Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan reagálnátok le hogy...

Hogyan reagálnátok le hogy kis munkahelyen épp legrégibb dolgozóként másodszorra maradtok ki a mindenkit érintő béremelésből?

Figyelt kérdés

Ez csak érintőlegesen munkajogi kérdés de muszáj kiírnom. Jogi téren sajnos nincs fogás a sztorin, inkább pszichésen megterhelő nekem.

Kis cég alig tizenpár fővel, ahol is én tizensok éve itt dolgozom. Rajtam kívül mindenki újabb, még 1 ember van aki tőlem is régebben van itt, de én vagyok az „ezüstérmes“.

Másodszorra fordul elő hogy a teljes céget érintő béremelésből kimaradok.

Mindenki kap, csak én nem. És ez szó szerint értendő. Van egy 50-es korú kicsit alkesz mindenes gondnokféle, akinek hetente elmondják hogy ne piáljon mert kivágják. Van gond vele.

De még ő is kapott emelést.

Én meg semmit már másodszorra.

Jogi téren ezen nincs mit fogni a cég a kötelező törvényi minimumon felül fizet, nem kérhetem számon miért nem emelt nekem.

Csak azért az egész szitu megalázó.

Ott vagyok ősrégi bútorként és 5 ft -ot nem érek meg a vezetésnek, úgy, hogy még egy alkesz is megért valamennyit. Ezek szerint én, a diplomás tizenéve ott levő nem ütöm meg egy alkesz 50-es analfabéta józsi szintjét se a szemükben.

Mert nem vagyok olyan naiv hogy azt higgyem ez valami admin mulasztás. Nem. Ez a vezető tudatos és szándékos döntése. Kifejezetten odafigyelt állítólag a bérszámfejtésnél hogy nekem még véletlen se utaljanak egy fillérrel se többet.


Ti PSZICHÉSEN hogy kezelnétek le a szitut?

Mert jogi értelemben ez nem kezelhető.


2020. febr. 25. 12:24
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

"azt csinálsz az életeddel amit akarsz"


Amit a körülmények engednek. Amíg vagy itt maradok vagy mehetek az utcát söpörni addig nagy varia nincs.

2020. febr. 25. 13:11
 12/47 anonim ***** válasza:
100%

Kopogj be a főnökhöz és mond, h beszélni szeretnél vele.

Először azt kérdezd meg, hogy meg van-e veled elégedve? Van-e valami, amivel elégedetlen, amin változtatnod kell?


Ha azt mondja változtatnod kell, akkor változtass!


Ha azt mondja elégedett, akkor elmondhatod neki, hogy azt hitted, a többieknél kevesebbre tart, ezért kaptak csak ők emelést. Ha ugyanannyira jó munkaerőnek tart, te is szeretnél emelést, fontos lenne neked, mert élsz-halsz a munkádért és ez egy olyan visszajelzés lenne a részéről, ami téged még jobb munkára ösztönözne.


Így kell ezt kommunikálni, intelligensen.


Ha nem is akar azonnal emelni , lehet, megígéri, h 2 hónap múlva emel neked, vagy elmondja mi a pálya és így megtudod.

2020. febr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:

Ha te nem veszed a bátorságot, hogy megkérdezd, akkor mi honnan tudjuk, mi az oka?


Én megkérdezném, és kiderülne, mi az állás. Ha pedig nem akarnak emelni, és diszkriminálnak, miközben hülyének néznek, tuti elmennék máshova.

2020. febr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:

"Én megkérdezném, és kiderülne, mi az állás"


De mégis miből gondolod hogy a főnök egy szó erejéig is őszinte bármiben? Az se igaz amit kérdez a puszta lélegzetvétele is hazugság. Ígér ezt meg azt amiből soha semmi se lesz. Hazudik mint állat mindenben.

Én sok éve nem állok vele szóba a legszigorúbb minimumom túl. Mi a dolgom elmondja szó nélkül csinálom.

Nem vagyok vevő a mocsadékos patkányok hazduozásaira mert félek egyszer felk****ja az agyam felkapom ami a kezem ügyében van, és agyonb***om vele.

A múltban volt rá példa amikor egy hajszál de tényleg egy hajszál választott el attól hogy ököllel teljes erőből pofán ne b****am. De tényleg úgy rohantam ki az irodábaól mert ha még 1 másodpercet ott vagyok most börtönben lennék mert agyonb***tam volna.

Na azóta kerülöm mint a mocsok szart az úton.

2020. febr. 25. 13:24
 15/47 anonim ***** válasza:

Már régen elmentem volna erről a munkahelyről. Igen, ha kell, addig utcát söpörni.


Sokkal jobban becsülöm magamat annál, mintsem hagyjam, hogy nap mint nap velem mossák fel a padlót.


Te miért hagyod?

(Igen, tudom, a körülmények, meg soha sehol nem találnál más munkát, stb.) De most komolyan? Megéri így élni?

2020. febr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
Ha nem mersz vele beszélni, akkor mit vársz tőlünk? Ugye azt nem gondolod, hogy mi fogunk beszélni vele?
2020. febr. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:

"Ha nem mersz vele beszélni,"


nem az a kérdés merek-e. Hanem ha merek akkor mi lenne a semmin kívül. Szted adna 1 ft-ot is? Nem. Akkor meg minek.

2020. febr. 25. 13:44
 18/47 anonim ***** válasza:
Kérdező, megéri így élni? Hogy nap mint nap felmossák veled a padlót, és nem változtatsz semmin?
2020. febr. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:

Nem értem ezt a nyavalygást.


Ha nem vagy megelégedve a fizetéseddel akkor keress másik állást!


Több oka lehet, hogy neked nem emelt, csak egy párat sorolok fel:

1. Főnököd tudja, hogy Te ennyiért is fogsz dolgozni és nem mész el ezért hülye lesz emelni. Másoknak azért emelt mert belőlük kinézi, hogy dobbantanak.

2. Főnököd nincs megelégedve veled. Így próbál ösztönözni hogy önként mondj fel hogy ne kelljen végkielégítést fizetnie.

3. Gyenge munkaerő vagy. Még anpiás Melós Pisti is jobb.

4. Valamiért nincs megelégedve veled.


Javaslom kérdezd meg tőle.

2020. febr. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:

Páran már leírták előttem,de megerősítem:Azért szivatnak,mert megtehetik.Azért tehetik meg,mert engeded.


Példa a saját életemből:sz*r melóm volt,kevés pénzért.Szóltam a főnöknek,hogy ez így nem lesz jó,azt felelte,ha nem tetszik,mondjak fel.Felmondtam,rá két hétre vissza akart hívni,magasabb bér/jobb körülmények ígéretével.Kiröhögtem.


Pszichésen nem igazán lehet feldolgozni,munkahelyed lehet másik,életed/egészséged csak egy van.Neked kell eldönteni,hogy megéri-e beáldozni.

2020. febr. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!