Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem megjátszott,...

Csak szerintem megjátszott, ha valaki ezt tartja a legrosszabb tulajdonságának?

Figyelt kérdés
Elsőéves egyetemista vagyok,és a mai órán volt egy feladat, hogy mindenki mondja el a legrosszabb tulajdonságát. Egyik csaj azt mondta hogy neki az, hogy túl sokat foglalkozik másokkal és nem bírja ki hogy ne segítsen akárkinek, de ez olyan mesterkéltnek tűnt nekem. Csak szerintem fura ilyenkor ilyet mondani?
2020. febr. 27. 14:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Oké, csakhogy amiről ti írtok, az a hiszékeny, nyalizós, törtető, túlbuzgó, naiv, tudatlan, vagyis valóban rossz tulajdonságok egyike, a segítőkészség meg semennyire sem rossz tulajdonság. Ez pont olyan mint mikor valaki mindenkinek beszól valami sértőt és erre azt mondja azért utálják mert túl őszinte. Nem az, csak bunkó. Észre kellene venni, hogy a rossz akkor sem lesz jó tulajdonság, ha az történetesen a miénk.
2020. febr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Olvasd el a 6-os válaszom mégegyszer Mirőlszól nevű felhasználó! Lehetne erről vitát nyitni, de nincs értelme. Mert kb. mindkettőnknek 50-50%-ban van igazságtartalma, amit leírtál te is, meg én is. A százalékok ne tévesszenek meg, én azt azt egyet válaszoltam. A többit más írta, amivel ráadásul még egyet is értek. (Utálom ezt a százalékosdit, mert teljesen összekeverhető, ha hárman-négyen ugyanabban a kérdésben egymás alatt válaszolgatunk.) Ezt csak azért írtam, mert egy válaszodban kettőnkre is céloztál, de teljesen másvalaki írta. Na erről is lehetne kérdést kiírni. Azért nem vállalom fel a felhasználói nevem, mert lehetne itt pár embert sorolni, akik használják évek óta, és ha rászállnak, akkor tökmindegy, mit ír, ha valaki(k)nek a bögyében van, megy a "nemhasznos-nyomása". Kicsit offoltam, de ez is lehetne rossz tulajdonság, hogy ez valakit zavar, pedig tulajdonképpen sok jelentősége nincs, de mégis van az adott személy lelkében.. (Ezt most jól megaszontam, de vannak, akik még ebből is presztízskérdést csinálnak.)
2020. febr. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ez simán lehet valós probléma, de azért nem ténylegesen rossz tulajdonság. Ez kicsit olyan “túl szép vagyok, túl kedves, túl tökéletes”. Nem akart igazán negatívat mondani
2020. febr. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Oké, csakhogy amiről ti írtok, az a hiszékeny, nyalizós, törtető, túlbuzgó, naiv, tudatlan, vagyis valóban rossz tulajdonságok egyike, a segítőkészség meg semennyire sem rossz tulajdonság."


Akkor most egy kicsit nézzük meg újra, mi szerepel a kérdés kiegészítésében:

"Egyik csaj azt mondta hogy neki az, hogy túl sokat foglalkozik másokkal és nem bírja ki hogy ne segítsen akárkinek"


Nem úgy fogalmazott, hogy "segítőkész". És az általad felsorolt jellemhibákkal rendelkezők valójában sokszor segítőkésznek aposztrofálják magukat, csak éppen mivel ezt (fogalmazzunk úgy) túltolják, ezért már negatívba megy át. Sokan nem ismerik fel magukban, hogy túlléptek egy ésszerű határt, a kérdésben szereplő egyén felismerte, ezért érzi, hogy ez negatív dolog, csak még nem tart ott, hogy képes legyen normál mederbe terelni.


Segítőkész vagyok, ha mondjuk öcsémnek megveszem a MondoCon belépőt, mert én hamarabb eljutok egy árusítóhelyre, mert akár munkából hazafelé is útba tudom ejteni, mint ő egy másik településről, ahova éppen munka miatt el kellett utaznia. Viszont balek/naiv... stb lennék, ha folyton pénzelném a rokonokat, akik folyton úsznak az adósságban, és sírnak, hogy jaj de szegények, miközben mondjuk dolgozni lusták, és tovább akarnak nyújtózkodni, mint ameddig a takarójuk ér.

2020. febr. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem megjátszott, hiszen szemmel láthatóan a kérdező is túl sokat foglalkozik másokkal, ahelyett, hogy magára figyelne.
2020. febr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Eddig is mindenkinek szólt amit írtam, nem csak egy valakinek. Tu-laj-don-ság. Értelmezzétek a szót. Azért mert körülírta, attól még ez a tulajdonság a se-gí-tő-kész-ség. Ami egy jó tulajdonság. Nem helyzettől függő. Ahogy a sötét sem világos meg a nappal sem éjszaka. A segítőkészség nem rossz tulajdonság, hanem jó. Az önzetlen segítség meg attól önzetlen, hogy nem vársz érte semmit. A szavak nem fognak azért mást jelenteni, nektek ne kelljen másképp viselkedni. :D
2020. febr. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!