Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan reagálnátok le hogy...

Hogyan reagálnátok le hogy kis munkahelyen épp legrégibb dolgozóként másodszorra maradtok ki a mindenkit érintő béremelésből?

Figyelt kérdés

Ez csak érintőlegesen munkajogi kérdés de muszáj kiírnom. Jogi téren sajnos nincs fogás a sztorin, inkább pszichésen megterhelő nekem.

Kis cég alig tizenpár fővel, ahol is én tizensok éve itt dolgozom. Rajtam kívül mindenki újabb, még 1 ember van aki tőlem is régebben van itt, de én vagyok az „ezüstérmes“.

Másodszorra fordul elő hogy a teljes céget érintő béremelésből kimaradok.

Mindenki kap, csak én nem. És ez szó szerint értendő. Van egy 50-es korú kicsit alkesz mindenes gondnokféle, akinek hetente elmondják hogy ne piáljon mert kivágják. Van gond vele.

De még ő is kapott emelést.

Én meg semmit már másodszorra.

Jogi téren ezen nincs mit fogni a cég a kötelező törvényi minimumon felül fizet, nem kérhetem számon miért nem emelt nekem.

Csak azért az egész szitu megalázó.

Ott vagyok ősrégi bútorként és 5 ft -ot nem érek meg a vezetésnek, úgy, hogy még egy alkesz is megért valamennyit. Ezek szerint én, a diplomás tizenéve ott levő nem ütöm meg egy alkesz 50-es analfabéta józsi szintjét se a szemükben.

Mert nem vagyok olyan naiv hogy azt higgyem ez valami admin mulasztás. Nem. Ez a vezető tudatos és szándékos döntése. Kifejezetten odafigyelt állítólag a bérszámfejtésnél hogy nekem még véletlen se utaljanak egy fillérrel se többet.


Ti PSZICHÉSEN hogy kezelnétek le a szitut?

Mert jogi értelemben ez nem kezelhető.


2020. febr. 25. 12:24
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:

".Felmondtam,rá két hétre vissza akart hívni,magasabb bér/jobb körülmények ígéretével.Kiröhögtem."


Az ilyen sztoriktól feláll a szőr a hátamon. mert egy büdös szó nem igaz ezekből. De egy büdös szó se. ez csak egy névtelen jani hőzöngése kocsmasztorija. Ki tud nagyobbat hazudni.

És nem, ne is kezdd el bizonygatni mert ÚGYSE HISZEM EL.

2020. febr. 25. 20:01
 22/47 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne hidd el. :D Vannak emberek, akik ki mernek állni magukért, és az ilyeneket ezért tisztelik.
2020. febr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
100%

Ez valóban csak számodra hihetetlen, gyakran megtörténik, hogyha jó alkalmazott vagy, akkor sem ismernek el, mert az bevételkiesés a munkahelynek, ha viszont látják, hogy komolyan gondolod, hogy elmész, 180 fokos fordulatot vesznek, hiszen nem találnak minden sarkon olyan embert mint te, újra fel kell valakit venni, betanítani, az próbaidő után felmond, stb... ahelyett hogy adnak kicsit többet valakinek aki tudja mit csinál, ami sokkal jobban megéri nekik, ha már valamire muszáj költeniük, inkább erre.

nyilván nem az utolsó gyári munkást fogják így megtartani, de elég egyértelmű a logika mögötte.


Figyelj fogd már fel hogy ez csak egy munkahely. Attól hogy te 15 éve ott dolgozol ez csak egy sz.aros munkahely amiből bármikor lesz másik.

Miért szerinted eljön a világ vége ha itt felmondasz vagy mi? Szerinted sehol se kereshetsz többet? Vagy neked mi az elképzelésed?

Félsz mindentől tiszta szánalmas. Nem csodálom hogy senki nem vesz komolyan. Szánalmasan kishitű vagy.

2020. febr. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%

Mi volt amúgy a kérdés célja? Mert bárki olyat mond ami megoldás lenne az nem jó, bárki mond egy storyt az életéből az hazug. Magyarázod itt hogy a főnök bármit megtehet, hát veled, ezzel a hozzáállással tényleg bármit meg lehet tenni. Nem tudom hogy miféle kultúra meg kor ez ahonnan ez a "főnök az isten" hozzáállás jön, de a te fizud szerintem egy főnök se emelné, hisz a felfogásod alapján szükségtelen. A főnöknek már semmit nem is kellett tennie azért hogy te őt minimum az atyaúristennek fogadd el. Miért gondolod hogy ez a valóság? Miért iylen erősen? Miért rakod magad áldozat szerepbe? Mert te rakod bele, nem az élet, nem a sors és nem a főnök. A maximum amit megteszel a jobb életért, hogy a gyakorin magyarázod az embereknek hogy az élet szar, a főnök az isten, te meg egy senki. Ez a küldetésed vagy mi? Ettől most jobb? Mi volt a célja a kérdésnek? Mi a célja annak amiket a válaszokra válaszolsz? Mire jó ez az egész?

Le lett írva, ha nem tetszik szólni kell, ha nem oldódik meg akkor meg lépni, ha meg mindkettőhöz gyáva vagy, legalábbis könnyebb hallgatni mint cselekedni akkor meg jó így és kész, akkor nem kell a balhé.

2020. febr. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
100%

SZámomra a reakciódból ki is derül, miért nem emel neked bért, és miért nem is fog.

Azért, mert biztos benne, hogy nem mersz felmondani, nem mersz a témában megszólalni, így hülye lenne, ha emelne.

2020. febr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:

Az én édesanyám hasonló helyzetben van.

Több diplomája van.

Huszonéve dolgozik közszférában, 2008 után 10 évig nem kapott béremelést, majd most áttették olyan munkakörbe, ahová az érettségi is elég...


Azért maradt ezen a helyen, mert egyedül nevelt, minden forint számított.

Most meg lassan 50 éves, korosodó nőként nem igazán kell sehova.


F

2020. febr. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:

Közalkalmazottként hogy lehet hogy nem kap béremelést 10 évig ha ők bértáblán vannak ami minden évben kb 5%ot emelkedik?

Közalkalmazott annál többet keres minél régebbóta dolgozik. Minimálbérről indul és kb 250ezer a plafon.

2020. febr. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:

"Közalkalmazottként hogy lehet hogy nem kap béremelést 10 évig ha ők bértáblán vannak ami minden évben kb 5%ot emelkedik?"


Okoska.... zéró utánanézéssel. Akik a MÁKban dolgoztak (és nem vezetői csókos poziban) azok 2009-2019 közt egy fillér emelést nem kaptak...


tessék. így lehet.

És amikor lett emelés az is úgy lett hogy az állomány harmadát lapátra tették és maradóaknak emeltek akikra 3x annyi meló szakadt így az emelésük kb azonnal semmis lett...


Na?

2020. febr. 27. 08:47
 29/47 A kérdező kommentje:

" bértáblán vannak ami minden évben kb 5%ot emelkedik?"



Nem emelkedik évente.... 3 évente vagy 5 évente nő táblafügő.

És ha nő is három évente, most ha 3 évente hozzád vágnak 5 % emelést az mi? LÓf***sz. semmi.

2020. febr. 27. 08:58
 30/47 anonim ***** válasza:

Édesanyám kormánytisztviselő, nem közalkalmazott.

A kettő különbözik. Persze a bérezés hasonlóan rossz.


De ez most lényegtelen.

2020. febr. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!