Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mégis hogyan tudnám rászoktatn...

Mégis hogyan tudnám rászoktatni, hogy időbe jöjjön? Ne kelljen rá várni?

Figyelt kérdés

4 kollégámat hordom reggel autóval, azért mert nekik is jobb hogy nem buszoznak, nekem meg anyagilag megéri...


Mindenkivel meg vagyunk beszélve hogy eddigre legyél kint, ha netán kések hívlak.


3 be is tartja, de a negyedik, aki kolléga mellett még a haverom is, sosincs kint időben. Nem egyszer mondtam neki, hogy 6:45-re legyél kint a buszmegállónál (ami a háza előtt van), de mi megállunk ott 45–47 között, ő meg 55 körül ballag ki.


Mindig azt mondja elaludt, nem bírt elkészülni...


Szerintetek az megoldás lenne, ha megmondanám neki hogy 2 percet hajlandó vagyok ott várni, ha nem ér addigra le otthagyom? (Busszal és máshogy nem tudna időben beérni, csak másfél óra késéssel). Lehet ha mondjuk egy héten minden nap ott hagynám akkor végre észbe kapna?



2020. jan. 30. 16:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Simán otthagynám legközelebb.


Egyébként fizetnek neked, pl. benzinpénzt vagy hasonlót?

2020. jan. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondanám neki, hogy legközelebb már nem várom meg, úgy készüljön.

Aztán megy busszal, bár az sem fogja megvárni, úgyhogy hadd tanulja csak meg a saját bőrén, hogy mi történik, ha nem képes egy kis önfegyelmet gyakorolni.

2020. jan. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

nyilván fizetnek, hisz leírta hogy anyagilag jobb :D


Amúgy én az ilyen emberrel megbeszélem a talit 10 perccel korábbra és megyek a rendes időre. De egy ilyen is jó lehet hogy megmondod hogy gyere mert otthagyak és egyszer elég szerintem otthagyni, de az együttműködésből is kivághatod.


De amúgy azon is érdemes lamentálni hogy biztos ez a munkahely kell e neki ha nem tud kelni miatta, nem árulkodik atomnagy motivációról :D

2020. jan. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is megbeszélni vele: "mostantól ha késel, sajnos nem várlak meg" és ezt betartani. Neki való-e ez a munkahely azt majd ő eldönti felnőtt.
2020. jan. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Megmondod, hogy 2 percet vársz, több nem. Aztán 2 percet vársz, többet nem. 3-4 alkalom után pontos lesz. Vagy dacosan soha többé nem akar veletek menni. Fizetővendégnek hiszi magát.
2020. jan. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek az megoldás lenne, ha megmondanám neki hogy 2 percet hajlandó vagyok ott várni"


0 percet várjál. Ha nincs ott 45-ra akkor menj tovább.

2020. jan. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kezdem már megunni hogy mindig rá várok. Van egy 19 éves kollégánk, neki meg mondtam, hogy Ricsi 6:30-ra előtted vagyok, de ő már 6:25-kor kint áll, mire oda érünk pont elszív egy cigit.... ő mondta hogy ha bennem van annyi, hogy hamarabb felkelek, összeszedem őket, háztól a melóhelyig viszem meg hozom őket, akkor neki kutya kötelessége időben kint lenni...
2020. jan. 30. 16:33
 8/12 anonim ***** válasza:

Én jártam így és én is pont baráttal.

Velem együtt 4-en vártunk rá, ő meg andalgott, még csak nem is sietett.

Egyszer kellett csak otthagynom, többet nem volt probléma.

Igaz, egy jó nagy veszekedés követte, ordítoztunk egy jót, hűvös volt a hangulat egy hétig - még ő volt megsértődve - aztán járkált velünk még vagy 2 hónapig és kilépett.

Ő is arra hivatkozott, hogy nem tud felkelni.

2020. jan. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ricsinek igaza van. A késős kollégának mondd meg, hogy ezentúl nem fogod megvárni, ha késik és ami a legfontosabb, ehhez következetesen tartsd is magad, akkor is, ha megsértődik.
2020. jan. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Itt egy ember szórakozik másik hárommal... meg aztán korán van szerencsétlennek a 6.45, miközben más ilyenkor már javában dolgozik. Röhej!!!
2020. jan. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!