...


ENTJ vagyok, 16/f



2020. jan. 23. 17:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Ne irigykedj! Nem vagyunk egyformák...szorgalommal is bármit el lehet érni, te meg írígykedés helyett tanulj!
2020. jan. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%

Fiatal vagy még, az öntudat határán...ahhoz, hogy tanulj önkifejezést nem rosszak ezek a személyiség analízisek, DE tökre értelmetlen ennyire beskatulyázni az embereket, és sok esetben nem is helytálló.

Annyi a lényege ezeknek, hogy az embert ismertessék azzal, hogy mindenki más, csak ezt a „mást” nehéz definiálni. Erre alapul a pszichológia és az előttes okkultizmus is, de mindegyik elvérzik, mint tudományág, nem hiába, mert egyszerűen nem működik úgy, mint a gravitáció: tökmindegy hol dobod le az almát, akkor is le fog esni. Na, az emberek agyában rengeteg trigger esemémy történhet, amit egyáltalán nem lehet előrejelezni sem...

Egyszerűen mindenki más, a legegyenesebb az hogy Tőle kérdezed meg mi a baja, és ne kezdj el erősen hiányos és lebutított típuselméletekkel belemagyarázni a dolgokba olyat, ami nincsen.



Egyébként heccből még anno kitöltöttem ezeket a teszteket, és egy pszichológus haverom is küldött egy elég részletes tesztet, a lényeg, hogy INFP „vagyok”, és qvára nem igaz rám semmi :"D főleg amiket Te felsoroltál.


De, ha ennyire érdekel a dolog, mondom, ne ezt a felületes vackot olvasgasd akkor már, hanem a socionics modellt.... Az legalább próbálkozik is struktúrát felállítani, és a rendes modell eléggé összetett, anno láttam egy tananyag részletet, de itthon nem hinném, hogy tanítják.

2020. jan. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Blade Bone ***** válasza:
85%
Mikor az ember tudja magáról, hogy jó bizonyos területeken, már nek hajtja a bizonyítási vágy, és már nem olyan izgatottsággal veti bele magát ugyanazon feladatokba, hiszen tudja mi lesz a végeredmény. Így az esetek többségében a hanyagság és lustaság elhatalmasodik rajtuk.
2020. jan. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, sajnos elfelejtettem oda írni, hogy csak olyanok válaszoljanak, akik jártasak a témában. Ne írjátok mostantól, hogy mennyire értelmetlen az egész stb. Hiszek benne, kész.
2020. jan. 23. 18:39
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondoltál még arra, hogy annak az infp-nek nagyobb az IQ-ja, mint a tiéd? Az, hogy ennyi mindenben jó az nem személyiség kérdése. Én ismerek rettentő buta infp és enfp-ket is. És ismerek kiemelkedő, osztályelső esfj-t is. Az mbti csak azt állapítja meg, hogy mi alapján hozunk döntéseket. Az erősségek és gyengeségek meghatározása még eléggé gyerekcipőben jár. A mbti csak tippelget pl: az NT típusok logikusak, akkor biztosan pengék lehetnek matekból... Ez nem így megy. Vannak intelligenciatípusok és ebben az mbti durván általánosít.
2020. jan. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

Egyáltalán nem tökéletesek, és egyáltalán nem könnyű nekik.


Baromi érzékenyek és elszálltak, el vannak varázsolva a saját kis világukkal, ami néha nagyon érdekes és építő jellegű, máskor meg rohadtul bosszantó. Nagyon könnyen megsértődnek, nagyon könnyen a magukra veszik az építő jellegű kritikát is, állandóan önmagukban keresik a hibát, és képtelenek hatékonyan, racionálisan gondolkozni fő vonalként, szétszórtak, szervezetlenek, kényszeresen konfliktuskerülők, ameddig nem csömölnek be annyira, hogy robbannak. Az INFP a tipikus széplélek az MBTI-ben. Ráadásul nagyon soknál kiütközik a Fi-funkcióból adódó hópehely-effektus; ők akarnak a legkülönlegesebbek lenni, tehát nekik is a legrosszabb, őket bántják a legjobban, ők érik el a legnehezebben a felső polcot, ők a legmagányosabbak és legelesettebbek, te csak a második lehetsz, ha agyon ütöd is magad. Van egy kitűnésre vonatkozó, intenzív érzelmi igény bennük, fontos nekik, hogy egy megfelelően egyedi személyiségnek érezzék magukat, ne csak egy darabnak a futószalagon a sok közül. Egy éretlen vagy csak szimplán buta INFP ebből kifolyólag pedig maga a pokol. Az érzelmeik rabjai egytől-egyig, ráadásul befelé forduló érző funkciójuk van, ezért bár nagyon összetett, és mély érzéseik vannak, nem tudják normálisan lekommunikálni őket a külvilággal. Állandóan meg nem értettek, és ebből feszültséget keltenek maguknak, és azoknak is, akik meg akarják őket érteni. Tipikus Fi-dom viselkedés, hogy megkérdezed mi baja van, erre azt mondja, hogy semmi, és duzzog.

