Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az emberek gondja az...

Mi az emberek gondja az idősotthonokkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem érint a téma, csak kívancsi vagyok.

Sokszor hallani, hogy ídősotthon fúj, soha, stb. Miért fúj?

Amennyire én tudom, az nem börtön, tehát nem bezárva tartanak. Ha rosszul vagy, akkor csengetsz és így van aki mentőt hívjon, ha kell, egyes helyeken úgy tudom kápolna is van, kapnak enni, lehetőség a barátkozásra, látogatókat is lehet fogadni, stb.

Igen, tudom, hogy nem ingyen van, de az általam hallott, olvasott vélemények már akkor elutasítóak, amikor a pénz része még szóba sem került. Jó, nyilván nem tudja megadni azt, ha tengerparti villában külön szolgád van mondjuk hátvakatásra, masszázsra, stb., de annál jobb, mintha egyedül élsz idősen, és nem tudsz segítséget hívni, ezért ne adj Isten hetek múlva tűnik fel valakinek, hogy meghaltál.


Köszi a válaszokat!


2020. febr. 29. 09:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
71%
Aki oda kerül, pár hónap múlva sajnos elhuny, mert kiszakadt az eredeti környezetéből. Rendben, hogy van ellátás, odafigyelnek az emberre, de a hozzátartozóknak is látogatni kellene az ügyfelet.
2020. febr. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
78%

Jó nagy hülyeséget ír az első, valszeg nagy szakértő lehet.


Kérdésre válaszolva:


Személytelennek és lemondásnak tartják, másrészt nem mindegy, hogy állami vagy magán.

2020. febr. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
57%
Köszi 2-esÍ:).
2020. febr. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
Én se értem, én ugyan fiatal vagyok még, de ha egyszer megöregedek annyira, hogy nem tudok magamról gondoskodni tutti bemegyek egy ilyenbe. Legalább van társaság.
2020. febr. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj velük, hogy amire a nyugdíjasok többségének futja, azok olyanok, mint egy kórházi elfekvő osztály. Ki vagy szakítva a megszokott környezetedből, semmi dolgod, nincs napi rutinod (még csak mosogatni vagy sepregetni sem kell, amit otthon csináltál volna), idegenekkel vagy egy szobában, orvosi környezetben vagy (ápolók, gyógyszerek, stb.), amit egy szellemileg viszonylag ép és testileg sem teljesen leépült ember nehezen visel. Sokaknak az egyetlen kapcsolata a gyerekeivel, unokával az volt, hogy néhány naponta ránéztek otthon, sajnos sokan úgy gondolják, hogy azzal, hogy a mama idősotthonba ment, már le is van tudva a "probléma", már nincs szüksége rendszeres látogatásra, elég pár havonta bemenni hozzá.
2020. febr. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszüleim öregotthonban haltak meg,ahogy öregedtek annál jobban hanyagolták az ápolásukat mert már nem látták bennük a

hosszútávú pénzt,végül nagyapámat és nagyanyámat különválasztották két hatszemélyes szobába...nyagyanyám az összepis@lt mellékhelységben elesett rá nemsokára meghalt,nagyapám rá vagy tíz évvel.Senkinek nem kívánom h így fejezze be az életét.sokan azt hiszik h ez valami szálloda,egy ideig az is ha az ember még testileg szellemileg aktív ,de utána az is átmegy egy fizetős elfekvőbe...

2020. febr. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
77%
"Amennyire én tudom, az nem börtön, tehát nem bezárva tartanak. Ha rosszul vagy, akkor csengetsz és így van aki mentőt hívjon, ha kell, egyes helyeken úgy tudom kápolna is van, kapnak enni, lehetőség a barátkozásra, látogatókat is lehet fogadni, stb." hát nem azért de ez pont a börtön leírása amit írtál.És igen,ki lehet menni ,de csak addig amíg az egészséged engedi,vagy mentálisan olyan állapotban vagy h kimehetsz...A másik h sok idős a házát + a nyugdíját adja azért h bent lehessen onnan magától már nem szabadul...
2020. febr. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm anyukája most ment öregotthonba, ő kifejezetten így szerette volna (mármint az idős néni). Bp. agglomerációjában egy idősotthon, 10 millió forint volt a hely maga (eladta a lakását). Ezen felül még a nyugdíjból havi 100 ezer forintot kell fizetnie. Ezért kap egy kis apartmant, van egy nagyon pici konyha is, ha szeretne, ott főzhet (akkor a kaja alapanyagokat adják oda), ha akar, akkor lemegy a közös ebédlőbe, és ott eszik. Kijárhat (pl. fodrászhoz, színházba, vagy csak úgy, gyerekéhez is kimehet), szóval nem börtön.

És ami tény, hogy ezzel élete végéig való ápolás is vele jár, tehát ha jövő héten kap egy agyvérzést, akkor ápolják élete végéig. De amúgy is, állandó orvosi felügyelet van, nővérek is vannak. Ha el kell mennie szakorvoshoz, oda pedig kiviszik az otthonból, a vele járó dolgokat is intézik, beutaló, időpont foglalás, stb), szóval ez sem a hozzátartozó dolga.

Én ezzel kiegyeznék idős/öreg koromban (egyetlen lányom sanszos, hogy külföldön marad.)

2020. febr. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

"A másik h sok idős a házát + a nyugdíját adja azért h bent lehessen onnan magától már nem szabadul..."


Mert szerinted mi van ingyen? Amúgy nem a lakását viszi be, mert az idősotthoni elhelyezésnél a "beugró" nem nőtt olyan mértékben, mint a lakás árak. Kb. 10M a bejutás, a lakás meg már rég nem 10 milla, alsó hangon 20M egy kisvárosban is.

2020. febr. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Azoknak való, akik pozitív életszemléletűek, és szeretik más öregek társaságát, tudnak alkalmazkodni és meg tudják szokni az új környezetet. AKi nem ilyen, az nyilván szenved....


Amúgy sok öreg meg sajnálja is odafizetni a pénzét... De ha meg gondolkodna, akkor rájönne, hogy tulajdonképpen nem tök mindegy, hogy idegenek kapják meg a vagyonát azért az gondoskodásért? Én mostanában annyi idősről tudok, aki meghalt otthon egyedül úgy, hogy valójában voltak rokonai, akik tisztában voltak azzal, hogy ők fognak örökölni.... És egyiknek sem segített a rokonsága... Egy pénzéhes nyanya az anyját járt ápolgatni, de hogy magához vette volna vagy ő odaköltözött volna... á nem... Most meghalt, úgy találták halva egy nap. Örökölnek sokat. Másik rokona ugyanennek... szintén idős egyedül él, nincs gyereke, vele is alig törődik, de attól is ő fog sokat örökölni. Megérdemili? Inkább kpnak az otthonok....!

2020. febr. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!