Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy születhetett két kékszemű...

Hogy születhetett két kékszemű szülőnek barna szemű gyereke?

Figyelt kérdés
Nem ismertem apai nagyszüleimet, de tudom róluk, hogy mindketten kékszeműek voltak, édesapámnak mégis sötétbarnák a szeme, és én is ezt örököltem tőle. Apukám megszólalásig hasonlít a nagypapámra a képek alapján, mind vonásaiban, mind gesztusaiban, szóval biztos, hogy tőle van. Az iskolában mégis azt tanították, hogy két kékszemű embernek csak kékszemű gyereke lehet. Akkor most hogy is van ez?

2020. febr. 20. 23:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
76%
A hetesnek igaza van, pontatlanul fogalmaztál 10es. A domináns pont attól domináns mert heterozigótaként is megjelenik a fenotipusban. Ha mindkét szülő kék szemű, az négy darab kék allélt jelent, vagyis a gyerek nem kaphat mást, kizárólag kéket. Nincs jelen barna allél. De ahogy előttem írták, más is befolyásolja
2020. febr. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Barna szemű postás... :)

Egyébként újabb kutatások szerint több gén is befolyásolja a szemszín alakulását, nem olyan egyszerű az öröklődése, ahogy korábban gondolták. 1% csupán az esélye, de lehet 2 kék szemű embernek barna szemű gyereke.

2020. márc. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Nagyon érdekes ez az egész. Nálunk aztán tényleg mindenféle szemszín megtalálható a családban.

Anya: világosbarna szemű, szőkésbarna hajú. Az ő szüleinek barna volt a szeme, de van két kékszemű testvére.

Apa: gyönyörű kék szemű, majdnem feketehajú. (olyan igazi szívtiprós) Az ő szüleinél az apuka barna, az anyuka barna szemű és az összes testvére barna szemű.

Nővérem és én zöld szeműek vagyunk, de ő sötétbarna, én pedig inkább szőkés. De miért nem barna szeműek lettünk, ha a barna a domináns?!

És ha a vőlegényemmel gyereket tervezünk, hogy számítsuk ki hogy milyen színű szeme lesz, ha náluk mindenki barna egyébként, csak az övé zöld?

Valami hibádzik itt szerintem, nem is lehet pontosan kiszámítani, mivel sosem tudni ki milyen géneket hordoz, maximum feltételezni lehet, hogy esetleg ilyen vagy olyan színe lesz.

2020. júl. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!