(Nem, nem utálom az INFP-ket, de messze vannak a tökéletestől, ha a konkrét egyének személyes preferenciáit kiollózzuk a képből, és csak a típusjellemzőket hagyjuk bent.)



Ezzel szemben te elméletben az egyik legracionálisabb és legcélorientáltabb típus lennél, aminek a képviselői birodalmakat építettek fel, mégis itt nyafogsz, hogy mennyivel ügyesebbek nálad az iskolában teszt mintája alapján sokkal kisebb akaraterővel, sokkal kevésbé domináns személyiséggel rendelkező emberek, és hogy ezért milyen jó nekik. :P Az irigykedés már önmagában egy illogikus magatartásforma. Napóleon úgy lett lett tejhatalmú vezér, hogy azon sírt, hogy az INFP katonatársak mennyivel okosabbak, mint ő, és mennyivel könnyebb nekik minden, mint szegény neki?


INTJ

2020. jan. 31. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#5 elnézést, hogy nem válaszoltam a kérdésedre eddig. Ugye úgy volt kiírva, hogy 4 válasz. Azt hittem, ebbe az enyém is beletartozik. Persze, az mbti nem határoz meg intelligenciát, de statisztikák alapján ők a 3. legnagyobb iq-val rendelkező típus. Ezért ha az lennék, nagyobb valószínűséggel lennék okosabb. Bár a memóriájuk tényleg mindannyiójuknak nagyon erős szerintem. Ezt irigylem főként.


#6 Köszönöm, hogy így elmagyaráztad, ennek hatására én is jobban utánuk néztem. Elvileg ez a depresszióra leghajlamosabb típus, és közülük kerül ki a legtöbb öngyilkos is. Igaz, ezt annyira nem érthetem milyen, de kicsit sajnálom őket, hogy képtelenek megosztani az érzéseiket másokkal, pedig szükség lenne rá. Ezek után végképp nem irigykedem. Nekem nyilván nincsenek ilyen nagy érzelmeim, mint nekik, de ha van, még azt sem tudom nem kimutatni. Nem értem hogy bírják ki. Az övéké van vagy 10X olyan erős. Biztos ez teszi öket depresszióssá. Egyébként Napóleon entj volt? Nem is tudtam!

2020. febr. 1. 00:53
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A funkciósorban első helyen álló Fi tesz statisztikák szerint hajlamosabbá típusokat a melankóliára, így ez nem csak az INFP-re igaz, hanem az ISFP-re is. Ez egy nagyon befelé ható és nagyon mély érző funkció, ami azt jelenti, hogy az illető nagyon intenzíven éli meg minden érzését, tehát nem csak a rosszat, hanem a jó érzéseket is. De egyik típus se depressziós alapvetően, ennyi erővel az INTJ meg hajlamosabb az antiszociális személyiségzavarra, mert a klasszikus INTJ vonásokat azonosítják a klasszikus pszichopata vonásokkal.


Valamilyen szinten meg tudják osztani, de nem úgy direktben, mint egy magas Fe-használó, mint az ENFJ vagy az ESFJ. Nem tudják pontosan úgy átadni, mint ahogy bennük van, belülről nézve nekik egyértelmű, de ha ők próbálják kívülről vizsgálni, akkor sem az. Ezért van annyi művész a magas Fi használók között, mert egy "közvetítő közeget" használnak az érzéseik kifejezésére. De az is egy sztereotípia, hogy minden INFP vag ISFP művészlélek, így ezt se kell azért mindenkire rádobni.


Napóleon, Margaret Teacher, Julius Ceasar, Hannibal, Arisztotelész, Bill Gates, Sztálin... mind ENTJ.

2020. febr. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Én egy pszichológia szakon tanuló INFP vagyok.


Te ENTJ vagy és meg tudom érteni a problémádat, csak a másik oldalról, rengeteg embertől megkaptam már ugyanazt a kritikát, amit te írtál az INFP osztálytársadról.


