Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Apaság hatására teljesen...

Apaság hatására teljesen megváltoztam szinte varázsütésre?

Figyelt kérdés

Egész életemben fontos volt a pénz és az, hogy legyek valaki, főnök legyek, stb. Az egyetemen óta vezető poziciókban dolgoztam (bár nem a tanulmányaimhoz kapcsolódóakban), pl szórakozóhelynek voltam az üzletvezetője, aztán volt egy saját kávézóm évekig, majd a barátaimmal indítottunk egy startupot (ez már az egyetemi végzettségemhez illik) és ott kezdtünk elérni sikereket. Mindig is ezt akartam elérni, repülővel jártam tárgyalni a tengerentúlra, szörfleckéket vettem, minden amire vágytam. A barátnőm is támogatott, jött velem külföldre, terveztük hogy a cég miatt az USA-ba költözünk majd. Én már érdeklődtem a vízumra egy ügyvédnél és lakásokat nézegettem. Sajnos évekig nem sikerült nekünk a baba, majd amikor bejött az informatikai üzlet, rá 1 évre hirtelen teherbe esett, amikor nem is számítottunk rá.

Az elején nagyon megijedtem, hogy mi lesz, menekültem otthonról, még a szokásaim ellenére megittam a haverokkal ezt-azt. Aztán ahogy teltek a hónapok megváltozott minden. Az első komoly 4d ultrahang tájékán kaptam magam azon, hogy más már nem is érdekel. Teljesen öntudatlanul lemondtam az Amerikai utakat és elküldtem a társamat. Utólag esett le, hogy miért is, akkor úgy voltam, hogy most nincs kedvem menni. Teljesen érdektelen lett az amikre addig vágytam. Alig vártam hogy mehessek, mindig nézegettem hova fogok elmenni, vártam a szörf órákat, ha hazajöttem már mentem is volna vissza azonnal. A cégben is teljesen benne voltam, minden erőmmel. Az összes kiállításon elejétől a végéig ott álltam, ha szükség volt rám, ha nem.

Most valahogy nem érdekelnek ezek a dolgok! 2 hónapos a kisfiam, de eszembe nem jut elmenni mellőle sehova! A cégben is mondtam, hogy én akarom vinni az itthoni dolgokat és az egyik társam lesz az utazós, a másik a tárgyalós-bemutatózós, én a háttérember leszek. Már eszembe sincs az USA-ba költözni, most nem is értem miért akartam ilyesmit régen. Olyan mintha egy messzi múltbéli idegen lenne az 1-2 évvel ezelőtti önmagam. Ha most lenne szó vállalkozás indításról, bele se kezdenék, inkább elmennék valahova egy biztos állásra.

Normális ez a változás szerintetek? Az Anyám ki van bukva, hogy feladtam önmagamat, az álmaimat és szerinte meg fogom ezt még bánni, mert egy gyerek mellett is lehet sikeres és aktív egy apa, nem kell haza rohannia mindig. A feleségem is támogatná az életvitelemet amúgy, de én döntöttem úgy hogy nem kell többet az az élet nekem és nem is hiányzik. Néha belegondolok, hogy az óceán parton ülhetnék egy sikeres tárgyalás után vagy a kinti iroda nyitását tervezgethetném, de ahogy ránézek a fiamra, elmegy az összes ilyen gondolat. Úgy érzem ilyen tervek mellett nem lenne biztonságban.

Sokan vannak akiknek megy az aktív cégvezetés család mellett, de úgy tűnik én nem ilyen vagyok. Nekem bűntudatom lenne és fizikailag rosszul érezném magam.


Szerintetek megváltoztathat ennyire egy embert az apaság? Már nem számít neki ami az lénye része volt? Amikre vágyott? Ismertek ilyen embert, veletek megtörtént ilyen változás?



2020. jan. 30. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Nem bírtam végigolvasni.
2020. jan. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon pici a fiad, természetes, hogy mellette szeretnél lenni és nem akarsz semmiből sem kimaradni.

Ha neked így jó, és nem kényszerből teszed (hiszen írod, hogy mehetnél, ha akarnál, támogatnak) akkor ne foglalkozz azzal, hogy más mit mond. Most ez a fontos, a gyerek. Később, ha nagyobb lesz, lehet, hogy megint mész majd, utazol. Ez a változás nem azt jelenti, hogy később nem változtathatsz újra.

2020. jan. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Varázsütésre senki személyisége nem változik meg, főként nem pozitív irányba. Egy kisbaba miatt nem leszel nagyszerű, max. a gyerek születése abba az irányba terelt, ahova mindig is menned kellett volna: apának lenni, átlagos apának, nem okoskodó öltönyösnek, semmitmondó tárgyalásokra rohangászni és a cég oszlopának meg a munka hősének lenni.


Ha boldog vagy, nem a gyerek miatt vagy boldog, hanem azért, mert a gyerek születése után végre megtaláltad önmagadat, azt, ami benned valószínűleg a legerősebb vonás: pl. az hogy tipikus apa-tipus vagy. Csináld jól! Ha jól nevelsz fel egy gyereket, többet adsz a Társadalomnak általa és benne, mintha egész életedben olyan helyen kínlódnál szürke középszerűként, ami nem neked való és ami csak boldogtalanná tesz.

2020. jan. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18%
Kamu
2020. jan. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az anyaknal egyertelmuen megfigyelheto ez, es mi ugy tanultuk bioszon, h elvileg bizonyos apaknal is kialakul a "gyerekkozpontusag", de nem mindegyiknel.
2020. jan. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nincs ezzel semmi gond apai osztonok elojottek :)

Majd kesobb ha mar no a fiad aktivabb leszel ahogy megszokod ezt a "jelenseget" akkor meg belfoldon is lehetsz aktiv es akkor csaladtol sem kell messze menni

2020. febr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!