Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normalis, hogy nem erzem...

Normalis, hogy nem erzem magamat ertelmiseginek?

Figyelt kérdés

Tavaly januarban fejeztem be az egyetemet egy mernoki karon, de ennek ellenere nem erzem azt, hogy ertelmisegi lennek.


En vagyok az elso diplomas a csaladban, szuleim szakmunkasok voltak es ugy erzem, hogy hiaba ez a diploma meg a vegzettsegemnek megfelelo munka, mintha nem jelentene semmit az egesz.


2020. febr. 8. 08:21
 1/4 anonim ***** válasza:
31%

Normalis hogy egy komolyabb egyetemet vègzett majdnem férfi ilyen ostoba kèrdést tesz fel????

En is elso diplomas vagyok a csaladban. Full magam finansziroztam stb

Igen en ertelmisegi vagyok.

2020. febr. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem a diplomától leszel értelmiségi, hanem a műveltségtől.

Olvass, járj színházba, kiállításra stb.!

2020. febr. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 October15 ***** válasza:

Talán mert a mérnök nem az a tipikus értelmiségi / civil stb amire gondolsz a szó hallatán. :D Yep diplomás de attól még erősen műszaki beállítottságú ember ami meg nem diploma függvénye [ahogy az értelmiségi sem a diploma függvénye hanem az attitűdé ami mondjuk nyilván egyetemen ragad rá az emberre].


Én még bőven egyetemen vagyok de minden további nélkül értelmiségiként határozom meg magam. [Történelem MTA hiányában éhendöglés specializáció. XD XD XD]

2020. febr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Attól még hogy valakinek diplomaja lesz nem tartozik az értelmiség közé. Nekem speciel 2 diplomám van, de a munkahelyemen a tanfolyamot végzett kollegamhoz megyek segítségért és kérek sok esetben tanácsot. Sose tudatjuk hogy kiben mi lakozik, milyen esze van. Ez független az iskolától, hidd el!
2020. febr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!