Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha megyek az utcán, miért...

Ha megyek az utcán, miért bámulnak az arcomba idegenek?

Figyelt kérdés

Kb: 10-ből 7-8 ember bisztosan megbámul, teljesen átlagos a megjelenésem, nem öltözöm kirívóan. Egy átlagos embert miért bámulnak meg ennyire feltűnően? Általába én azokat nézem meg, akik furán öltöznek, fura valamilyük. Na de rajtam nincsen olyan fura dolog, legjobban az arcomat bámulják. Nem hiszem hogy üldözési mániám van, mert nem mindenhol tapasztaltam. Például ahol lakom, ott rám se néznek. A pályaudvarnál, vagy ha például megyek egy forgalmas helyre, 8 ember bisztosan megbámul.


Én nem szoktam rájuk nézni, vagy csak ritkán. A szemem sarkából látom hogy néznek az arcomba. A legdurvább az, hogy már az ismerőseim is észrevették hogy bámulnak.


Általába idős férfiak, nők néznek meg. A fiatal korosztályból elvétve egykét fiú. A lányok (én korosztályom) meg egyáltalán meg se néz.


Valakinek tippje? Voltatok már ilyen helyzetbe? Kezdjek félni?


Voltam pszichologusnál és pszichiáternél is, nem állapítottak meg nálam üldözési mániát.



2020. febr. 20. 11:17
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
4%
Ez teljesen normális. Én is megnézem az embertársaim az utcán, tömegközlekedési eszközön, stb. Eddig senki sem tette szóvá, sőt... Volt aki észrevette, hogy figyelem (nem volt nehéz, mert pont az volt a célja, hogy figyeljenek rá, mégis elég kevesen tették meg), megszólított és jóba lettünk.
2020. febr. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
5%
Amennyire frusztrált és ideges vagy, nem hinném, hogy ironizáltál a fatestápolóval.
2020. febr. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
43%
Szólj be nekik: Mit nézel nem láttál még fehér embert? Vagy mi van nem vagyok TV!
2020. febr. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
12%
A metoo helyett seeyou lesz a következő?
2020. febr. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
82%

Ez engem is érdekelne, de mindig annyi a válasz, hogy paranoiás vagy...

Pedig ismerőseim is folyton nézegetnek, hogy mi fura van rajtam, mert az utcán annyira bámultak..

25n

2020. febr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Utolsó írtam üzenetet.
2020. febr. 20. 13:45
 27/32 anonim ***** válasza:
89%
Akik engem telibe bàmulnak, azokra direkt rànézek, nem félek a szemkontakttol, nem huzom össze magam es osonok el, olyankor mindig elfordulnak. Mintha vmi kimondatlan "ledominalasi harc" lenne, föleg kisebbsegtöl es öregektöl kapom.
2020. febr. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Érdekes mert nem fordulnak el akkor sem.
2020. febr. 20. 16:36
 29/32 anonim ***** válasza:
Erdekes. Nekem elfordulnak.
2020. febr. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
8%
Nem kell ezzel ennyit foglalkozni. Megnézik ki vagy, konstatálják, és ennyi. Minden élőlény egy szinten érdeklődik a másik iránt, mi emberek így tesszük ezt.
2020. febr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!