Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a goth...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

Mi a véleményetek a goth stílusú emberekről?

Figyelt kérdés
2020. febr. 22. 23:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik a stílus,mondjuk én magam nem öltözöm így,de szoktam goth irányzatú zenéket hallgatni.Aki 30 felett is goth,azzal szemben kettős érzelmeim vannak,mert egyrészt fura,másrészt meg felnézek rá,mert 30 felett is simán vállalja,ergo nem divatból csinálja.De persze ki szabja meg,hogy csak tízen-húszon évesen vallhat magáénak valamit valaki?

Emberileg azt vettem észre alapvetően zárkózottabbak,társadalomkritikusok,álmodozók,szeretnek egyedül lenni,ill.leginkább a többi goth-tal.

Nekem eddig nem volt velük semmi bajom.

2020. febr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

#10

Milyen stilust kezdtem el becsmerelni!?

Akikkel en talalkozom, azok mind normalis emberek.

Sok IT-s, de sok a muvesz, model, kepregeny rajzolo, ruhatervezo, ujsagiro, fotos.

Mindegy.

2020. febr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
71%

Különbséget kell tennünk a szubkultúra tényleges tagjai, illetve azok között, akiknek az öltözködési preferenciája valamilyen okból kifolyólag emlékeztet a valódi goth emberek öltözetére.

Az utóbbit két csoportja tudnám osztani:


- Szereti a goth stílus elemeit, bár nem tartja magát ténylegesen annak, gyakran illetik magukat azzal a jelzővel, hogy “nem szeretik kategorizálni magukat”: Na, - én róluk azt gondolom, hogy sok közöttük a szimpatikus ember, habár látszik, hogy csak ismerkednek a világgal, - a nagy százalékuk jellemzően babybat. Később értékes tagjai lehetnek majd a szubkultúrának. Az új motorosok között jellemzően kb. mindenki így kezdi, hiszen jelenleg nem érik olyan direkt impulzusok az érdeklődőket ezzel kapcsolatban, mint amikor ez az egész létforma felülötte a fejét az egymásnak feszülő szélsőségektől izzó 20. század színterén.

Ha pedig soha nem lesz goth, akkor is lehet jófej, szimpatikus ember, aki tiszteletben tartja ezt a világot, - és biztos lehetek abban, hogy nem fog leköpdösni az utcán. 😅


- Akiknek az egész egy időszakos divatirányzat, - amikor az egy hete még talpig rózsaszínben feszítő Kardashian majmoló csitrike fennen hangoztatja, hogy “milyen különleges kis művészke” - Na, ők a pózerek. Az előző, kísérletező kategóriával ellentétben ők tényleg reménytelenek.Tegyük hozzá, ez jelenleg nem olyan gyakori jelenség, de egy évtizeddel ezelőtt jóval több példa volt rá. Ez akkor olyan volt, mint 2017-ben a grunge. Beteges majmolása egy olyan szubkultúrának, amiről nem tudnak semmit, - csak arra használják, hogy a környezetük 5 percekre felfigyeljen rájuk, nincs meg bennük az életérzés.

Jellemzően ők mondják azt évek múlva, hogy “jaj, amikor Goth VOLTAM...” 🤦🏼‍♀️ Drágám, - akkor SOHA nem voltál az! 😂 Gothnak még mindig SZÜLETNI kell, NEM öltözni! Attól még, hogy valaki már nem öltözködik ugyanúgy szubkultúrán belül, mint huszonéves kora elején, - NEM veszett el benne az életérzés, ugyanolyan teljes értékű személy ezen a fronton, és örökké az is marad. Nagyon sok emberről nem mondaná meg senki, hogy a szubkultúra tagja, mert viselnek színesebb, basic ruhadarabokat is, mert ezt követeli meg a munkahelyük, lehet, hogy már szültek 3-4 gyereket is azóta, így nem öltöznek ki így napi szinten. De megmarad bennük a zene szeretete, a sajátos világlátás.

Visszakanyarodva a pózer alkategóriára: Tipikusan ők azok a létformák, akik 1-2 év múlva mélyen szégyellni és takargatni fogják az összes ilyen stílusban elkövetett fotóikat.


A szubkultúra tagjai legalább olyan vegyesek, mint maga az emberiség. Vannak köztük nyitott, jófej, szimpatikus, kreatív művészemberek. A többség ilyen egyébként. Aztán vannak azok az “ősdarkok”, akik szerint aki ‘90 után született, vagy nem saját kezűleg varrja a ruháit, spricceli feketére a bakancsát, hanem készen vásárolja meg, az soha nem fog valódi gothnak számítani.

2020. febr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
A párkapcsolatot fel kell mutatni? aztarohadt...:D de beteg vagy
2020. márc. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Én magam az vagyok, és a GothTuberektől tanultam a legtöbb dolgot, akik rengeteg hasznos és motiváló dologról beszélnek.

Sajnos személyesen nem ismerek gothokat, de nem hiába csatlakoztam a szubkultúrához. Inteligens emberek alkotják, akiknek kifinomult a világ nézete és a zenei ízlése is.

2021. jan. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!