Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meguntam a rosszindulatot és...

Meguntam a rosszindulatot és a hátráltató jelenségeket. Hogyan lehetne "érzelmek nélkül" élni?

Figyelt kérdés

Az empátia és érzelmi "kapcsolódás" kiiktatása hogyan lehetséges? Elerhető az, hogy csak a saját érdekeimet nézném, és senki másét?


Tudok a szocio- és pszichopátiáról, nem tartom magam annak, mert/és nem vagyok műdepressziós 14 éves. A kérdésem félig meddig elméleti, de őszintén azért kipróbálnám milyen a kihasznált áldozat szerepéből átlépni a ragadozóba.

Direkt senkinek sem ártanék, egyszerűen csak én lennék az első, de nem okozna gondot átlépni valakin, vagy ha olyan, akkor rá.



2020. márc. 4. 13:22
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
22/F- ez kimaradt.
2020. márc. 4. 13:24
 2/23 anonim ***** válasza:
76%

Empatia vagy EQ nelkül soha nem latnad màs szemszögevöl a dolgokat, soha nem értenéd meg a vitapartnereid, esetleg a munkahelyed profiljàt, érdekeit sem, kb mennél mindig az orrod utan csak mint egy birka.


Nem kiiktatni kellene hanem inkabb helyén kezelni tudni azt, hogy màsok is vannak màs érdekekkel màs gondolatokkal

2020. márc. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Köszi, adtam zöldet. Jó meglátás, így változtatok: nyilván szinte lehetetlen kiirtani "saját kezűleg" az érzelmeket, de hogyan lehetne megoldható az, hogy abszolút ne érdekeljen senki és semmi magamon kívül?

Ahogy kiemeltem, nem ártanék ha nem lenne muszáj. + a megfelelő kezelés oké, de így egy 0 voltam egész életemben. Lehet mondani varázslatokat mimt a sport, stb, ami rendbeszed, viszont én karban tartom magam, mégis az a kisugárzás részemről (gondolom) hogy "ezzel mindent meg lehet tenni".

Hazudni, elhanyagolni, kinevetni, elfelejteni, ebből nekem elég. Álljatok jozzám segítőleg, és ne javítani akarjatok, hanem tanácsot adni a célomhoz.

Minden érdembeli válaszért adok zöldet természetesen.

2020. márc. 4. 13:36
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ki iktatni nem lehet teljesen. Én velem történt egy tragédia amikor 15 éves voltam(nem nem szerelmi bánat meg ilyen badarságok) az annyira megviselt hogy nem tudtam bízni az emberekben többet én akartam a magam ura lenni a saját dolgaimat néztem csak mintha kikapcsolt volna bennem valami. És azért mondom hogy nem lehet teljesen kikapcsolni ezeket mert gondolj bele vagy egy helyzetben hogy abból neked legyen nyereséged akkor muszáj bele gondolni a másik ember helyzetébe hogy tudjal mit mondani neki hogy neked legyen a végén jó. Amúgy vannak elég nagy hátrányai is. Például érzelmek miatt azóta nem is tudtam sírni (ha megserülök testileg az más akkor persze hogy el érezték pár könnycseppet) de például édes anyám az előző évben halt meg és 1 könnycseppet se tudtam ejteni pedig jó volt a kapcsolatunk. Ha látsz egy gyereket az utcán el esik mondjuk véres a lábam nem meg sajnálom hanem gondolom magamba hogy minek sír nagyon idegesítő. Szeretni kB képtelen vagyok (jó ez nem igaz a kutyamert oda vagyok). Szóval ez nem ilyen egyszerű hogy te ezt elhatarozod hogy ki kapcsolod sok trauma után lehet be áll egy hasonló rendszer neked is. De nem olyan jó dolog mint amilyennek te elképzeled...
2020. márc. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Megint rosszul írtam. Előnyös lenne EQ-val az, ha olyan lennék amilyet leírtam. Az oda vezető út érdekel.
2020. márc. 4. 14:00
 6/23 anonim ***** válasza:
Ja bocsi elfelejtettem írni 22/F
2020. márc. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Köszönóm szépen a bő választ!

A te eseted akkor a szociopátia felé hajlik, vagy egészében az is nemde?

Tudom, hogy nem egyszerű, viszont nem vagyok hajlandó elfogadni ezt a szemetes szerepet. Undorodok az egésztől - ami viszont "jó" hogy megsajnálni én sem igazán tudok egy fél éve kb embereket. Ez lassan jött, de nem tudom hogy. Gyorsítani akarok.

2020. márc. 4. 14:11
 8/23 anonim ***** válasza:
Nemtudom mi felé hajlik hát nemtudom kezdetnek próbálj meg manipulálni embereket. Mert ugye az a baj hogy nekem magától jött én nem meg tanulni akartam.
2020. márc. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
A kötődésmentes bizalomba férkőzés ment már több alkalommal is az elmúlt napokban. Azt pedig hogy szeressenek és keressenek elértem, aki engem nem bír annak senki sem hisz. Eddig pipa. Leszögezném hogy nem ártani akarok, hanem nyugalmat, amit ne legyen ajánlatos megzavarni. Így hogy látod?
2020. márc. 4. 14:31
 10/23 anonim ***** válasza:
Mármint hogy nyugalmat hogy ne kelljen torodnod az emberekkel vagy az irántuk táplált erzeseiddel?
2020. márc. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!