Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki nem erősnek, egészségesnek...

Aki nem erősnek, egészségesnek született (mentálisan és testileg is), az mégis hogyan boldoguljon?

Figyelt kérdés

Vannak, akik egész jól élvezik a középiskolát. Jó a memóriájuk, az IQ-juk elegendően magas, jó a koncentrációs készségük. Vannak soft-skilljeik, nincs számottevőbb mentális "defektjük".

Buliznak, párjuk van, lázadnak.

Elmennek egyetemre, nehéz szakra. Szinte csak számonkérések előtt tanulnak, sokat buliznak, sportolnak, hobbiznak, hosszútávú kapcsolatuk alakul.

Majdnem az összes adottságuk jó: gyorsan tanulnak, soft-skillek rendben. Jól kezelik a stresszt, jól osztják be az idejüket, bírnak nyomás alatt tanulni (dolgozni).

Már egyetem alatt szakmában dolgoznak és nem is csúsznak, de ha mégse, lelkileg, idegileg jól reagálják le.


30 éves korukra gyerekek vannak és nettó 4-5-600 ezer Ft-os fizetés.


Sokan ilyen erősek, ügyesek.


Itt vagyok például én ellenpéldaként.

Mentálisan nem egészséges, de testileg se. Idegileg, lelkileg és testileg gyenge. IQ-szint alacsony (de mégis az elméleti dolgok érdekelnek).

27 vagyok, 4 papír van a kezemben, ebből 1 db felsőfokú.

Szabadidőm semmi, utazni nem szoktam, életem kb. semmi.

Pénzem semmi, alapvető dolgokat se tudok megvenni.


Az életem felét már leéltem, mégis eddigi egész életem tanulásra ment el. Mivel lassan tanulok és nem bírok nyomás alatt teljesíteni, nekem a tanulás azt jelenti, hogy hétről-hétre előveszem az anyagot, átrágom magam rajta majd számonkérés előtt is 2-3-szor annyi időt fordítok rá, mint mások.


Rettenetesen félek az élettől magától.


Párkapcsolat a kanyarban sincs, de a mentális állapotom se megfelelő hozzá.


2020. febr. 14. 15:22
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
72%

A #9-es tökéletesen megfogalmazta.

A képességeinknek megfelelő dolgokat kell választani.

Akinek alacsony az IQ-ja, nem tud tanulni és nem tud nyomás alatt teljesíteni, az ne tanuljon, pláne nem 27 éves koráig! És értelemszerűen ne csináljon 4-5-6-7 különböző papírt, mert tök felesleges!

El kell menni valami fizikai munkára, portásnak vagy biztonsági őrnek, esetleg postásnak, aztán jól van. Akkor legalább lesz munkád, lesz fizetésed, lesz önbecsülésed!

2020. febr. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a helyedet keresed. Nem tudom, létezik -e felnőtteknek pályaválasztási tanácsadó. Lehet, hogy meg tudnád találni azt a szakmát, amelyet hivatásként szeretnél végezni.
2020. febr. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Így már egyet tudok érteni 66%-ossal (csak a stílusodból vegyél kérlek visszább!) és 62%-ossal is.


Egy különbséggel: a semmilyen képességet nem igénylő, könnyen helyettesíthető munkakörök embernek nem valók. Senkinek sem. Lélekölők, az ember semmiben se tud fejlődni, sőt, testileg, agyilag visszafejlődik; ha válság van, nem talál másik munkát, mert könnyen helyettesíthető. Ja és a fizetés is gyalázatos.

A kasszás, árufeltöltő, Excelben adatmásolgató munkák senkinek se valóak.

Legyen az ember szobafestő, villanyszerelő, fodrász, műkörmös, orvos, programozó, pedagógus, bármi, csak legyen benne kreativitás, változatosság, fejlődési lehetőség.


Az egyetlen erősségem az egész életben (kifulladok 2 emelet után, nincs egyensúlyérzékem, nincs rövidtávú memóriám, IQ-m lehet vagy 90, nem tudok koncentrálni, nem bírok egyhelyben állni) a szorgalmam. Nem szeretném eltékozolni és elmenni árufeltöltőnek.


Egyébként dolgoztam kereskedelemben. Unalmas, fejlődési lehetőség nincs. Az igaz, hogy nem feltétlen hajtanak és a légkör jó lehet. Ahol én dolgoztam pár hetet, azt még szerettem is.


Abban igazatok van, hogy nem kellene feltétlen szellemi munkát erőltetnem, ami esetemben jelenleg a programozás (kezdőként, átképzettként úgyis képtelenség elhelyezkedni benne). Annyiból mindenképp jó (volt), hogy a 90 helyett mostmár talán 95 az IQ-m.


