Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért foglalkoznak az emberek...

Miért foglalkoznak az emberek másokkal, azok külsőségeivel?

Figyelt kérdés

Miért érdeklik az embereket, hogy a másiknak milye van, ami alapján aztán véleményt formál róla? Miért nem törődik mindenki a saját dolgával?

Kissé idegesít, hogy nem vehetek magamnak akármit, mert az emberek az alapján fognak rólam véleményt alkotni?

Például tetszenek a drága órák, vannak belőlük jó hamisítványok is, az eredeti árának töredékéért, mégsem vehetem meg, mert azt fogják hinni, hogy egy hamisítvánnyal próbálok menőzni, felvágni; mekkora szánalom...

Vagy az arany lánc. Sokan egyből kinyilvánítják, hogy az arany nem férfias egyáltalán, milyen gáz.



2020. febr. 11. 13:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%
Ha nekem meg a Lamborghini Aventador tetszik, de csak egy kemping bicóra telik, akkor hajtogassak köré kartonpapírból egy Lamborghini Aventador kasznit? Ez is ugyan olyan abszurd.
2020. febr. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Azért ne legyünk ennyire elrugaszkodva a földtől. Túlzottan sarkos volt ez a példa :D
2020. febr. 11. 15:52
 13/18 anonim ***** válasza:

Sajnos ilyen sarkított példákat kell felhozni, mert látszólag másképp nem vagy hajlandó megérteni egy ennyire faék egyszerűségű összefüggést.


A luxuskaróra nem csak egy használati tárgy, hanem egy státusszimbólum.


Azt jelenti hogy egy bizonyos társadalmi csoportba tartozol.


Viszont ha felveszed a kamut, azzal már megtörténik a hazugság, annak ellenére hogy neked nem ez volt a célod.

2020. febr. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Igen,ahogy 13-as mondja.


Buta,ostoba,primitiv prolik vesznek replikát akik többnek akarnak látszani.

Extra szánalmasak,az ember mindsetjét tükrözi aki replikát vesz.


Kiyosaki egyszer vett egy replikát,mentora elvette tőle összetörte és mondta neki,hogy ha még egyszer meglát egy ilyet nála soha többé nem áll vele szóba,mert ez tükrözi az egész élethez való hozzáállását meg a vállalkozásához is.


Na erre gondolj,egy komolyabb társaság kivet magából,egész életre megbélyegeznek téged.

Bukhatsz rengeteg lehetőséget.

2020. febr. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ráérnek, nem akarnak a saját problémájukkal szembenézni, ilyenek miatt. Van, de kevés, aki azonban jó szándékkal foglalkozik a másikkal, és ő meg hiába ad/adna ötletet, javaslatot, épp, hogy őt szúrják le emiatt. Tehát ez is a 22-es csapdája.
2020. febr. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Mert emberek?
2020. febr. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Van, de kevés, aki azonban jó szándékkal foglalkozik a másikkal, és ő meg hiába ad/adna ötletet, javaslatot, épp, hogy őt szúrják le emiatt."



Így van, ahogy bármennyire akarjuk itt szegény kérdezőt lebeszélni arról hogy ilyen replika vackokkal csináljon magából bazári majmot, nem akarja tőlünk elfogadni a jó tanácsot. Úgy sem hogy az egész dolog mibenlétét levezettük...

2020. febr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én nem tartom magamat sznobnak, de ritkán veszek másolatot bármiből is. És nem azért, mert én azt akarom mutatni az embereknek, hogy én megtehetem. Például egy fajta parfümöt használok évek óta, vagy inkább megveszem a drágább, de tartósabb bőr táskákat, mert nekem az vált be. Lehet, hogy valami drága, de valószínűleg a minősége is jobb és nem kell néhány havonta újat venni belőle.

Ellenben én nem nézegetem, hogy másoknak eredeti dolgaik vannak-e, mert nem az én dolgom, és egyébként is, ha az a kifejezett fazon tetszik, akkor miért ne vehetnéd azt meg? Kinek mi köze hozzá, hogy mennyibe kerül vagy milyen márkájú? Egyébként is, a tőled fél méterre álló beszélgetőpartnered meg fogja tudni állapítani, hogy eredeti-e a csuklódon élvő órád? Látni fogja az óra belső felületébe gravírozott gyártási számot? Feltételezem, hogy nem, szóval ha ezzel támadnak, hogy neked nem eredeti valamid, egyszerűen kérdezz vissza, hogy ők honnan tudják olyan jól? Nem kellene ennyire egymással foglalkoznunk.

2020. febr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!