Az INFP teljesítménye abból adódik a legkönnyebben, mert magas az önismerete. Rengeteg időt töltünk azzal, hogy rájöjjünk, mi, hogyan jó nekünk. Ez igaz a tanulásra is. Rengeteg tanulási stratégia van, amit érdemes alkalmazni, mert megkönnyíti a tanulási folyamatot. Tanultunk ezekről egyetemen is, és bármilyen furcsa, kb. 85%-ukat én is használtam eddig is. Az viszont igaz, hogy van, aki tudattalanul rájön ezekre a dolgokra, másoknak viszont tudatosan kell tanulni ezeket a technikákat, különben kínlódnak. De nyilván egy 95 IQ-val rendelkező gyerek kicsit többet kell küzdjön, mint mondjuk egy 110 IQ-jú, ami az egyetemisták átlag intelligenciája (ez nyilván azt jelenti, hogy akad köztük 90-es, de 150 feletti is). Viszont ezek a technikák mindenki számára hasznosak, azoknak főleg, akiknek nem megy automatikusan 1 elolvasásra az anyag legalább egy 4-esre(maradjunk annyiban, hogy a 24 órás memória esetén működik az 1x elolvassuk, vizsgán tudjuk, majd a 90%-a törlődik, mert ez a módszer nem ír át semmit a hosszú távú memóriába, ez csak a mi lustaságunk, mert meg tudjuk tenni...nemcsak az INFP-nek, bárkinek, akinek átlagosnál magasabb az IQ-ja)

A tanulástechnika az nem ott kezdődik, hogy 1x elolvassuk, tudjuk. Ez a lusta módszer, 1-es. Nem reális elvárás ez magunkkal szemben, és akinek kicsit gyengébb képességei vannak, nem várhatja el magától, hogy képes legyen így tanulni. Erre van a tanulástechnika, amit célszerű magasabb IQ-nál is használni, mert sokkal nagyobb lexikális, hosszú távú tudást eredményez. Sosem késő elkezdeni! Youtubeon is van sok videó erről, érdemes őket megkeresni.


Az INFP messze nem tökéletes és nem hiába nem egy gyakori típus. Kellünk, mert újdonságot viszünk a gépies, praktikus emberek világába, azontúl empatikusak vagyunk és valóban kreatív szellemek. Igaz, a gondolkodásmódunk absztrakt és elvont, nem kifejezetten földhöz ragadt. De pont emiatt tudunk új távlatokat nyitni. Ellenben ezt sokan inkább furcsának, mint különlegesnek látják. Rengeteg ötletünket képtelenek vagyunk gyakorlatba ültetni. Ez egy nagyon kellemetlen dolog tud lenni. Ha meg mégis megtesszük, félő, hogy nem lesz népszerű, mert nem sok hozzánk hasonló gondolkodásmódú ember van. Ugyanakkor nyitottak vagyunk új nézőpontokra, hogy "jé, ilyen is van", de van egy alapvető meggyőződésünk a dolgokról, és ha valaki ennek nem felel meg, akkor nem akarunk hozzá közelebb kerülni. Pl: én nem tudnék együtt lenni valakivel, aki dohányzik. Tabu. Ez van. Viszont ez furcsa dolog, mert empatikusak vagyunk. Mindenki más, mindenkinek más a jó. Én megértem, ha valakinek az a jó, ha minden héten pénteken szétcsapja magát egy buliban, nem ítélem el, csak én nem ilyen ember vagyok. :D Ennyi.


De ha már együtt kell lakni valakivel, lakótársként sem nagyon viselem el, ha valaki teljesen másképp gondolkodik alapvető dolgokról. Pl: magasról tesz a jövőjére. Mi sosem a jelenben élünk, mindig a "mi lenne ha" kérdést tesszük fel magunknak, de ahhoz, hogy a jövőben teljesüljön valami, azért a jelenben kell tenni. Emiatt rengeteget halogatunk, vagy el sem kezdünk valamit, ha elkezdjük, nem fejezzük be...Határidő nélküli tevékenységeket így nagyon nehéz végezni. Egy ESFJ esetében elképzelhetetlen, hogy ennyire szervezetlen legyen pl. Azert őket hoztam fel, mert az egyik leggyakoribb típus. Emberszeretőek, barátságosak, "ősanyák", igazi közösségi emberek és nagyon praktikusak. Egyértelmű, hogy sok hozzájuk hasonló emberre van szükség a világon. Az ISFJ-kre meg azért, mert tipikus szolgáló lelkek, akik elviselik, hogy amit mondanak nekik, az úgy van és úgy kell lennie, könnyen követnek másokat. Egy INFP nem nagyon hajlandó vakon követni embereket. Már csak azért sem, mert tényleg nem akar "12 egy tucat" típusú személy lenni. És ez tényleg így van. Rengetegszer éreztem azt, hogy bizonyos személyeknek semmi személyisége nincs, csak sodródnak az árral. Számomra ez elképzelhetetlen. Mindig mindent megkérdőjelezek legalább 3x. Idegőrlő, de sokszor segít a számomra helyes utat választani így. Más elítélhet érte, de kit érdekel. :D Pedig érdekel, mert zavar mások véleménye, hogy sosem fognak/tudnak elfogadni. Miért, én mennyivel vagyok különb? Mennyivel vagyok elfogadóbb? Alig engedek közel embereket magamhoz, mert nem érzem a kapcsolatot velük. Na, akkor ők miért érezzenek másképp? Pedig általánosságban véve kedvelnek az embernek. Felszínesen biztos. De ha megismernének... xD Amikor 2 ember nem lehet önmaga egy kapcsolatban, akkor mi értelme folytatni? Én nem akarom magam megtagadni, a másiktól se várhatom el. De akkor ne legyen közünk egymáshoz.


