Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan reagálnátok le hogy...

Hogyan reagálnátok le hogy kis munkahelyen épp legrégibb dolgozóként másodszorra maradtok ki a mindenkit érintő béremelésből?

Figyelt kérdés

Ez csak érintőlegesen munkajogi kérdés de muszáj kiírnom. Jogi téren sajnos nincs fogás a sztorin, inkább pszichésen megterhelő nekem.

Kis cég alig tizenpár fővel, ahol is én tizensok éve itt dolgozom. Rajtam kívül mindenki újabb, még 1 ember van aki tőlem is régebben van itt, de én vagyok az „ezüstérmes“.

Másodszorra fordul elő hogy a teljes céget érintő béremelésből kimaradok.

Mindenki kap, csak én nem. És ez szó szerint értendő. Van egy 50-es korú kicsit alkesz mindenes gondnokféle, akinek hetente elmondják hogy ne piáljon mert kivágják. Van gond vele.

De még ő is kapott emelést.

Én meg semmit már másodszorra.

Jogi téren ezen nincs mit fogni a cég a kötelező törvényi minimumon felül fizet, nem kérhetem számon miért nem emelt nekem.

Csak azért az egész szitu megalázó.

Ott vagyok ősrégi bútorként és 5 ft -ot nem érek meg a vezetésnek, úgy, hogy még egy alkesz is megért valamennyit. Ezek szerint én, a diplomás tizenéve ott levő nem ütöm meg egy alkesz 50-es analfabéta józsi szintjét se a szemükben.

Mert nem vagyok olyan naiv hogy azt higgyem ez valami admin mulasztás. Nem. Ez a vezető tudatos és szándékos döntése. Kifejezetten odafigyelt állítólag a bérszámfejtésnél hogy nekem még véletlen se utaljanak egy fillérrel se többet.


Ti PSZICHÉSEN hogy kezelnétek le a szitut?

Mert jogi értelemben ez nem kezelhető.


2020. febr. 25. 12:24
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:

Nem tudom miert kell százféle hitelt meg stb-t felvenni ha fos állása van az embernek...

ezêrt nem értem azt aki azt irja h nem tud munkahelyet váltani mert hitel meg rezsi... na most nekem amég nincs jolfizető melohelyem nem veszek fel semmilyen hitelt, nem csinálok gyereket...

Aki ebben a helyzetben van az saját magát rakja bele... nem hitelből kell az életet megoldani

2020. febr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:

Mellékes: apám 51 évesen strokeot kapott, 40 évig nyomdászmester volt.

Aztán kb fél év alatt felépült és talált magának azonnal jolfizető irodai munkát egy kamionos cégnél...


Ennyit arról hogy nem lehet 45 felett munkát találni... ha nem értesz semmihez valóban nehéz

2020. febr. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 A kérdező kommentje:

"Aztán kb fél év alatt felépült és talált magának azonnal jolfizető irodai munkát egy kamionos cégnél..."



Mese habbal. Egy cégnél csak a vén sztrókot kapott volt nyomdászra várnak kire másra várnának.

A római pápa nem erre lakik.

2020. febr. 28. 20:13
 44/47 A kérdező kommentje:

"Ennyit arról hogy nem lehet 45 felett munkát találni.."


Lehet . Bármikor. 60 felett is. CSAK MILYET!!


Én is elmehetnék szarért húgyért egy trágyagyárba 80 műszakba akár holnap. Majd ha piros hó esik majd akkor.

Ilyen trágya helyek lennének akár 10 is holnapra. De MINEK?

ilyen szarokba ki megy?

2020. febr. 28. 20:15
 45/47 anonim ***** válasza:
51%

Ez így igaz öregem. Lefogyott a stroke után 30kg-ot és egészségesen él. Írj privátban! ősszehozlak vele! beszélgethettek. Nem viccelek.

Attól hogy te nem vagy képes semmire más még lehet. Egyébként keresik a megváltozott munkaképességű embereket igen mert adókedvezményt kap rá a munkáltató.


Na de komolyan, írj egy üzit elküldöm apám facebookját, beszélgess vele!!!

2020. febr. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

Egyébként meg sehol nem VÁRTÁK őt ahogy te irod, hanem küzdött érte. Előtte való hónapokban amég nem működött jól a keze telefonos értékesítéssel foglalkozott otthonról. Úgy hogy előtte 40 évig fizikai munkát végzett... a betegség miatt teljesen átalakitotta az életét.


Emellett beszél angolul és kiváló kommunikációs készsége van, intelligens kellemes ember. Logisztikai területre vették fel a cégnél, ami nem volt új neki mert a nyomdában is ő rendezte a fuvarokat, beszállításokat, raktárat, stb. Sok munkahely kifejezetten leszázalékolt embert keres mert nekik olcsóbb alkalmazni, és legtöbb esetben képes a mindennapokban ugyanűgy dolgozni egy 70%os ember mint egy sima munkavállaló.


Ennyit arról hogy te semmit nem hiszel el, egy vicc vagy öregem, akkor szenvedj!!! Igaz a világban marha sok ember jut egyről a kettőre, te 15 éve nem, de nyilván mind hazudik!

2020. febr. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 A kérdező kommentje:

"Sok munkahely kifejezetten leszázalékolt embert "


Ja hát ezt az apróságot kifelejtetted. Szarnának azok magasról a te faterodra HA nem lenne leszázalékolt. Mert nem ő kell valójában hanem az utána járó kedvezmény állami céltámogatás-.

Ezért van ott . Ha az nem lenne szóba nem álltak volna vele.

2020. febr. 29. 15:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!