Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok arról, aki...

Mit gondoltok arról, aki akkor szakít, amikor a párja épp friss gyászban van?

Figyelt kérdés
(Tehát váratlanul elveszített egy számára nagyon fontos hozzátartozót pár napja.)

2020. jan. 27. 23:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
62%
Ha ilyen éles a váltás, akkor talált valakit az illető már.
2020. jan. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
67%
Én megérteném, lehet, hogy már mondjuk két hete azon rugózik, már jóideje fontolgatta a szakítást , nem tehet róla, pont közben, pont akkor, amikor rászánta magát, akkor hunyt el a másik. Szóval szerintem is, szakítani akkor kell, amikor úgy érzi az ember; de talán mellette maradhatna még egy jóbarátnak, kicsit támaszként, vigasztalni, hogy azért talán ne hagyja teljesen full magára; kivéve, ha folyton veszekedtek, s azért szakított, és akkor inkább hagyja őt magára, ha teljesen veszekedésekig fajult a kapcsolatuk, hogy nem tisztelték egyást, és kiabáltak egymással. De úgy vele maradni, hát mind a kettő érezné, hogy ez nem az igazi, és az illető, aki csak azért marad a másikkal, mert annak meghalt valakije; tehát mind a két fél érezné, hogy az az illető, aki velemaradt, pedig szakítani akart; az kiszúr magával. Az akiVEL maradtak, még ő is érezné, hogy a másik már csak szánalomból lenne vele; egyes esetekben lehet, hogy attól meg még rosszabbul érezné magát, tehát lehet, hogy rátenne mégegy lapáttal a gyászára. Meg pl jobb egyedül, mint mondjuk egy esetlegesen rossz, boldogtalan kapcsolatban;de mondjuk lehet, hogy a gyászoló fél például tök boldog volt , és nem is akart volna szakítani. Mármint addig volt boldog, amíg az ismerőse/hozzátartozója meg nem halt. Tehát magában a kapcsolatban lehet, hogy ő boldog volt. Na de szóval én is úgy vagyok vele; hogy akkor kell szakítani , amikor érzi az ember. Tehát amikor már ki szeretne lépni a kapcsolatból. Önzőség lenne, ha a másik fél elvárná, hogy velemaradjon csak azért, mert gyászol.
2020. jan. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
61%

Nem azért, de remélem, hogy nem hoz össze a sors itt sokatokkal.

Lehet hogy sok idő amíg elmulik a gyász, de NEM az a megoldás, hogy abban a pillanatban, amikor a másik kiszolgáltatott és osszetort, elhagyod. Ez patkány gondolkodásmód. (vagyis még csak nem is, mert a patkányoknal kimutaták, hogy képesek empátiára)


1 hónap, vagy ne adj isten 2 meg nem sok idő valaki életéből, nem ez fogja elszurni az esélyét a boldogságra, és ha annyit kibír az illető a kapcsolatban, akkor már elmkndhatja magáról, hogy megtartotta az emberségét. De persze könnyebb visszavonulot fújni, ha a másik a terhunkre van, és tenni még egy lapáttal a traumajara.

2020. jan. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Hàt nagyon meg kell vàlogatni kit vàlasztunk tàrsnak. Engem eddig senki nem hagyott el bajban söt szakitas utan is neha valtottunk pàr szot a masikkal, a masikban tartani a lelket. Tulajdonkeppen az uj elet kezdeseben is tàmogattuk egymast ha a masik szükségét erezte.


Habar nekem egy kapcsolatom sem harmadik miatt ment félre, hogy aztàn hàtat forditsanak a nehèzsegekben. Felhivhattuk még egymast lelkiztünk is es szép lassan elkopott az egész.


Alapbol kegyetlen a szakitas ha el sem érheted hirtelen aztan akit tegnap még öleltèl nemhogy egyeb traumàk mellett.


En ugy gondolom az eleve nem volt igazi kapcsolat ahol a vègén hàtbaszurjàk egymàst. Azert a sok szep emlek, akik mögött valodi kapcsolat volt, normalis feleket nem jogosit arra szakitasnal,illetve eszükbe sem jut azzal èlni, hogy kèst allitsak a masikba.

2020. jan. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!