Hasonlóképpen: ha nem érdekel pl: a matek, nem áldozom rá az időmet. Ilyen egyszerű. XD


Az INFP non-stop küzd az önelfogadással és azzal, mások mit gondolnak róla. Többségük számára az a megoldás, hogy befordulnak, és magasról tesznek mindenre és mindenkire, akinek nem egyezik az elképzelése. Persze, így is lehet, de részemről járhatóbb út megtanulni az alapvető szocializációs készségeket. A mélyebb énem feltárom azok előtt, akikben megbízom. Lejjeb lehet venni abból az INFP egobol, de aki nem hagyja el a komfortzónáját, az sosem lesz képes megtanulni.

2020. febr. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves 9-es: Wow! Nagyon szuper hozzászólás volt, köszönöm a kérdező nevében is! ^^


Leszögezem előre, hogy gyűlölöm ezeket a bedobozoló címkéket, tőlem annyira távol áll, hogy fogunk 16 típust és ráerőltetjük az emberekre. Ha már tesztek, speciel nekem jobban tetszenek az olyan tesztek amik direkt a kognitív funkciókra adnak választ, hogy melyiket milyen szinten használom, nálam kicsit fel van borulva a klasszikus NeFiTeSi sorrend és így néz ki: NeFiNiSe XD


De nosza, legyen, beállok a sorba és a könnyebb azonosítás érdekében: nekem két meghatározó személy van az életemben akik bizony, INFP-k. :P Egyik édesanyám, aki gyerekkorom óta a legnagyobb lelki tanítóm, mentorom és barátom. :) Ő már elég régóta foglalkozik spirituális témákkal és természetesen rám is nagy hatással volt mindég is. Másik a legjobb barátom, ővele tudok lemenni szintén olyan szintre ahol szénné tudjuk lelkizni magunkat, ha VÉGRE megnyílik. :P Kell egy kis alapozás hozzá, persze (neki). :DDD


Kedves kérdező: "Mondjatok mégegy ilyen op típust. Enfp esetleg"


ENFP, maradván a címkéknél. NEHOGY azt, hidd, hogy olyan könnyű "nekünk", főleg ha férfi is vagy hozzá.

AZ ÖSSZES sztereotip férfi viselkedésmintára rá tudom rúgni csúnyán az ajtót! :D És ez sokszor NAGYON rossz, hidd el. :)))


Szénné agyalok mindent, túlgondolok és szétpörgetem magamat, mintát keresek, akarva-akaratlanul. (Sokszor ezt az alvásom bánja).

Borzasztóan érzékeny és érzelmes vagyok és ezt nagyon szívesen ráöntöm a szeretteimre is. :DDD Amikor másik régi cimborám felesége (ezer éve ismerjük egymást) mondja, hogy na végre, neked meg tudom mutatni, mert te értékelni fogod. (virágboltos a hölgy és mutatott nekem egy kreációt, ami tényleg nagyon szép volt. XD) Van egy kimutatható rétege az ismerősi körömnek, akik szerintem meg vannak győződve arról, hogy meleg vagyok, pedig nem, de nem küzdök ellene. :)))

Sokszor nem lehet lelőni, mert képes vagyok órákat pofázni, meg feltartani másokat, annyi a bűnöm, hogy élvezem a társaságukat és látom rajtuk, hogy nekik is jó. (? :D)

Borzasztó naiv vagyok és engem könnyen le lehet szerelni, mivel az érzelmeim vezérelnek. (Nekem nem macskám van, hanem örülök, hogy szolgálhatom, kis roh4dék :P)

Morális szinten is eléggé magas nálam a léc... Ami néha kényelmetlen, főleg, ha elvekről beszélgetek/vitázok másokkal. Én kulturált formában, nagyon bele tudok állni ezekbe. Rúgtak már ki azért, mert elküldtem a francba egy régebbi főnökömet, mert kiálltam egy kollégáért. :) (Percig sem mérlegeltem, mentem a szívem után, de az erkölcsi győzelem az enyém volt. :P)

Nagyon sokat agyaltam azon, hogy miért vagyok szingli, aztán rájöttem, hogy hiába sikerül randiznom hölgyekkel, ha 10/9-et én utasítok vissza... Borzalom... Néha már magamon röhögök, mert mindég rájövök, hogy a "tökéleteset" keresem... (természetesen nem felszínes értelemben, plííííz!)


Egy 41 éves dinka ENFP. :)

2020. márc. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!