Mint mondtam, szorgalmas vagyok.

Rengeteget javultam a mentális rendellenességek tekintetében, saját erőmből. Plusz ez egy olyan jellegű rendellenesség, ami felnőtt korban enyhülni szokott.


Próbálkoztam már több szakemberrel is, de nem könnyű.


Jó pszichológust szeretnék, de az is pénz.

Ha havi 2 alkalom, akkor is 20 ezer Ft.

2020. febr. 14. 17:02
 14/30 A kérdező kommentje:

# 12


Ha hivatásként nem is, mert utálok dolgozni; de olyan szakmát jó lenne találni, amihez

1. tényleg megvan a képességem,

2. el lehet benne helyezkedni

3. elviselném.


Igazad van amúgy.

2020. febr. 14. 17:03
 15/30 anonim ***** válasza:
87%

Ismered a mondást?

A buta embernél már csak a buta és a szorgalmas ember a rosszabb!

A szorgalom egy pozitív tulajdonság, de csak, ha értelmes célra használjuk! Lehetsz te bármilyen szorgalmas, de ha rossz irányba haladsz az életben, akkor a szorgalmadnak hála csak gyorsabban érsz oda.

2020. febr. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Abban is igazatok van, hogy abba kellene hagynom a tanulást.


27 vagyok, tehát lényegében középkorú.


Eddig nem utaztam, nem randizgattam, alig foglalkoztam a hobbijaimmal, nem eleget sportoltam (miközben így is 0 vagyok testileg). Lényegében az utóbbi években semmi más nincs az életemben, mint rengeteg tanulás, munka és minimális pihenés.


Ugyanakkor nehéz elengednem, amiért eddig küzdöttem és amitől a messiást vártam.


Plusz nem bírom a monotóniát, utálok dolgozni és ki szeretném használni a szorgalmamat.


Lehet, hogy ennek megfelelő szakmát is találhatnék, de.....

2020. febr. 14. 17:23
 17/30 anonim ***** válasza:
84%

Nézd, ha ennyire nem mennek a szellemi dolgok, ahogy említetted, akkor nem hiszem, hogy a programozás egy túl jó irány lenne!

Én elhiszem, hogy a monoton munkák unalmasak, de ha a szellemi munkákhoz nincsenek meg a hard skilljeid (IQ, terhelhetőség, tanulási képesség), az emberekkel való munkákhoz pedig a soft skilljeid (mentális problémák, gyenge idézget), akkor szerintem olyan sok lehetőség nem maradt.

2020. febr. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
40%

#9, 66% vagyok.


Elnézést, ha kicsit olyan megmondós stílusúnak tűnt a válaszom, nem szántam annak, csak kicsit siettem, lehet azért tűnt olyannak. :)

Egyébként én azt látom, hogy valószínűleg alábecsülöd magad. Ez nem negatív kritika, de már eleve az sem rossz, hogy van 1db felsőfokú végzettséged. Rengeteg ember van, aki kibukik az első éves alapozó tárgyakon, így lehet, hogy nem is fog diplomát szerezni. Ez neked már sikerült, lényegében mindegy, hogy milyen szakon, valamit már letettél az asztalra.

Gondold át, hogy mit szeretnél és mire van lehetőség, hátha valami ötlet bevillan. Soha nem késő változtatni, sok híres ember volt, aki fel tudott emelkedni nagyon rossz helyzetekből.


Én azt mondom, hogy hajrá!

2020. febr. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Egész biztos, hogy nem 90 az IQ-d, nem is 95, az átlagnál sokkal jobban fogalmazol. Valamiért erősen alulbecsülöd magad. Talán hibás teszteket töltögettél. Szerintem rettegsz a munkától, a vele járó felelősségtől, azért keresel kifogásokat, és kényszeríted magad inkább a tanulásba, mert annak nincs tétje, nem úgy, mint egy munkahelyen. Nem hiszem, hogy ennek a rengeteg tanulásnak legalább egy használható szakma eredménye nem lett. Inkább megijedtél tőle, és inkább újra és újra beiskoláztad magadat.
2020. febr. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül borderline a problémád? Arra jellemző, amit írsz, hogy felnőttkorban javulni szokott. Ugyancsak arra jellemző, hogy a vele küszködők nem tudnak kikötni egy választásuk mellett sem, mert mindenből kiábrándulnak, ezért nem kötnek ki semmi és senki mellett, folyton újba kezdenek, amiket aztán otthagynak, mert elvész az érdeklődésük.
2020. febr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!