Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nekem kell eltartanom a...

Nekem kell eltartanom a szüleimet, mert kevés a jövedelmük és a pénzzel is rosszul bánnak?

Figyelt kérdés

Amíg velük éltem addig jó volt, mert kaptak utánnam segélyeket. De amióta otthagytam a tanulást és elkezdtem dolgozni folyton kéregetnek. Tavaly közel egy milliót adtam nekik. Csak ebben a hónapban idén már háromszáz ezret + vásárolok nekik. És apám ma azt mondta adjak még, hogy ne maradjanak pénz nélkül. És mondták, hogy vesznek nekem ezt-azt, és képesek annak az árát is elkérni. Kifizettem a több, mint száz ezres adósságukat. Még három hónap mire lejár az aktuális hitelük, de már el is döntötték mit vesznek legközelebb törlesztésre. A házon olyan újításokat csinálnak, amik nélkül teljesen meglennének és akkora hálapénzt adnak az orvosoknak, amennyit valaki annyi keresettel nem engedhet meg magának. Úgy érzem megváltozott a velük lévő kapcsolatom és ma már csak a pénzem látják bennem, azért várnak haza. Odaadok több száz ezer forintot, és egyszer kérek tízezret, mert nem volt készpénzem, és azt is szóvá teszi, hogy adjam vissza? Milyen az ilyen ember? Nem tudok előre haladni az életemben, nem tudom miből teremtsem elő azt a pénzt, amivel megvalósíthatnám azt, amit szeretnék, nem tudom mikor mit vonjak meg magamtól, hogy oda tudjam adni nekik. Mit csináljak? Ha törik, ha szakad adósságba verik magukat amint kijönnek belőle. Ha megszakítanám velük a kapcsolatot azt soha nem bocsájtanám meg magamnak. Mégis csak a szüleim.

Mint gyerekük kötelességem felelősséget válalni értük?



2020. jan. 27. 00:21
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom elképzelni, hogy egy család, ahol évtizedek óta csak az értelmetlenségekre felvett hitelek szórása ment, meg korábban a segélyekre támaszkodás, utána meg a fiuk fizetését kérik el, hogy ilyen embereknek lenne elég eszük ahhoz, hogy leüljenek összerakni a kiadásaikat. Csak röhögnének arra, aki ilyet mondana nekik. Ha meg nem támogatná őket a fiuk, csak sírnának, és inkább hagynák elárverezni a dolgaikat, mint hogy összeszedjék magukat. Lelkileg meg agyilag is gyengék ahhoz, hogy reálisan tudnának viselkedni, már elnézést.
2020. jan. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!